“Реконструкція будівлі та опалювальної системи Вовчанської гімназії №1 Вовчанської районної ради Харківської області, за адресою: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Гоголя, 27”

Анотація проекту

“Реконструкція будівлі та опалювальної системи Вовчанської гімназії №1 Вовчанської районної ради Харківської області, за адресою: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Гоголя, 27”

            В процесі реалізації Плану оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району Вовчанської гімназії №1 визначена опорним закладом.

Вовчанську гімназію №1 збудовано в 1989 році за типовим для того часу шкільним проектом. Проектна потужність закладу складає 1126 учнівських місць.

Будинок має складну форму, а саме три поверхова будівля школи та двоповерхова прибудова (із спортзалом, харчоблоком та актовим залом), що з’єднані між собою переходами на рівні першого поверху. Опалення будівлі забезпечується централізовано від підприємства теплових мереж міста.

На сьогодні через тривалий термін експлуатації опалювальної системи, понад 25 років, зношеність труб та радіаторів становить близько 65 відсотків. Радіатори в багатьох місцях протікають.

Також для підвищення температурного режиму у навчальному закладі нагальною потребою є заміна старих дерев’яних вікон на нові енергозберігаючі. Вікна розсохлись, кватирки не завжди щільно закриваються.

З червня 2018 року в гімназії розпочато створення ресурсно–інклюзивної кімнати, на яку з обласного бюджету виділено 140,0 тис. гривень для придбання меблів та мультимедійного обладнання.

Для покращення матеріально-технічної бази гімназії за рахунок обласного бюджету встановлено обладнання для кабінетів географії, математики, фізики,хімії та біології, а також заплановано до 01.09.2018 встановити спортивний комплекс з тренажерним обладнанням.

На замовлення Вовчанської районної державної адміністрації в 2017 року в Вовчанськійгімназії №1 був проведений енергетичний аудит будівлі школи. За результатами виконаних розрахунків, енергетичного аудиту, встановлено клас енергетичної ефективності будівлі гімназії №1 клас «G» (найгірший показник). Проектом охоплено майже весь перелік енергозберігаючих заходів.

В майбутньому планується продовження робіт з енергозбереження в гімназії, а саме ремонт покрівлі над спортивним та актовим залами та утеплення підлоги.

Метою проекту є створення належних умов для процесу навчання школярів та економія енергоресурсів шляхом впровадження енергозберігаючих заходів в будівлі Вовчанської гімназії №1. Зменшення споживання паливно–енергетичних ресурсів і як наслідок, економія бюджетних коштів; покращення рівня життєзабезпечення та життєдіяльності населення громад; зменшення використання в опаленні альтернативних видів палива.

В ході реалізації проекту планується проведення робіт :

-          заміна вікон та вхідних дверей енергозберігаючі;

-          заміна опалювальної системи закладу;

-          утеплення зовнішніх стін та перекриття над проїздом (аркою);

-          утеплення даху будівлі.

До цільової групи проекту відносяться: 605 учнів гімназії, їх батьки та колектив працівників - 76 чоловік.

На реалізацію проекту необхідно 15750,707 тис.грн., в тому числі з ДФРР 14172,486 тис.грн та з місцевого бюджету 1578,221 тис.грн.