Розвиток культурної та навчально-виховної діяльності Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області

Анотація проекту

У великому селі Ганичі, де мешкає більше 6000 жителів, в тому числі – до 3500 чоловік молоді, практично відсутній осередок спортивно-масового та культурного дозвілля. Ганичівський Будинок культури, який ще в недавніх 80-х роках минулого століття був одним з найбільших культурних закладів району і відповідав усім необхідним  критеріям, як по охопленню культурною, спортивною роботою, так і по архітектурним та іншим показникам, на сьогодні може перетворитись в руїну. Щоб цього не сталося, терміново необхідно вжити всіляких заходів по реконструкції приміщення, його опалення з застосуванням економних в фінансовому плані енергоощадних технологій.Ганичівський будинок культури являється  однією із культурних спадщин цілої Нересницької громади, і тому важливо щоб відбувався культурний та навчально-виховний розвиток громадян цілої громади. На даний час громада знаходиться на початковому розвитку і не має відповідних установ ,які б забезпечували культурний розвиток молоді,спортивний та навчально-виховний і тому дуже важливо, щоб дана установа могла забезпечувати цю діяльність. Наша громада одна з найбільших у Закарпатській області її населення складає 30 тисяч чоловік, із яких третя частина молодь(діти дошкільного віку, шкільного та студенти),які бажають  відвідати і спортивні секції, мистецькі гуртки,бібліотеку та інше.

     Всі можливості для проведення реконструкції є, а саме: збережено всі основні конструкції будівлі, дах, перекриття. Силами працівників культури здійснюються косметичні ремонти робочих приміщень. Але цього далеко недостатньо. Капітальних вкладень потребують всі зали, кабінети секційних та гурткових робіт, бібліотеки. Котельня потребує реконструкції, необхідно робити підведення води, облаштування внутрішніх санвузлів, покращення комфортності використання інших приміщень. Але найголовнішою задачею є надійне відновлення несучих конструкцій перекриття глядацького залу, які знаходяться в аварійному стані.

         Головною причиною руйнації будівлі є відсутність опалення. Це тягне за собою відтік молоді, яка б могла займатися улюбленими спортивними та культурними справами. Досить некомфортно грати в теніс чи займатись на тренажерах у вихолодженому приміщенні. Але, не зважаючи на такі умови, заклад працює, хоча і не на повну силу. Звичайно, молодим людям зручніше сидіти в опалюваному барі, пити алкогольні напої, а не йти до холодного «зимового» палацу. Це все в майбутньому може привести до виродження нації, деградації совісті, підвищенню злочинності. Молодим людям необхідно розумно витрачати свою енергію, а це можна зробити лише на бігових доріжках, тренажерах, тенісних чи футбольних майданчиках. Крім всього, збереженню духовності, культурних та національних традицій сприятиме повне відновлення культурно-масових гурткових заходів.

       З метою формування здорового способу життя – а це організація змістовного дозвілля молоді та підлітків, організація спортивних змагань, роботи секцій та гуртків, конкурсів, свят, тематичних вечорів; проведення заходів, які направлені на подолання негативних явищ у молодіжному середовищі працює Будинок культури  в селі Ганичі, хоча фінансування його на зовсім низькому рівні. Це особливо непокоїть в наш час, коли збільшується зростання алкоголізму, наркоманії, злочинності, а цьому допомагає кількість барів, число яких  зростає з кожним роком. Батькам ніколи проводити  свій час з підлітками, молоді не має чим себе зайняти. І причини тут різні: у когось це постійна зайнятість на роботі, по господарству вдома, заробляння грошей, а  в когось і пияцтво.. Це вже якась національна біда. Особливо у селах, а заняття масовим спортом, художньою самодіяльністю виступає своєрідною формою залучення молоді до організованої діяльності, що підносить і збагачує духовні потреби людини, її внутрішній світ, естетичний смак, моральну культуру поведінки. Перед художньою самодіяльністю та спортом стоять величезні завдання; вони покликані служити інтересам людей, бути джерелом радості і натхнення, активно допомагати в їх моральному вихованні.

      При   Будинку культури працюють   гуртки художньої самодіяльності: вокальний жіночий, хореографічний, оркестр духових інструментів драматичний гурток. Розвивають свої таланти дуети, солісти.Планується перенесення Ганичівської школи мистецтв, тому що і ця будівля знаходиься в аварійному стані, де навчаються дітки урокам фортепіано, баяну та хореографії.У майбутньому даний капітальний ремонт надасть змогу молоді розвиватися

     Можна сказати, що працівники Будинку культури  працюють з віддачею і люди, різного віку, до них тягнуться. Адже після пісень, змістовного відпочинку і настрій поліпшується, і на душі світлішає, і здоров’я додається.

     Але існує ряд проблем, які гальмують роботу Будинку культури. Потребує капітального ремонту все приміщення та повністю заміни потребує електрообладнання.

      Вирішення завдань проекту дасть змогу  значно покращити проведення змістовного дозвілля для всіх жителів громади та навіть навколишніх сіл, виявляти їх творчу активність і самодіяльну ініціативу. Адже, сьогодні, як ніколи, принципового значення набуває боротьба за фізично здорову, духовно багату, творчу особистість, для якої властива висока самосвідомість, культура почуттів, гармонія думок і вчинків.