Капітальний ремонт вуличного освітлення в с. Ліски Коломийського району

Анотація проекту

Вуличне освітлення завжди відігравало значну роль, воно виконує одночасно безліч функцій: убезпечує транспортний та пішохідний рух, робить середовище більш затишним та естетичним. Якісне вуличне освітлення підвищує продуктивність зорового апарата людини та істотно впливає на зниження числа дорожньо-транспортних пригод. Виявлено, що загальна кількість ДТП може бути зменшена на 30% завдяки вуличному освітленню, а число подій на дорогах державного значення та у зонах особливої небезпеки (наприклад, на перехрестях) - на 45%.

 

Правильно сплановане, якісне вуличне освітлення також сприяє запобіганню злочинних дій. Практика показує, що злочини проти власності в основному відбуваються в темних місцях, де зловмисники почувають себе найбільше комфортно, а потенційні жертви практично безпомічні. Більш високий рівень горизонтальної освітленості, підкріплений також підвищенням вертикальної освітленості в зонах із присутністю пішоходів, сприяє кращому візуальному сприйняттю простору, тому підозрілі переміщення навколишніх стають помітні з далекої відстані.

 

Моніторинг, проведений серед жителів, одноголосно показав, що необхідно освітити вулиці селища.

 

Кошторисна вартість 170,640 тис. грн.

 

Джерела фінансування - кошти держбюджету обласного, місцевого та інших джерел.

 

Метою проекту є освітлення найбільш небезпечних перехресть та ділянок дороги, що дасть змогу менше турбуватися за безпеку переміщення вулицями.