Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Миргородському районі Полтавської області

Анотація проекту

Актуальність проекту. Модернізація у сфері поводженнями з відходами зокрема є однією з найактуальніших тем для територіальних громад. Комплекс проблем, що виникають у цій галузі, створюють ризики техногенних аварій та екологічних небезпек. Для міських та селищних громад наявність сучасної інженерної інфраструктури та екологічна безпека є виключною умовою подальшого розвитку. Адже, екологічний стан та природні ресурси є тими конкурентними перевагами, які приваблюють туристів та відпочиваючих.

Перелік заходів проекту:

I етап. Підготовка до реалізації Проекту. Освітня та PR-кампанія. У ході цього етапу буде створена робоча група, підготовлена та проведена роз’яснювальна кампанія, як серед усіх мешканців територіальних громад: м. Миргород, сільських рад, так і серед інших цільових груп (органів самоорганізації населення, власників приватних домогосподарств) щодо вивезення сміття з приватної забудови.

ІІ етап. Реалізація технічної складової Проекту. У ході реалізації етапу будуть проведені тендерні процедури, за результатами яких планується придбати пластикові контейнери об’ємом 240 л. для приватних домогосподарств. Кількість контейнерів 905 штук. Також планується придбати сміттєвоз об’ємом 22 кубічні метри для обслуговування домоволодінь.

ІІІ етап. Запровадження сучасної системи управління ТПВ при співробітництві територіальних громад у приватному секторі. Планується реалізувати заходи щодо налагодження системи збору відходів. Зокрема, планується провести повторну роз’яснювальну кампанію, укласти договори з власниками, розмістити контейнери на подвір’ях та напрацювати схему та графік вивозу.

ІV етап. Поширення досвіду реалізації Проекту. Заходи етапу направлені на якнайбільшому поширенні інформації про Проект через ЗМІ, мережу Internet, шляхом організації тематичних делегацій, на форумах, семінарах та інших зібраннях.

Очікувані результати проекту:

Реалізація Проекту створить передумови для підвищення культури споживання та управління відходами, екологічної безпеки, зниження рівня інфекційних захворювань, підвищення комфорту проживання у селі та місті, зменшення видатків з бюджетів територіальних громад на ліквідацію кількості несанкціонованих звалищ та смітників.

Цільовими групами проекту є населення міста (41,1 тис. мешканців); жителі територіальних громад сіл сільських рад Білики, Вовнянка, Гаркушинці, Петрівці, Шахворостівка, Ярмаки; Зубівка, населення Миргородського району; туристи та відпочиваючі, що відвідують Миргородські оздоровниці; мешканці домогосподарств вниз по течії р. Хорол; місцева та регіональна влада; комунальне підприємство; інші територіальні громади.

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування. Фінансування проекту планується за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у сумі 1277,01 тис. грн. (90%) та за рахунок муніципальних бюджетів – 141,89 тис. грн. (10%). Загальна вартість проекту: 1418,9 тис. грн.

Організації-партнери, співвиконавці проекту. Миргородська міська рада, Відділ житлово-комунального господарства Миргородської міської ради, сільські ради: Біликівська, Вовнянська, Гаркушинська, Шахворостівська, Ярмаківська, Петрівцівська, Зубівська.