Реконструкція трамвайних колій по вул. Соборній в м. Вінниця

Анотація проекту

«Реконструкція трамвайних колій по вул. Соборній в м. Вінниця»

Вулиця Соборна  є центральною вулицею історичного центру м. Вінниця. Протяжність вулиці – 1602 п/м., вона також  є магістральною вулицею загальноміського значення з 4-ма багатофункціональними площами, яка з’єднує собою три райони міста.

   Через центр міста проходять основні маршрути пасажирського електро- та автобусного транспорту, що спричиняє вібрацію та руйнування будівель через граничний знос рейок трамвайних колій, який перевищує допустимі нормативи та не забезпечує безпеку руху.

Під проїжджою частиною та тротуарами існує система підземних ходів та катакомб минулих століть, яка суттєво впливає на технічний стан та умови експлуатації вулиці.

З метою запобігання руйнації історичної частини міста Вінниці у 2007 році за рахунок коштів з державного та міського бюджетів було виконано І та ІІ етапи    реконструкції  інженерних мереж з заміною трамвайних колій по вул. Соборній. Для  завершення реконструкції необхідно виконати заміну трамвайної колії довжиною 685 п/м. в одноколійному вимірі.

Проектом передбачається демонтаж старої колії, підготовка основи, укладання плит і рейок, мощення міжколійного простору на ділянках вулиці Соборної від ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 до вул. Театральної та від вул. Кропивницького до центрального мосту.

Цільові групи проекту: мешканці міста (водії, пасажири та пішоходи), туристи, міська влада, комунальне підприємство «Вінницька транспортна компанія».

 Термін реалізації проекту – 12 місяців. Загальна вартість проекту відповідно до експертного звіту складає 33929,4 тис. грн., залишок на 01.09.2018 року – 33706,8 тис. грн. Будівельна готовність проекту 0%.

Прогнозні джерела фінансування у 2019 році: державний фонд регіонального розвитку  - 25000,0 тис. грн.; міський бюджет -  8706,8 тис. грн. 

 В результаті реалізації проекту буде забезпечено збереження стану будівель, безперешкодний та безпечний рух міського електро-,  автотранспорту та пішоходів в історичній частині міста Вінниці.