Поліпшення якості медичних послуг в ФАПі с. Карашина

Анотація проекту

         В Черепинській територіальній громаді як і у всій державі гостро стоїть проблема первинної медичної допомоги та соціального захисту населення.  Багато самотніх та одинокопроживаючих людей потребують сторонньої уваги, турботи та догляду. Дуже важливо створити гідні умови для проживання людей, в першу чергу, людей похилого віку, тяжко хворих чи ті які потрапили в тимчасові життєві негаразди. Одним з головних завдань сільської влади є ефективна робота  по медико-соціальному захисту населення яке проживає на сільській території  з метою  зменшення соціальної напруги. В даному селі функціонує  фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП), а спеціального соціального закладу на території сільської ради не має, тому і пропонується провести закупівлю необхідного медичного обладнання та меблів  для медичного закладу та створити кімнату для медико-соціальної допомоги мешканцям, які потрапили в тяжку життєву ситуацію.  Хочемо поєднати напрямки діяльності медичного та соціального захисту в одному руслі, але більшу увагу приділити медичному, так як зразкова медична первинна ланка це є залог успіху лікування людини в подальшому та профілактика здоров’я в цілому .  В житті кожної людини бувають моменти коли в силу тих чи інших життєвих негараздів необхідна стороння допомога, особливо це виникає взимку, коли на дворі холодно і немає до кого звернутися за допомогою, тому і виникла інноваційна ідея: облаштування при ФАПі с. Карашина медико-соціальної кімнати де і буде тимчасово проживати в окремо обладнаній кімнаті дана категорія людей. 

        Вагомість даного проекту визнана органом місцевої влади і територіальною громадою, так як на загальних зборах громади сільські жителі одноголосно підтримали участь у проекті „ Поліпшення якості медичних послуг в ФАПі с. Карашина ” з метою поліпшення медичного обслуговування на селі, та створення медико-соціальної кімнати при ФАПі с.Карашина.   В попередні роки сільською радою проводилася певна робота по збереженню та розвитку первинної медичної галузі. В 2012 році громада   с. Карашина  приймала участь в ПРООНовському проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду -2» де  і реалізовувався проект «Покращення медичного обслуговування за рахунок проведення капітального ремонту ФАПу с. Карашина».  В 2014 році за кошти місцевого бюджету проведено роботи по облаштуванню системи опалення в даному закладі, що і передбачалося в проекті.

  Даний проект був підготовлений  та поданий на розгляд конкурсу в 2013 році та став його переможцем. Джерелами фінансування  передбачалися кошти сільського бюджету, організацій партнерів та державного бюджету. В зв’язку з скрутною економічною ситуацією в країні даний проект з державного бюджету в 2014 році не фінансувався.

Залишок коштів для завершення реалізації даного проекту становить 111,960 тис.грн.

Враховуючи, що в нинішньому році кошти державного фонду регіонального розвитку спрямовуються на  видатки розвитку, то за рахунок даного фонду необхідне фінансування в розмірі 91,05 тис.грн.  

Щоб завершити повністю весь комплекс заходів  і даний медичний заклад відповідав всім вимогам та нормам МОЗ України і пропонується реалізація даного проекту.

      Основною проблемою в реалізації даного проекту є недостатність джерел фінансування.

       Соціально-економічна спрямованість даного проекту розрахована на всі соціальні групи населення територіальної громади, а реалізація проекту стане визначальним фактором активізації творчого потенціалу громади, поліпшення медичного обслуговування, покращення психологічного та морального мікроклімату в селі, зняття соціальної напруги та переборення депресивних настроїв.

 Очікуваним результатом реалізації даного проекту є:

  • поліпшення якості медичних послуг, продовження експлуатаційного терміну використання приміщення;
  • створення медико-соціальної кімнати;
  • задоволення від результативної праці – слугуватиме  зближенню та об`єднанню сільської громади;
  • підвищення рівня довіри громади до гілок влади;

     -  можливість проведення медичних оглядів з залученням широкої  

         кількості спеціалістів медичної галузі;

     -   підвищення безпеки людського життя, зниження соціальної напруги,

         покращення морально-психологічного клімату членів територіальної   

         громади ;

     -  створення фізкабінету дасть можливість місцевим жителям проходити 

         лікування в себе в селі;

     -   стабілізація медико-соціального  розвитку села;

     -   заощадження матеріальних, енергетичних та фінансових ресурсів  

        територіальної громади села на утримання медичного закладу;

     -  інформаційне супроводження проекту з висвітленням заходів даного  

        проекту   в засобах масової інформації;

- можливість подальшої співпраці між учасниками проекту, сільською  радою, організаціями-партерами, членами громади, що дасть можливість продовжити в подальшому поліпшення надання медичних послуг.

         Цільові групи проекту: вихідці та жителі Черепинської територіальної громади,  а також:  апарат сільської ради, депутатський корпус, члени виконкому, медичний персонал  ФАПів (6 осіб)

Обсяг коштів на реалізацію проекту становить 111,960 тис. грн. Джерелами фінансування даного проекту передбачаються кошти сільського бюджету – 12,00 тис. грн., кошти організації партнерів 8,91 тис.грн. Для повної реалізації проекту не вистачає 91,05 тис. грн., які і сподіваємося отримати з державного фонду регіонального  розвитку.

Дані джерела фінансування забезпечать очікуваний результат по реалізації проекту „ Поліпшення якості медичних послуг в ФАПі                     с. Карашина ” та оптимальні умови для його подальшого функціонування   і перспективного розвитку громади.

      Організації-партнери: Корсунь-Шевченківська районна державна адміністрація та районна рада і громадська організації «Дружба» Черепинської територіальної громади.

Фотозвіт про виконання проекту
06.09.2016

Проект реалізовано 24.12.15, видаткові накладні №65,№369.

31.08.2016

Згідно проекту було:

- закуплено медичне обладнання;

- утеплено горище;

- закуплено невиробниче обладнання довготривалого використання і меблів.

Вигодоотримувачами стали жителі трьох населених пункти: Карашина, Вільхівчик, Черепин у кількості 1018 осіб.