"Реконструкція будівлі, інженерних мереж та споруд Жовтневої Другої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради Харківської області, за адресою: Харківська область, Вовчанський район, с. Миколаївка (Жовтневе Друге), вул. Шкільна, 99-а"

Анотація проекту

"Реконструкція будівлі, інженерних мереж та споруд Жовтневої Другої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради Харківської області, за адресою: Харківська область, Вовчанський район, с. Миколаївка (Жовтневе Друге), вул. Шкільна, 99-а".

На час подання пропозиції до конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, згідно з рішенням Вовчанської районної ради XVІІ сесії VІІ скликання від 20 липня 2017 року, №551-VII Жовтневу Другу загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради Харківської області перейменовано у Варварівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради Харківської області.

Варварівська загальноосвітня школа (далі ЗОШ) І-ІІІ ступенів Вовчанської районної ради належить до матеріальної бази відділу освіти Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області.

У процесі реалізації Плану оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району планується, що Варварівська ЗОШ буде опорною школою.

Варварівську ЗОШ було збудовано у 1982 році, вона розрахована для одночасного навчання 220 дітей.

Будівля школи цеглова, двоповерхова, загальною площею 2445,5 м2. В будівлі 110 вікон загальною площею 662,5 м2. З 1995 року другий поверх не експлуатується, тому що вийшла з ладу опалювальна система. Через брак бюджетних коштів було відновлено опалення лише на першому поверсі та добудовано дві класні кімнати. 

Через те, що більше 20 років другий поверх не функціонує і там відсутнє опалення, відбулося поступове його руйнування. Прогнили рами вікон та дверей. У зимовий період стіни промерзають, через що з’явилися тріщини, які можуть призвести до руйнування стін і стелі. Це неодмінно відображається на стані стін першого поверху. Підлога на другому поверсі прийшла в повну непридатність, частково прогнила. Електрична мережа потребує відновлення.

Туалетна кімната знаходиться в незадовільному стані.

Фасадна частина будівлі має численні тріщини, теплопровідність стін не відповідає державним будівельним нормам, та потребує утеплення фасадної частини.

Однією з основних проблем є відсутність кабінетної системи навчання в школі, що унеможливлює ефективно проводити навчальний процес. Тобто, у школі відсутні спеціалізовані кабінети фізики, хімії, біології та інші.

На сучасному етапі однією із найголовніших перешкод у забезпеченні належних умов є недотримання температурного режиму згідно із санітарними нормами. Даний проект передбачає здійснення капітального ремонту фасаду будівлі школи з утепленням мінеральними плитами, опорядження декоративним розчином за технологією «CEREZIT», встановлення вікон, пластикових підвіконних дощок, водовідливів, а також реконструкції приміщення школи. Заміна вікон на енергозберігаючі та утеплення фасаду будівлі дасть змогу краще обігріти навчальні приміщення, оскільки зменшаться втрати тепла, що в свою чергу зменшить використання вугілля для опалення школи, забезпечить стабільний температурний режим згідно із санітарними нормами у навчальних приміщеннях, зменшить захворюваність учнів та вчителів.

Вході реалізації проекту планується проведення робіт, які в свою чергу будуть продовженням заходів з енергозбереження, а саме: ремонт тріщин з посиленням стін металевими тяжами, заміна вікон та дверей, демонтаж підлоги, улаштування цементних стяжок, укладання керамічної плитки, укладання лаг та дощатих покриттів, опорядження стель пластиковими панелями, улаштування дерев'яних козирків. Прокладання трубопроводів опалення, демонтаж раковин та унітазів з подальшим монтажем, ремонт каналізаційних труб, установлення вимикачів, перемикачів, розеток, монтаж світильників для люмінесцентних ламп. Установлення стальних радіаторів.

До цільової групи проекту відносяться 87 школярів. До закладу здійснюється підвіз шкільним автобусом з сусідніх сіл с.Нестерне, с.Хрипуни та с.Мала Вовча Вовчанського району. Колектив працівників Варварівської ЗОШ, що нараховує 20 осіб, а також батьки учнів Варварівської ЗОШ.

На реалізацію проекту необхідно 13289,164 тис.грн., в тому числі з ДФРР 11957,590тис.грн та з місцевого бюджету 1331,574 тис.грн.

Організації-партнери: відділ освіти Вовчанської районної державної адміністрації, Вовчанська районна рада.