«Спільне фінансування об’єкта інфраструктури – місцевої пожежної охорони територіальними громадами Віньковецького району Хмельницької області».

Анотація проекту

Проект спрямований на послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій, забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, підвищення рівня протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки.

З початку 2015 року в області зареєстровано ріст пожеж, за станом на 19.02.2015 р. виникло 127 пожеж проти 125 за аналогічний період минулого року, збитки від яких склали понад 3 млн. грн. Викликає стурбованість ситуація із виникненням пожеж на відкритих територіях сухої трави, поживних залишків, сміття, опалого листя. Так, з початку поточного року їх кількість зросла до 8 випадків, що становить 6 відсотків від загальної кількості пожеж, збитки від яких склали понад 100 тис. грн. Велика кількість пожеж та їх наслідки свідчать про гостру необхідність підвищення ефективності охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів.

            Особливою проблемою залишається ситуація із забезпеченням пожежної безпеки у сільській місцевості, де виникає більше третини загальної кількості пожеж, а їх гасіння ускладнюється значною віддаленістю підрозділів пожежної охорони та низьким рівнем технічної оснащеності.

Інноваційність проекту полягає в реалізації конкретних заходів щодо створення підрозділу місцевої пожежної охорони шляхом об’єднання зусиль держави, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, територіальної громади.

Реалізація цього проекту сприятиме забезпеченню пожежної безпеки на території району.

Реальна можливість виконання проекту полягає в тому, що він буде реалізований в                с. Женишківці, де є місцева пожежна охорона та в с. Осламів, де буде створено підрозділ місцевої пожежної охорони. Так, 5 грудня 2014 року було підписано договір про співробітництво територіальних громад в частині спільного фінансування (утримання) місцевої пожежної охорони.  

Перелік заходів  проекту. Створення підрозділу місцевої пожежної охорони в с. Осламів Віньковецького району, його утримання. Облаштування приміщень для місцевої пожежної охорони. Придбання пожежного автомобіля, аварійно-рятувального обладнання, захисного бойового і повсякденного одягу. 

Очікувані результати  проекту.  Зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов'язаних з пожежами, небезпечними для життя і здоров'я громадян, та створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення, зменшення впливу  негативних факторів  пожеж на навколишнє природне середовище. Зменшення на об'єктах та в населених пунктах кількості пожеж, загибелі та травмування на них людей, економічних втрат  та матеріальних збитків від їх наслідків. Своєчасне виявлення осередків загорянь, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики. Мінімальний час прибуття пожежних підрозділів до місця імовірної пожежі за рахунок оптимальної дислокації пожежних підрозділів у сільській місцевості. 

Цільові групи проекту.

Віньковецький районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Говорівська, Дашковецька, Женишковецька, Зорянська, Карачієвецька, Нетечинецька, Осламівська, Охрімовецька сільські ради.

Населення сільських рад.

 

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування.

Загальна вартість проекту – 1163,0 тис. грн., з них 116,3 тис. грн. з місцевого бюджету, 1046,7 тис. грн. з державного фонду регіонального розвитку.

 

Інші учасники проекту.

Дашковецька, Женишковецька, Нетечинецька, Осламівська сільські ради.