Придбання спеціалізованої техніки та обладнання для спільного обслуговування доріг місцевого значення в Чернеччинській та Комишанській сільських радах Охтирського району Сумської області

Анотація проекту

Чернеччинська та Комишанська сільські ради це новостворені громади, що пройшли у 2017 році процедуру об’єднання відповідно до Закону України  «Про добровільне об’єднання громад».

Чернеччинська громада об’єднала в собі 9 колишніх сільських рад Охтирського району Сумської області. На сьогодні - одна з найбільших громад області, що займає площу 584.54 км2 та охоплює в собі 32 населених пункти з 10441 особою. Натомість в Комишанську громаду увійшли 3 сільські ради, що включають в себе 15 населених пунктів з 3258 мешканцями, та займає площу 132.04 км2.

Новообрані керівники громад (перші вибори відбулися 29.10.2017) розуміючи, що перед громадою постали нові масштабніші виклики (отримані нові повноваження) з забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості надання різноманітних послуг населенню досягли домовленості щодо спільного вирішення деяких проблем громад.

Так, 29 грудня 2017 року між Чернеччинською та Комишанською громадами укладено договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Придбання спеціалізованої техніки та обладнання для спільного обслуговування доріг місцевого значення в Чернеччинській та Комишанській сільських радах Охтирського району Сумської області» (внесений до реєстру 11.01.2018 за №121).

Актуальність цього проекту визначається і тим, що з 2018 планується передання ще частини автомобільних доріг на утримання місцевих бюджетів. Тому після реалізації даного проекту значно покращиться ситуація з утримання в належному технічному стані доріг та узбіч, збереження цілісності дорожнього покриття,  покращення екологічної ситуації шляхом ліквідації несанкціонованих звалищ.

Для належної реалізації даного проекту необхідно поліпшити матеріально-технічну базу КП «Лутищанський агролісгосп» шляхом придбання відповідної техніки та обладнання, що дозволить здійснювати обслуговування потреб громади за оптимально короткі проміжки часу з найменшими витратами.