Модернізація (реконструкція) мережі зовнішнього освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій - впровадження “світлової” візитної картки міста - демонстраційного зразка ділянки мережі вуличного освітлення автомагістралі міжнародного значення м.П

Анотація проекту

Актуальність проекту полягає у впровадженні устаткування з використанням технології енергозбереження та оснащенні сучасними приладами обліку споживання ресурсів; задоволенні потреб населення і господарського комплексу у якісних та сучасних послугах з освітлення міста; забезпеченні безпеки дорожнього руху та попередження правопорушень.

Основна проблема проекту: на даний час функціонування мереж зовнішнього освітлення міста забезпечується шляхом використання фізично зношених та технічно застарілих світильників з натрієвими лампами ДНАТ-150, які споживають велику кількість електроенергії та потребують значних витрат на обслуговування, мають незначний термін експлуатації.

Інноваційна, соціально-економічна спрямованість та реальна можливість виконання проекту: Проектом передбачається влаштування світильників світлодіодний вуличний фонарь USDK-75 в кількості 112 шт. зі світовим потоком 7800 лм. та потужністю 75 Вт., встановлення 4 сонячних панелей. Періодично встановлюватимуться автономні системи вуличного освітлення для безперебійного освітлення цих ділянок. При цьому один із світильників на опорах підключається до загальної мережі освітлення, а інший до блоку автономної системи. Розрахунковий термін експлуатації світлодіодного освітлення дорівнює не менше 10 років та має високий рівень освітленості; включення і час світіння програмується при монтажі системи та може змінюватися під час експлуатації за бажанням замовника; система повністю автономна, і не вимагає участі людини під час експлуатації. Система потребує профілактичного огляду та обслуговування не рідше ніж два рази (зима-літо) в рік, монтується як на нові так і на існуючі опори. Світильники працюють в екстремальних умовах експлуатації (ударні навантаження, вібрації, складні кліматичні умови, відхилення напруги живлення в діапазоні 85-260 вольт).

Перелік заходів проекту:

- проектно-кошторисна документація розроблена, виконано перерахунок кошторисної частини проекту;

- проведення державної експертизи кошторисної частини проектної документації;

- затвердження проектно-кошторисної документації;

- підписання договору підряду з виконавцем робіт та виконання будівельно-монтажних робіт;

- підписання договору з виконавцем робіт з технічного та авторського нагляду за виконанням робіт;

- здача-прийняття робіт та передача об’єкту на баланс КП «Павлоградсвітло» для подальшого обслуговування.

Очікувані результати проекту:

Основним результатом реалізації проекту буде покращення благоустрою міста через впровадження системи економного освітлення вулиць що, безумовно, сприятиме підвищенню загального рівня життя, покращенню умов екологічної свідомості населення і підвищення загальної культури жителів міста.

Цільові групи проекту: населення міста Павлоград та власники автомобільного транспорту м. Павлоград, населених пунктів Дніпропетровської області та України в цілому.