Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради по вул. Корольова, 15 в м. Черкаси – будівництво

Анотація проекту

Забезпечення населення безоплатною, своєчасною та ефективною медичною допомогою при станах, що загрожують життю людини (екстреною медичною допомогою), є одним з найважливіших завдань системи охорони здоров’я будь-якої сучасної держави.

Механізм організаційно – правового забезпечення населення екстреною медичною допомогою закріплено у Законі України „Про екстрену медичну допомогу“, який набрав чинності з 01.01.2013.

У Черкаській області екстрена медична допомога на догоспітальному етапі населенню області надається комунальним некомерційнтим підприємством „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради“ (далі – КНП „ОЦЕМД та МК ЧОР“). Установу створено у 2013 році у місті Черкаси.

КНП „ОЦЕМД та МК ЧОР“ входить до мережі надання публічних сервісів та послуг Черкаської області, як заклад швидкої медичної допомоги.

На цей час установа розміщена та працює в орендованих, розгалужених по місту Черкаси приміщеннях недостатньої площі та в неналежних умовах, що потребує негайного вирішення для збереження кадрового персоналу та залучення молодих медичних кадрів.

Черкащина – один із небагатьох регіонів, який не має централізованої оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф через відсутність необхідного програмно-апаратного устаткування та належного приміщення для її розміщення. Наявність такої служби обумовлює маршрутизацію всіх вхідних дзвінків на номер „103“ у центральну диспетчерську області, електронну обробку та передачу даних про виклик та про пацієнта на планшет (смартфон) безпосередньо на бригаду швидкої медичної допомоги, логістичий супровід виїзду бригади на місце події, надання медичної допомоги та, за необхідності, шпиталізацію пацієнта.

Наразі в Черкаській області реєстрація викликів екстреної медичної допомоги, зокрема під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечується 22 диспетчерськими, які розгалужені по всій області та закріплені за п’ятьма станціями швидкої медичної допомоги (далі – ШМД), які є філіями установи, а саме: Черкаська, Смілянська, Уманська, Звенигородська та Лівобережна. Зазначене значно ускладнює оперативне управління бригадами ШМД та направлення до пацієнта саме найближчої бригади ШМД для надання екстреної медичної допомоги, а також управляти силами та засобами екстреної медичної допомоги в повсякденних умовах та під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Проект стосується покращення якості надання екстреної медичної допомоги медичними працівниками КНП „ОЦЕМД та МК ЧОР“ майже 1 300 000 населення Черкаської області.

Однією із цілей даного Проекту є будівництво центральної оперативно-диспетчерської служби в головному корпусі КНП „ОЦЕМД та МК ЧОР“ за виготовленим проектом для об’єднання усіх служб установи разом в одній будівлі та на одній території, що надасть можливість:

централізувати виклики для надання медичної допомоги жителям всієї області, оперативно управляти силами та засобами екстреної медичної допомоги в повсякденних умовах та під час виникнення надзвичайних ситуацій, як це здійснюється майже в усіх регіонах України;

налагодити ефективну комунікацію усіх служб установи, збереження медикаментів та медичних виробів, зокрема обласного недоторканого резерву на випадок надзвичайної ситуації;

покращити якість надання екстреної медичної допомоги на Черкащиніі забезпечить її належне функціонування відповідно до вимог чинного законодавства.

Загальна кошторисна вартість об’єкта становить 59 100,379 тис. грн. За інформацією Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації протягом 2017-2018 років по об’єкту профінансовано за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 1 021,587 тис. грн, а саме:

- у 2017 році виготовлено проектно-кошторисну документацію об’єкта на суму 571,587 тис. грн;

- у 2018 році, враховуючи вимоги до облаштування централізованої оперативно-диспетчерської служби щодо постійного та безперебійного забезпечення зв’язку з всіма операторами мобільного зв’язку і ПАТ „Укртелеком“ за єдиним телефонним номером „103“ в Черкаській області, проведено корегування проектно-кошторисної документації об’єкту на суму 450,000 тис. грн.

У зв’язку з обмеженими можливостями місцевих бюджетів реалізувати проект без державної підтримки неможливо. Загальна вартість інвестиційного проекту „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради по вул. Корольова, 15 в м. Черкаси – будівництво“ на 2019-2021 роки становить 58 078,792 тис. грн.

У 2019 році розпочато реалізацію інвестиційного проекту „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради по вул. Корольова, 15 в м. Черкаси – будівництво“. У рамках зазначеного проекту виділено кошти з державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР) у сумі 15 300,00 тис. грн, також виділено з бюджету Черкаської області –
1 700,00 тис. грн.

Касові видатки по об’єкту станом на 01.01.2020 становили 2 101,99791 тис. грн, з них: за рахунок коштів ДФРР – 1 891,79751 тис. грн та співфінансування проекту за рахунок коштів обласного бюджету – 210,2004 тис грн.

Наразі по об’єкту будівництва виконано будівельно-монтажні роботи підрядною організацією на суму 2 101,99791 тис. грн, а саме виконані такі роботи:

- зовнішні мережі дощової каналізації;

- земляні роботи (улаштування котловану та залізобетонних паль 40 шт.)

Для продовження реалізації інвестиційного проекту протягом 2020-2021 років необхідно передбачити в державному фонді регіонального розвитку кошти в сумі 50 379,114 тис. грн. Співфінансування з місцевих бюджетів буде становити 5 597,68 тис. грн.

Таким чином, протягом 2020 року необхідно передбачити кошти в сумі 22 669,377 тис. грн, з них коштів ДФРР – 20 402,439 тис. грн та коштів місцевого бюджету – 2 266,938 тис. грн; протягом 2021 року необхідно передбачити кошти в сумі 33 307,417 тис. грн, з них коштів ДФРР – 29 976,675 тис. грн та коштів місцевого бюджету – 3 330,742 тис. грн.