Створення сприятливих умов для надання первинної медико-санітарної допомоги лікарями загальної практики сімейної медицини мешканцям с.Хутірське Петриківського району

Анотація проекту

              Актуальність та основна проблема проекту.

В умовах реформування медичної галузі,  медицина на селі має свої завдання і потреби. Вирішення  задачі наближення якісної медичної допомоги жителям села є вкрай актуальною.  Одним з головних завдань є  створення належних  умов  для роботи медичного персоналу  амбулаторії загальної практики сімейної медицини, профілактики та лікування жителів села.    Незалежно від того медична установа діє  в обласному, районному центрі, чи в селі, лікарські послуги мають бути однаково якісними та надаватись в належних умовах.

У молодих  медичних фахівців відсутнє бажання  їхати до села працювати, через відсутність стимулів для їх зацікавленості, і  завдання влади – їх створити. Влада всіх рівнів повинна працювати над наданням рівного доступу до медичних послуг.  Завдання центральної влади – гідна оплата праці медичного персоналу,   сучасне медичне оснащення закладу, завдання влади на рівні району та села - забезпечити належні умови для комфортного перебування лікарів та пацієнтів у приміщені первинної медико-санітарної допомоги.

 З розвитком громадянського суспільства громада вже не тільки вимагає покращення якості життя, а й готова взяти учать у  створенні умов для власного добробуту.

 На перетворення  первинної ланки надання медико-санітарної допомоги та запровадження  сімейної медицини  мешканці  с.Хутірське покладають великі сподівання. Громада села очікує якісних змін в забезпеченні свого права на рівні умови отримання медичної допомоги  як у місті так і на селі. Сьогодні найкращий час для об’єднання зусиль влади та  мешканців села  для вирішення питання.

Актуальність проекту полягає у впровадженні сучасних методів  у процесі ефективного виявлення та вирішення пріоритетних проблем підтримки та розвитку галузі охорони здоров’я, шляхом залучення органів місцевого самоврядування та широких кіл громадськості.

        Перелік основних  заходів проекту :

  •    капітальний ремонт приміщення;

-    оснащення лікувально – діагностичним обладнанням ;

  • збільшення обсягів фінансування закладу охорони здоров’я;
  • проведення круглого столу за участі громадських організацій району з обміну досвідом;
  • організація публічного звіту про виконання проекту у засобах масової інформації та відзначити кращих учасників проекту.

Очікувані результати проекту

            Невід’ємним елементом реалізації поставленого завдання є  капітальний ремонт приміщення, створення належних умов для роботи.  

            Важливим результатом проекту стане  досвід громади, як можна впливати на якість власного життя завдяки своїй самоорганізації.

 

             Цільові групи:

     Проект спрямовано на різні соціальні верстви населення. Особливої ваги проект набуває саме для  незаможних мешканців села – отримувачів послуг, медичного персоналу амбулаторії загальної практики сімейної медицини, та забезпечення виявлення захворювання на ранніх стадіях, запровадження культури профілактики захворювання.

Цільові групи проекту: діти до 14 років ( до 300 чол.), діти з 14 до 17 років ( до 36 чол.), працездатне населення ( до 1133 чол.), пенсіонери ( до 579 чол.)