«Створення на базі існуючого комунального підприємства кущового підприємства для надання якісних житлово-комунальних послуг мешканцям суміжних сільських громад»

Анотація проекту

Загальною проблемою для більшості населених пунктів Полтавського району є відсутність чіткої та дієвої схеми поводження з твердими та рідкими побутовими відходами. Лише у найбільших селах застосовується хоч якась система збору ТПВ, здебільшого це періодичний збір ТПВ безпосередньо від двору, що не є зручним і не забезпечує прозорість у ціноутворенні тарифів за послугу. Щодо видалення рідких побутових відходів, ситуація аналогічна - населені пункти, які (частково) обладнані централізованим водопостачанням не мають системи каналізації, очищення та розміщення рідких побутових відходів.

В Ковалівській сільській раді ці проблеми вирішуються через роботу комунального підприємства «Красиве село». Запроваджено контейнерний збір сміття, проводиться ліквідація стихійних сміттєзвалищ, впорядкування території тощо. Позитивний досвід виявили бажання перейняти  суміжні сільські ради – Куликівська та Новоселівська, тому 21.03.2015 року  укладено угоду про їх співробітництво. А на сьогодні вже є домовленість про розширення території співробітництва на Степненську та Заворсклянську сільські ради. Однак наявних потужностей КП вже недостатньо для обслуговування такої кількості населення. Крім того, відсутня техніка для надання послуг по видаленню рідких побутових відходів.

Перелік заходів  проекту: придбання сміттєвоза, автомобіля для викачування рідких побутових відходів, трактора зі щіткою для очищення дорожнього покриття, сміттєбаків та майданчиками; розробка, узгодження та формування тарифної політики та логістики надання послуг на території обслуговування КП; налагодження процесу надання послуг КП, ліквідація існуючих несанкціонованих сміттєзвалищ; активізація роботи громадської екологічної інспекції на території визначених громад.

Очікувані результати проекту: фактичне створення кущового комунального підприємства, зміцнення його матеріально-технічної бази; розширення спектру ЖКГ-послуг; забезпечення економічної ефективності КП через розширення абонентської бази та збільшення користувачів послуг та спільного фінансування суміжними громадами; покращення стану благоустрою населених пунктів в громадах-учасниках партнерства

Цільові групи проекту: мешканці населених пунктів 5 громад-учасників партнерства (12427 осіб).

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування (тис. грн.)– Державний Фонд регіонального розвитку -  4000,0 тис. грн., Ковалівська сільська рада та Комунальне підприємство «Красиве село» – 200,0 , Новоселівська – 10,0, Куликівська – 50,0, Степненська – 10,0 , Заворсклянська сільські ради – 100,0, Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ – 440,0 тис.грн., районна рада -200,0 тис.грн. Загалом  - 5010,0 тис. грн.

Організації-партнери, співвиконавці проекту – Новоселівська, Куликівська, Степненська, Заворсклянська сільські ради, КП «Красиве село», Полтавська районна рада, Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.