Покращення якості послуг із поводження з твердими побутовими відходами, які надаються кущовим комунальним підприємством «Красиве село» на території Ковалівської, Куликівської, Новоселівської сільських рад Полтавського району Полтавської області

Анотація проекту

1.«Покращення якості послуг із поводження з твердими побутовими відходами, які надаються на кущовим комунальним підприємством «Красиве село» на території Ковалівської, Куликівської, Новоселівської сільських рад Полтавського району Полтавської області»

 

Загальною проблемою для більшості населених пунктів Полтавського району є відсутність чіткої та дієвої схеми поводження з твердими та рідкими побутовими відходами. Лише у найбільших селах застосовується хоч якась система збору ТПВ, здебільшого це періодичний збір ТПВ безпосередньо від двору, що не є зручним і не забезпечує прозорість у ціноутворенні тарифів за послугу. Щодо видалення рідких побутових відходів, ситуація аналогічна - населені пункти, які (частково) обладнані централізованим водопостачанням не мають системи каналізації, очищення та розміщення рідких побутових відходів.

В Ковалівській, Куликівській та Новоселівській сільських радах ці проблеми вирішуються через роботу комунального підприємства «Красиве село», яке спільно утримується в рамках договору про співробітництво. Запроваджено контейнерний збір сміття, започатковано роздільний збір сміття (ПЕТ-пляшка), проводиться ліквідація стихійних сміттєзвалищ, впорядкування території тощо. В рамках проекту, що у 2015 році отримав перемогу та буде фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку до кінця року буде придбано сміттєвоз, автомобіль для викачки нечистот, трактор зі щіткою для очищення дорожнього покриття, сміттєбаки та майданчики. На сьогодні постало актуальне питання підтримання баків у належному санітарному стані, облаштування майданчиків відповідно до державних будівельних норм (національний стандарт ДСТУ-Н Б Б.2.2-7:2013 «Настанова з улаштування контейнерних майданчиків»), підтримання санітарного стану вулиць у літній та зимовий періоди, продовження впровадження в сільських населених пунктах роздільного збору сміття.

Перелік заходів  проекту: придбання апарату високого тиску для миття та дезінфекції баків, встановлення спеціальних контейнерів для сортування відходів (скло, папір, ПЕТ-пляшка); придбання обладнання для пресування відходів (ПЕТ-пляшка, папір); автомобіля-сміттєвоза з маніпулятором; машини дорожньої комбінованої з піскороскидальним, поливомийним та плужно-щіточним обладнанням; ліквідація існуючих несанкціонованих сміттєзвалищ; активізація роботи громадської екологічної інспекції на території визначених громад, запровадження кампанії по пропаганді роздільного збору сміття в громадах визначених сільрад.

Очікувані результати проекту: покращення якості послуг кущовим комунальним підприємством в галузі поводження з твердими побутовими відходами, зміцнення його матеріально-технічної бази; забезпечення економічної ефективності КП через розширення абонентської бази та збільшення користувачів послуг та спільного фінансування суміжними громадами, а також реалізації отриманої шляхом роздільного збору вторсировини; покращення стану благоустрою населених пунктів в громадах-учасниках партнерства

Цільові групи проекту: мешканці населених пунктів 3 громад-учасників партнерства (8085 осіб).

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування (тис. грн.)– Державний Фонд регіонального розвитку – 5044,0 тис. грн., Ковалівська сільська рада – 400,0 тис.грн., Куликівська сільська рада – 130,0 тис. грн.., Новоселівська сільська рада – 120,0 тис. грн.  Загалом  - 5694,0   тис. грн.

Організації-партнери, співвиконавці проекту – Новоселівська, Куликівська сільські ради.