Енергозберігаючі заходи через «Капітальний ремонт будівлі КЗ «Татарбунарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В.З. Тура» Татарбунарської районної ради Одеської області, за адресою 68100, Одеська область, Татарбунарський район, місто Татарбунари

Анотація проекту

1. Анотація проекту

Назва проекту: «Капітальний ремонт будівлі КЗ «Татарбунарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В.З. Тура» Татарбунарської районної ради Одеської області, за адресою: 68100, Одеська область, Татарбунарський район, місто Татарбунари, вулиця Барінова, будинок 10».

Комунальний заклад «Татарбунарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В.З.Тура» (далі – навчальний заклад) збудована в 1985 році. Даний заклад це стандартна забудова 80-х років, що будувалась на застарілих будівельних нормах де не враховувалось енергозбереження. За висновками спеціалістів термічний опір стін і перекриттів будівлі у 2-4 рази нижче за нормативні діючи вимоги. Як результат споживання теплової енергії у 1,5–2 рази вище за європейські показники. Значні тепловтрати мають місце ще й тому, що більша частина будівлі знаходиться у поганому технічному стані: погана ізоляція стін, даху, підлоги призводить до 30% втрат тепла. Алгоритмом вирішення даного проблемного питання є утеплення та термоізоляція стін, даху, підлоги.

Будівля навчального закладу триповерхова, площа приміщення школи складає приблизно 6,7 тис. кв. м. Щорічні витрати на опалення приміщення  складають до 130 тонн вугілля (місто негазифіковане). Проблемним в даному питанні є те, що природні надра спустошуються це в свою чергу призводить до збільшення цін на паливно-енергетичні ресурси і витрати на опалення стають непід’ємним тягарем для бюджетів різного рівня. Після капітального ремонту планується отримати економію твердого палива приблизно до 35 тонн.

У сучасному світі проблема енергозбереження та енергоефективності ставить перед нами завдання у капітальному ремонті даного закладу для того, аби навчальний заклад мав змогу виконувати свою пряму функцію у відповідності до санітарно-епідеміологічних, пожежних вимог, був комфортним та затишним для дітей, які в ньому навчаються.

Проблема стосується дітей і потребує термінового вирішення. Стан проблеми є невідкладним.

Враховуючи дані обставини виникла необхідність розробки даного проекту з метою здійснення ремонтних робіт у 2019 році. Протягом 2018 року за кошти районного бюджету в розмірі 150,00 тис. грн. була розроблена проектно-кошторисна документація та здійснена експертна оцінка проекту. Загальна вартість робіт складає 20357,55 тис. грн. Бюджет розвитку Татарбунарського району не в змозі самостійно профінансувати весь обсяг робіт.

Актуальність проекту полягає у тому, що його реалізація дозволить:

  • створити сприятливі санітарно-гігієнічні, комфортні та пожежонебезпечні умови для здійснення навчально-виховного процесу і збереження здоров’я учнів;
  • значною мірою покращити енергозберігаючі показники, що дозволить ефективніше використовувати теплоносії системи опалення;
  • суттєво знизити витрати  на сплату послуг з опалення під час опалювального сезону, що призведе до суттєвих заощаджень коштів;
  • залучити до класів школи більшу кількість учнів, внаслідок того, що переважна більшість батьків при обранні школи для навчання своїх дітей віддають перевагу теплій школі;
  • покращити естетичній вигляд будівлі школи.

Основними заходами проекту є:

- створення робочої групи проекту, до якої увійдуть керівництво школи, представники відділу освіти Татарбунарської РДА, розробники проектно-кошторисної документації, авторський та технічний нагляд. У такому складі робоча група зможе ефективно здійснювати управління проекту на всіх його етапах реалізації. Перед початком проекту запланована презентація для представників міста, а особливо для цільових груп проекту.

-. виконання заходів з безпеки праці: проведення інструктажів та навчань з охорони праці при виконанні робіт;

- інформаційна підтримка проекту, висвітлення ходу реалізації заходів у ЗМІ;

- проведення будівельно-ремонтних робіт: утеплення стін, підвалу, покриття і перекриття будівлі, заміни вікон, заміни вхідних дверей до будівлі, переобладнання вентиляційної системи та інші заходи передбачені ПКД;

- оцінювання результатів проекту членами громади міста, мешканцями мікрорайону, депутатами міської ради;

- здійснення моніторингу громадської оцінки ефективності досягнутих результатів;

Соціально-економічна спрямованість проекту полягає у забезпеченні  прав жителів міста Татарбунари на здобуття їхніми дітьми права на повну загальну середню освіту, доступність і безоплатність якої (а також її розвиток) забезпечує держава у відповідності до статті 53 Конституції України.

Перспективні наслідки реалізації проекту:

- збереження та модернізація об’єктів освіти у м. Татарбунари;

- створення безпечних та комфортних умов для учнів школи під час навчально-виховного процесу;

- суттєва економія бюджетних коштів за рахунок зменшення витрат на енергоносії;

- згуртування міської громади в процесі досягнення результатів проекту; підвищення рівня громадської довіри до влади.

Загальний обсяг проекту 20357,55 тис. грн., в тому числі з ДФРР – 18321,80 тис. грн., кошти з районного бюджету 2035,75 тис. грн.

Отримана економія коштів після реалізації проекту дозволить утворити в закладі юнацько-спортивний комплексний центр з підготовки юнаків та дівчат до захисту Вітчизни (стрілецький тир, обладнання тренажерами зал для силової фізичної підготовки, тощо).

           Проект розроблено із врахуванням Державної Стратегії регіонального розвитку на період до 2027року та відповідає Цілі 1 «Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів»,завдання 2.1.4 Розвиток дошкільної та шкільної освіти ,та Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки.Операційна ціль  1.1 Сучасна високоякісна освіта. Завдання 1.1.2 Забезпечення права на якісну  та доступну загальну середню освіту. Формування спроможної мережі закладів загальної середньої освіти,зокрема профільної старшої школи.

Цільовими групами проекту є жителі міста Татарбунари, які в тій чи іншій мірі мають відношення до здійснення навчального процесу в школі. Це зокрема, школярі, які будуть відвідувати цей навчальний заклад, їх батьки, персонал ЗОШ. Якісне поліпшення умов у школі торкнеться їх безпосередньо. В цілому загальна кількість людей у цих цільових групах складе приблизно 1500 чол.

Впровадження та реалізація заходів проекту буде відбуватися згідно чинного законодавства. Питання дотримання усіх нормативно-правових норм втілення даного проекту, внутрішнього моніторингу та координації заходів за проектом буде знаходитись на постійному контролі Татарбунарської районної державної адміністрації, Татарбунарської районної ради. Окрім того, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування Татарбунарського району, профільні недержавні організації та установи матимуть великий досвід у реалізації проектів у галузі енергозбереження.