Реконструкція дитячого навчального закладу, що розташований за адресою: Закарпатська область, Великоберезнянський район, с. Мирча, вул. Шевченка 36. Коригування

Анотація проекту

Реалізацію проекту "Реконструкція дитячого навчального закладу що розташований за адресою:   Закарпатська область, Великоберезнянський район,  с.Мирча, вул. Шевченка 36. Коригування"  розпочато  Малоберезнянською сільською радою  у 2018 році. Відповідно до експертного звіту, кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 01.04.2020 склала 7994,852 тис.грн.. з них виконано 2480,330 тис.грн.

В процесі завершення реформи децентралізації Малоберезнянська сільська рада ввійшла до складу Дубриницько-Малоберезнянської територіальної громади. Завершення реалізації проекту буде здійснювати відділ освіти, культури, сім'ї, туризму, молоді та спорту Дубриницької сільської ради. Головним розпорядником бюджетних коштів є Дубриницька сільська рада.

   Для завершення реалізації проекту необхідно 5514,522 тис.грн. 

      Майбутнє держави у значній мірі залежить від того, в яких умовах виростають і виховуються діти, а також від того, як ми про це дбаємо. З метою працевлаштування молодим батькам, у яких є діти дошкільного віку, потрібно виїжджати на роботу за межі села, а інколи – і за межі області та України. Діти залишаються без кваліфікованого нагляду, часто їх виховують люди похилого віку, як правило без спеціального рівня освіти. Разом з тим через відсутність в населеному  пункті Мирча дитячого садочка порушуються права дітей на здобуття дошкільної освіти. Адже саме дошкільний навчальний заклад забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

Актуальність проекту вбачається у необхідності нагального вирішення проблеми первинної соціалізації дітей дошкільного віку. Пріоритетність у вирішенні проблеми вбачається у відкритті дитячого садка, в якому можна було би здійснювати програму виховного процесу дітей дошкільного віку, виконувати завдання щодо фізичного здоров’я малят, забезпечувати емоційне благополуччя та покращувати соціально-економічне становище громади  села. Очікується, що даний проект слугуватиме покращенню  соціально-економічного розвитку Дубриницько-Малоберезнянської територіальної громади, і зокрема с. Мирча, оскільки:

  • відбудеться відкриття нової установи;
  • діти дошкільного віку отримають можливість пройти процес первинної соціалізації;
  • зменшиться рівень безробіття за рахунок утворення нових робочих місць та працевлаштування молодих батьків;
  • збільшаться надходження до місцевого бюджету;
  • зросте довіра до влади.