Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради по вул. Корольова, 15 в м. Черкаси – будівництво

Анотація проекту

Забезпечення населення безоплатною, своєчасною та ефективною медичною допомогою при станах, що загрожують життю людини (екстреною медичною допомогою), є одним з найважливіших завдань системи охорони здоров’я будь-якої сучасної держави. 
Механізм організаційно – правового забезпечення населення екстреною медичною допомогою закріплено у Законі України „Про екстрену медичну допомогу“, який набрав чинності з 01.01.2013. 
У Черкаській області екстрена медична допомога на догоспітальному етапі населенню області надається комунальною установою „Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради“ (далі – КУ „ОЦЕМД та МК ЧОР“). Установу створено у 2013 році у місті Черкаси. На цей час установа розміщена та працює в орендованих, розгалужених по місту Черкаси приміщеннях недостатньої площі та в неналежних умовах, що потребує негайного вирішення для збереження кадрового персоналу та залучення молодих медичних кадрів.
Черкащина – один із небагатьох регіонів, який не має централізованої оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф через відсутність необхідного програмно-апаратного устаткування та належного приміщення для її розміщення. Наявність такої служби обумовлює маршрутизацію всіх вхідних дзвінків на номер „103“ у центральну диспетчерську області, електронну обробку та передачу даних про виклик та про пацієнта на планшет (смартфон) безпосередньо на бригаду швидкої медичної допомоги, логістичий супровід виїзду бригади на місце події, надання медичної допомоги та, за необхідності, шпиталізацію пацієнта.
Наразі в Черкаській області реєстрація викликів екстреної медичної допомоги, зокрема під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечується 22 диспетчерськими, які розгалужені по всій області та закріплені за п’ятьма станціями швидкої медичної допомоги (далі – ШМД), які є філіями установи, а саме: Черкаська, Смілянська, Уманська, Звенигородська та Лівобережна. Зазначене значно ускладнює оперативне управління бригадами ШМД та направлення до пацієнта саме найближчої бригади ШМД для надання екстреної медичної допомоги, а також управляти силами та засобами екстреної медичної допомоги в повсякденних умовах та під час виникнення надзвичайних ситуацій.
Проект стосується покращення якості надання екстреної медичної допомоги медичними працівниками КУ „ОЦЕМД та МК ЧОР“ майже 1 300 000 населення Черкаської області.
Однією із цілей даного Проекту є будівництво центральної оперативно-диспетчерської служби в головному корпусі КУ „ОЦЕМД та МК ЧОР“ за виготовленим проектом для об’єднання усіх служб установи разом в одній будівлі та на одній території, що надасть можливість:
централізувати виклики для надання медичної допомоги жителям всієї області, оперативно управляти силами та засобами екстреної медичної допомоги в повсякденних умовах та під час виникнення надзвичайних ситуацій, як це здійснюється майже в усіх регіонах України;
налагодити ефективну комунікацію усіх служб установи, збереження медикаментів та медичних виробів, у тому числі обласного недоторканого резерву на випадок надзвичайної ситуації;
покращити якість надання екстреної медичної допомоги на Черкащині і забезпечить її належне функціонування відповідно до вимог чинного законодавства.
У зв’язку з обмеженими можливостями місцевих бюджетів реалізувати проект без державної підтримки неможливо. Загальна вартість проекту становить 58 078,792 тис. грн. 
У рамках реалізації проекту  протягом 2019 року на будівництво виділено кошти в сумі 15 700,00 тис. грн., з них коштів ДФРР – 14 000,00 тис. грн та коштів місцевого бюджету – 1 700,00 тис. грн.

Таким чином, на 2020 рік необхідно передбачити кошти в сумі 21 189,396 тис. грн, з них коштів ДФРР – 19 070,456 тис. грн та місцевого бюджету – 2 118,94 тис. грн; протягом 2021 року необхідно передбачити кошти в сумі 21 189,396 тис. грн, з них коштів ДФРР – 19 070,456 тис. грн та місцевого бюджету – 2 118,94 тис. грн.
Співвиконавцями проекту буде генеральна підрядна організація

 

Фотозвіт про виконання проекту
12.09.2019 Звіт за ІІІ квартал 2019 року
12.09.2019 Звіт за ІІІ квартал 2019 року
12.09.2019 Звіт за ІІІ квартал 2019 року
12.09.2019 Звіт за ІІІ квартал 2019 року
12.09.2019 Звіт за ІІІ квартал 2019 року