"Реконструкція каналізаційного колектора в м. Чугуєві Харківської області (коригування)"

Анотація проекту

В теперішній час дві нитки каналізаційного колектору із металевих труб (сталь, чавун) діаметром 500мм загальною довжиною 8420м, проходять по землях м. Чугуєва та Чугуївського району від каналізаційної насосної станції №2 до місцевих очисних споруд. Колектор знаходиться в аварійному стані. Робочий режим колектора – напірний.

            Аварійний стан визвано руйнуванням труб газовою корозією зсередини та електрокорозією блукаючих струмів, зовні. Мають місце поперечні деформації труб від зовнішніх навантажень сільськогосподарської техніки та забрудненість лоткової частини.

         Каналізаційна насосна станція №2 введена в експлуатацію в 1972р. За час роботи виник значний знос  основного  та допоміжного технологічного обладнання  і трубопроводів, запірно-регулюючої арматури, систем енергопостачання.

         Має місце  руйнування будівельних залізобетонних конструкцій фундаментів під насосні агрегати.

         Робочим проектом передбачена реконструкція колектора комбінованим методом: один – це заміна металевих труб на труби із поліетилену, другий – санація діючих труб «труба в трубу».

         В якості робочих труб застосовані поліетиленові труби заводу «Спіропласт» м. Харкова, які виготовляються із поліетилену марки 100. Зовнішній діаметр труб – 355мм. Труби розраховані на тиск 10 кГ/см2.

         В насосній станції застосоване сучасне енергоефективне технологічне обладнання, яке позволяє виконувати задані технологічним регламентом, процеси  з перекачки стічних вод з  попереднім грубим очищенням від великих покидьків.

         З метою енергозбереження виконується заміна застарілих, діючих насосних агрегатів з електродвигунами потужністю по 200 кВт (3 шт.) на насоси  необхідної розрахункової продуктивності (2 робочих, 1 резервний) потужністю по 55 кВт. Застосовані насоси мають подвійне торцеве ущільнення валів, що не потребує  використання питного водопостачання та підкачувальних насосів ВКС.