Зробимо Машівщину чистою

Анотація проекту

 Актуальність проекту: Проектом передбачається придбання сміттєвоза та контейнерів для збору та вивезення ТПВ двох громад  смт. Машівка та с. Селещина.

Загальною проблемою для населених пунктів смт. Машівка та с.Селещина є відсутність чіткої та дієвої схеми поводження з твердими побутовими відходами. Лише у найбільших селах району застосовується хоч якась система збору ТПВ, здебільшого це періодичний збір  орендованим неспеціалізованим транспортом.

Суміжна  Селещинська сільська рада виявила бажання спільно вирішити проблему вивезення твердих побутових відходів населення громад та розташованих на їх території підприємств.  Однак наявних потужностей Машівського ЖКГ недостатньо для обслуговування такої кількості населення. Крім того, відсутня техніка для надання послуг. Саме тому на сьогоднішній день необхідно придбати сміттєвоз з заднім завантаженням та контейнери, які могли б  використовуватися для обслуговування населення двох громад.

 Перелік заходів проекту:  формування у громадян нового свідомого відношення, як головна передумова впровадження збору ТПВ;  організація ефективної системи санітарної очистки населених пунктів смт.Машівка та с.Селещина;  придбання сміттєвоза та 60 контейнерів для збору та вивезення ТПВ з території двох громад;  спрямування зекономлених коштів на вирішення інших проблем розвитку територіальних громад;  ліквідація існуючих несанкціонованих сміттєзвалищ;  висвітлення заходів виконання Проекту в ЗМІ.

Очікувані результати проекту: реалізація даного проекту дасть можливість :

придбати сміттєвоз та контейнери  для обслуговування двох громад; створити чітку схему поводження з ТПВ; організувати збір та вивіз ТПВ з двох громад: смт Машівка та с. Селещина (7039 чол);  ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища на територіях  населених пунктів  та їх околицях; економія коштів місцевих бюджетів, які будуть направлені на вирішення інших проблем громад; перетворити сферу санітарної очистки та поводження з відходами на самоокупну та рентабельну галузь комунального господарства; підвищити імідж органів місцевого самоврядування територіальних громад.

Цільові групи проекту: органи  місцевого  самоврядування смт. Машівка та с. Селещина,  територіальні громади цих  населених пунктів, Машівське ЖКГ, робоча група Проекту.

Обсяг коштів, необхідних для реалізації Проекту та джерела його фінансування: Загальний бюджет Проекту складає 2902,8 тис.грн.; у тому числі:  145140 грн. – Селещинська сільська рада,  145140 грн. – Машівська селищна рада, 2 612,520 тис.грн. – кошти  Державного фонду регіонального розвитку.

Організації-партнери, співвиконавці проекту: Машівська селищна рада – керівник проекту; організовує заходи та співфінансує проект. Селещинська сільська рада – партнерство, організовує заходи та співфінансує даний проект. Машівське ЖКГ – реалізація проекту.