Енергозберігаючі заходи через «Капітальний ремонт будівлі КЗ «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарської районної ради Одеської області, за адресою: 68150, Одеська область, Татарбунарський район, село Дивізія, вулиця Лесі Українки, б

Анотація проекту

Назва проекту: «Капітальний ремонт будівлі КЗ «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Татарбунарської районної ради Одеської області, за адресою: 68150, Одеська область, Татарбунарський район, село Дивізія, вулиця Лесі Українки, будинок 134».

Дивізія — село в Татарбунарському районі Одеської області. Населення села Дивізія складає близько 2 500 чоловік. Розташоване поблизу річки Хаджидер, що впадає до лиману Хаджидер, за 35 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Кулевча. Сільраді підпорядковане ще і село Лиман.

Село Дивізія офіційно засноване в 1818 році солдатами, що відслужили свій термін. Солдати іменували себе «дивізійними». Звідси і пішла назва села, в якому згодом стали селитися селяни-втікачі. Незабаром після заснування, у 1823 році відбулося освячення Свято-Архангело-Михайлівського храму. А в 1866 році було відкрито однокласне парафіяльне училище для дітей, перетворене в 1874 році в училище Міністерства народної освіти. У 1874 році відбулося відкриття однокласної школи, яка була перетворена в 1906 році в двокласну. 31 березня 1899 була відкрита церковна бібліотека. Навчання і здобуття навичок для мешканців села актуально і в період сьогодення.

КЗ «Дивізійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» загальної середньої освіти  був збудований в 1987 році, без урахування утеплення та енергозбереження. Будівля знаходиться у поганому технічному стані (відповідно до сучасних технічних вимог) погана ізоляція стін 25% втрат тепла, даху – 10%, підлоги - до 30% тепла. Покрівля закладу виконана із азбестоцементних хвилястих листів, що на сьогоднішній день заборонено до використання в Україні.

Покращити теплові характеристики приміщень і зменшити вихід тепла на вулицю можна за рахунок утеплення фасаду будівлі школи, заміни покрівлі даху, утеплення стін, підвалу, покриття і перекриття будівлі, заміни вхідних дверей до будівлі, переобладнання вентиляційної системи.

Площа приміщення школи складає приблизно 4,0 тис. кв. м, будівля триповерхова. На опалення щороку на дане приміщення витрачається до 110 тон. вугілля. (село негазифіковане). Після ремонту будівлі планується отримати економію твердого палива приблизно до 32 тонн.

Проблема капітального ремонту стосується дітей та майбутнього даного регіону, що потребує термінового вирішення. Стан проблеми є невідкладним.

Враховуючи дані обставини виникла необхідність розробки даного проекту з метою здійснення ремонтних робіт у 2019 році.

Протягом 2018 року за кошти районного бюджету в розмірі 150,00 тис. грн. була розроблена проектно-кошторисна документація та здійснена експертна оцінка проекту.

Актуальність проекту полягає у тому, що його реалізація дозволить:

  • створити сприятливі санітарно-гігієнічні, безпечні та комфортні умови для здійснення навчально-виховного процесу та збереження здоров’я учнів;
  • значною мірою покращити енергозберігаючі показники, що дозволить ефективніше використовувати теплоносії системи опалювання;
  • суттєво знизити витрати  на сплату послуг з опалення під час опалювального сезону, що призведе до суттєвих заощаджень коштів;
  • покращити естетичній вигляд будівлі школи;
  • допомогти даному регіону залишити якісний показник в освітніх результатах.

-    створити на базі навчального закладу міжшкільний навчально – виховний комплекс (ресурсний центр).

 

 

 

Основними заходами проекту є:

- створення робочої групи проекту, до якої увійдуть керівництво школи, представники відділу освіти Татарбунарської РДА, розробники проектно-кошторисної документації, авторський та технічний нагляд. У такому складі робоча група зможе ефективно здійснювати управління проектом на всіх його етапах реалізації. Перед початком проекту запланована презентація для представників села, а особливо для цільових груп проекту.

-. виконання заходів з безпеки праці: проведення інструктажів та навчань з охорони праці при виконанні робіт;

- інформаційна підтримка проекту, висвітлення ходу реалізації заходів у ЗМІ;

- проведення будівельно-ремонтних робіт: утеплення стін, підвалу, покриття і перекриття будинку, заміни вхідних дверей до будинку, переобладнання вентиляційної системи та інші заходи передбачені ПКД;

- оцінювання результатів проекту членами громади села, мешканцями району, депутатами сільської ради;

- здійснення моніторингу громадської оцінки ефективності досягнутих результатів;

Соціально-економічна спрямованість проекту полягає у забезпеченні  прав жителів Дивізійської сільської ради на здобуття їхніми дітьми права на повну загальну середню освіту, доступність і безоплатність якої (а також її розвиток) забезпечує держава у відповідності до статті 53 Конституції України;

Перспективні наслідки реалізації проекту:

- збереження та модернізація об’єктів освіти у с. Дивізія;

- створення безпечних та комфортних умов для учнів школи під час навчально-виховного процесу;

- суттєва економія бюджетних коштів за рахунок зменшення витрат на енергоносії;

- згуртування сільської громади в процесі досягнення результатів проекту; підвищення рівня громадської довіри до влади.

Загальний обсяг проекту 11991,42 тис. грн., в тому числі з ДФРР – 10792,28 тис. грн., кошти з районного бюджету 1199,14 тис. грн.

Проект розроблено із врахуванням Державної Стратегії регіонального розвитку на період до 2027року та відповідає Цілі 1 «Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів»,завдання 2.1.4 Розвиток дошкільної та шкільної освіти ,та Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки.Операційна ціль  1.1 Сучасна високоякісна освіта. Завдання 1.1.2 Забезпечення права на якісну  та доступну загальну середню освіту. Формування спроможної мережі закладів загальної середньої освіти,зокрема профільної старшої школи.

Цільовими групами проекту є жителі села Дивізія, які в тій чи іншій мірі мають відношення до здійснення навчального процесу в школі. Це зокрема, школярі, які будуть відвідувати цей навчальний заклад, їх батьки, персонал ЗОШ. Якісне поліпшення умов у школі торкнеться їх безпосередньо. В цілому загальна кількість людей у цих цільових групах складе приблизно 500 чол.

Впровадження та реалізація заходів проекту буде відбуватися згідно чинного законодавства. Питання дотримання усіх нормативно-правових норм втілення даного проекту, внутрішнього моніторингу та координації заходів за проектом буде знаходитись на постійному контролі Татарбунарської районної державної адміністрації, Татарбунарської районної ради. Окрім того, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування Татарбунарського району, профільні недержавні організації та установи матимуть великий досвід у галузі енергозбереження та реалізації проектів у даній сфері.