Роздільний збір твердих побутових відходів – шлях до безпечного довкілля

Анотація проекту

Накопичення побутових відходів супроводжує людство протягом усієї його історії, і, що вище рівень розвитку, то більше слідів його життєдіяльності залишається на Землі. І якщо сьогодні без сміттєутворення суспільство, на жаль, уявити ще не можна, то треба принаймні зменшити його кількість, знизити ту шкоду, яку воно чинить усьому живому.

У рамках співробітництва Решетилівської селищної, Жовтневої сільської та Потічанської сільської територіальних громад реалізуватиметься проект «Роздільний збір твердих побутових відходів – шлях до безпечного довкілля».

Проектом передбачено  вирішити одну з основних екологічних проблем – забруднення навколишнього середовища побутовими відходами, пластиком, склом, папером. Основним методом реалізації є запровадження на певних територіях громад-учасниць системи роздільного збору побутових відходів. 

Основними заходами проекту є:

1. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

2. Прибирання стихійних звалищ на території громад-учасниць проекту.

3. Придбання та встановлення контейнерів для роздільного збору ТПВ.

4. Придбання та встановлення пресу для зменшення об’єму пластикових пляшок, паперу.

5. Налагодження системи роздільного збору ТПВ у громадах-учасницях.

В результаті реалізації проекту очікується зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє середовище, створити умови для очищення селища та сіл  від забруднення побутовими відходами, зменшити  обсяг захоронення побутових відходів, поліпшити якість обслуговування в сфері поводження з побутовими відходами, перетворити сферу поводження з побутовими відходами на самоокупну та  рентабельну  галузь господарства.

Для успішної реалізації проекту необхідно витратити 404110 гривень. Фінансування проекту проводитиметься за рахунок коштів Решетилівського, Жовтневого та Потічанського місцевих бюджетів, коштів державного фонду регіонального розвитку, районної газети «Решетилівський вісник», ПП «Житлосервіс», КП «Жовтневий сількомунгосп».

Партнерськими організаціями виступають: Решетилівська районна рада, відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Решетилівської районної державної адміністрації, районна газета «Решетилівський вісник», ПП «Житлосервіс», КП «Жовтневий сількомунгосп».