Енергозберігаючі заходи через «Капітальний ремонт будівлі КЗ «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарської районної ради Одеської області, за адресою: 68110, Одеська область, Татарбунарський район, село Дельжилер, вулиця Шкільна, будин

Анотація проекту

Назва проекту: «Капітальний ремонт будівлі КЗ «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарської районної ради Одеської області, за адресою: 68110, Одеська область, Татарбунарський район, село Дельжилер, вулиця Шкільна, будинок 115».

Село Дельжилер, перейменоване у 2016 році, відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки",  є найбільш густонаселеним у Татарбунарському районі. Займає перше місце по народжуваності. Населення Дельжилеру становить близько 4 190 чоловік. Село розташоване за 10 км на захід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Арциз (на лінії Одеса—Ізмаїл). На території села знаходиться один з найбільших комунальних закладів «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (далі – навчальний заклад), який входить у число кращих шкіл району по якості освітніх послуг. Тут працюють 55 педагогічних працівників. Всього в школi навчається 477 учнів.

Актуальність проблеми

Будівля навчального закладу – цегляна, триповерхова й дуже велика. Збудована в 1968 році. Більша частина будівель того періоду було збудовано згідно застарілих норм теплоізоляції. За висновками спеціалістів термічний опір стін і перекриттів у будівлі у 2-4 рази нижче за нормативні діючи вимоги. Як результат споживання теплової енергії у 1,5–2 рази вище за європейські показники.  Значна частина будівлі знаходиться у поганому технічному стані. Погана ізоляція стін, даху, підлоги призводить до втрати до 30% тепла.

Навчальний заклад на сьогодні використовує опалювальну систему, яка змонтована в 1986 році і надалі їх фактично не можливо використовувати. Площа приміщення школи складає приблизно 4,4 тис. кв. м. На опалення щороку на дане приміщення  витрачається до 139 тонн вугілля. Опалювальні прилади та трубопроводи  фізично зношені, засмічені та непридатні для використання, що призводить до значних втрат тепла в навчальному закладі.

Значні теплові втрати призводять до: порушень норм  температурного режиму, робить неможливим  створення комфортних умов для перебування дітей в закладі.

Покращити теплові характеристики приміщень і зменшити вихід тепла на вулицю можна за рахунок утеплення фасаду будівлі школи, заміни покрівлі даху над спортивним та актовим залом, утеплення стін, підвалу, покриття і перекриття будинку, заміни вікон, переобладнання вентиляційної системи, заміна системи опалення.

Очікувані результати

Реалізація даного проекту дозволить створити нормальний температурний режим відповідно до санітарних норм, покращить енергозбереження, зменшить захворюваність серед дітей, педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу, поліпшить умови перебування найменших членів громади села.

Враховуючи дані обставини виникла необхідність розробки даного проекту з метою здійснення ремонтних робіт у 2019 році. Протягом 2018 року за кошти районного бюджету в розмірі 150,00 тис. грн. була розроблена проектно-кошторисна документація та здійснена експертна оцінка проекту.

Після ремонту системи опалення планується отримати економію твердого палива приблизно до 40 тонн на рік.

Актуальність проекту полягає у тому, що його реалізація дозволить:

  • створити сприятливі санітарно-гігієнічні та комфортні умови для здійснення навчально-виховного процесу та збереження здоров’я учнів;
  • значною мірою покращити енергозберігаючі показники, що дозволить ефективніше використовувати теплоносії системи опалювання;
  • суттєво знизити витрати  на сплату послуг з опалення під час опалювального сезону, що призведе до суттєвих заощаджень коштів;
  • покращити естетичній вигляд будівлі школи.

Основними заходами проекту є:

- створення робочої групи проекту, до якої увійдуть керівництво школи, представники відділу освіти Татарбунарської РДА, розробники проектно-кошторисної документації, авторський та технічний нагляд. Перед початком проекту запланована презентація для представників села, а особливо для цільових груп проекту.

- виконання заходів з безпеки праці: проведення інструктажів та навчань з охорони праці при виконанні робіт;

- інформаційна підтримка проекту, висвітлення ходу реалізації заходів у ЗМІ;

- проведення будівельно-ремонтних робіт: утеплення стін, підвалу, покриття і перекриття будинку, заміни вхідних дверей до будинку, переобладнання вентиляційної системи та інші заходи передбачені ПКД;

- оцінювання результатів проекту членами громади села, мешканцями району, депутатами сільської ради;

- здійснення моніторингу громадської оцінки ефективності досягнутих результатів;

Соціально-економічна спрямованість проекту полягає у забезпеченні  прав жителів Дмитрівської сільської ради на здобуття їхніми дітьми права на повну загальну середню освіту, доступність і безоплатність якої (а також її розвиток) забезпечує держава у відповідності до статті 53 Конституції України;

Перспективні наслідки реалізації проекту:

- збереження та модернізація об’єктів освіти у с. Дельжилер;

- створення безпечних та комфортних умов для учнів школи під час навчально-виховного процесу;

- суттєва економія бюджетних коштів за рахунок зменшення витрат на енергоносії;

- згуртування сільської громади в процесі досягнення результатів проекту; підвищення рівня громадської довіри до влади.

Загальний обсяг проекту 12584,42 тис. грн., в тому числі: з ДФРР – 11325,98 тис. грн., кошти з районного бюджету 1258,44 тис. грн.

Проект розроблено із врахуванням Державної Стратегії регіонального розвитку на період до 2027року та відповідає Цілі 1 «Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів»,завдання

2.1.4 Розвиток дошкільної та шкільної освіти ,та Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки.Операційна ціль  1.1 Сучасна високоякісна освіта. Завдання 1.1.2 Забезпечення права на якісну  та доступну загальну середню освіту. Формування спроможної мережі закладів загальної середньої освіти,зокрема профільної старшої школи.

Цільовими групами проекту є жителі села Дельжилєр, які в тій чи іншій мірі мають відношення до здійснення навчального процесу в школі. Це зокрема, школярі, які будуть відвідувати цей навчальний заклад, їх батьки, персонал ЗОШ. Якісне поліпшення умов у школі торкнеться їх безпосередньо. В цілому загальна кількість людей у цих цільових групах складе приблизно 1 500 чол.

Впровадження та реалізація заходів проекту буде відбуватися згідно чинного законодавства. Питання дотримання усіх нормативно-правових норм втілення даного проекту, внутрішнього моніторингу та координації заходів за проектом буде знаходитись на постійному контролі Татарбунарської районної державної адміністрації, Татарбунарської районної ради.