Реконструкція будівлі хірургічного корпусу КЛПЗ "Чернігівська обласна лікарня" в м. Чернігів вул. Волковича, 25 (відділення торакальної хірургії та урологічне відділення )

Анотація проекту

Повна назва проекту: "Реконструкція будівлі хірургічного корпусу КЛПЗ "Чернігівська обласна лікарня" в м. Чернігів вул. Волковича, 25 (відділення  торакальної хірургії та урологічне відділення)".

На підставі висновку експертної комісії щодо технічного стану основних конструкцій та інженерних систем Чернігівського філіалу «Чернігівцивільпроектреконструкція» 1-го поверху лівого крила хірургічного корпусу (фізіотерапевтичне, яке перепрофільоване під відділення торакальної хірургії, та урологічне відділення) знаходиться у вкрай незадовільному технічному стані:

         Основи та фундаменти – фундаменти під перегородками мають нерівномірні вертикальні деформації. Про деформації фундаментів свідчить осідання перегородок з характерним розвитком тріщин, відрив їх від нижньої площини плит перекриття та деформації підлог в приміщеннях. Розтини підлог, які зроблені для пошуку та ремонту трубопроводів, біля деформованих перегородок показали відсутність суцільного стрічкового фундаменту під перегородками. Технічний стан фундаментів під перегородками та основи під ними є незадовільний.

         Огороджуючи та внутрішні стіни, перегородки – побудовані з глиняної цегли на цементну – піщаному розчині. Перегородки 1–го поверху всі без виключення, як і стіни побудовані на фундаментах, які в основі мають лесові ґрунти схильні до значних просідань при намоканні. Витоки води з системи водопостачання та намокання основи фундаментів привели до просідання фундаментів та відповідно осідання перегородок. Вертикальні деформації цих перегородок нерівномірні, складають від 0 до 90 мм і супроводжується характерним тріщиноутвореннями. Технічний стан фундаментів під перегородками та основи під ними є незадовільний.

         Підлоги . Підлоги приміщень 1-го поверху дерев’ні, у ванних кімнатах та санвузлах – з керамічної плитки. По дерев’яним дошкам у приміщеннях настелено лінолеум. Дерев’яні лаги опираються на цегельні опори та фундаменті під стіни та перегородки але мають і контакт з насипним ґрунтом (практично лежать на ґрунті), через що мають гнилизні пошкодження. Поверхневий шар деревини струх глибиною до 30мм і тим самим зменшив несучу здатність та жорсткість лаг. Дошки підлоги теж за часом значно (до 20мм) струхли і потребують повної заміни. Знос дерев’яних підлог складає до 50%. Деформації фундаментів під перегородками, осідання насипного ґрунту по площі лівого крила привели також і до нерівномірних деформацій підлог (до 100мм). Підлоги з керамічної плитки укладені безпосередньо на насипний грунт в «мокрих» приміщеннях, тому теж мають відповідні вертикальні деформації. Технічний стан фундаментів під перегородками та основи під ними є незадовільний.

          Інженерні системитрубопроводи системи холодного та гарячого водопостачання, опалення прокладені в підпільних каналах, що створює їх недоступність до нормального та своєчасного обслуговування. За майже 50 років експлуатації  інженерних систем теплоізоляція повністю зруйнована, трубопроводи поржавіли. Саме ці пошкодження трубопроводів іржею приводить до аварій з витоком води в канали і далі в грунт з подальшим руйнуванням перегородок, підлог. Значне пошкодження корозією, у тому числі точковою глибиною до 2 мм, що складає більше половини товщини стінок трубопроводів відповідно до ВСН 53-86(р.) мають фізичний знос більше 61% і є аварійним.  Значне осідання ґрунту, пошкодило цілісність самопливних чавунних трубопроводів фекальної каналізації в разтрубних з’єднаннях, витоки з яких постійно насичують основи фундаментів, підлог. Технічний стан трубопроводів системи холодного та гарячого водопостачання, опалення, що прокладенні в підпільних каналах – аварійний.

Ситуація, що склалася на даний час, свідчить про різке просідання лівого крила трьох поверхового хірургічного корпусу, що унеможливлює створення належних умов для стаціонарного лікування хворих, підтримки санітарно–епідеміологічного режиму та створює аварійну ситуацію у лікувальному корпусі лікарні.

       Перелік заходів проекту:

  • підготовка приміщень для демонтажу, демонтажні роботи
  • монтаж обладнання, трубопроводів системи опалення
  • монтаж обладнання, трубопроводів системи водопостачання
  • монтаж обладнання, трубопроводів системи водовідведення
  • загальнобудівельні  роботи (відновлення будівельних конструкцій, підлог, опоряджувальні роботи, тощо)

Очікувані результати проекту:

  • покращання матеріально- технічної бази лікарні та забезпечення належного рівня надання медичної допомоги

 Загальна кошторисна вартість проекту – 4986,823 тис. гривень.

Фотозвіт про виконання проекту
06.09.2016

Декларація про готовність об'єкту від 03.02.2016 № ЧГ 143160341127