Будівництво водогінних мереж водопостачання в с.Дерганівка Ружинського району Житомирської області

Анотація проекту

  На території села Дерганівка існувало сільськогосподарське підприємство «Іскра», яке у власності мало водогін,  який використовувався для сільськогосподарського виробництва та частково було побудовано водопровід по вул. Березина та Шкільна  протяжністю 0,560 км. з обладнанням його вуличними водозабірними колонками. Утримання водогінної мережі проводилось за кошти господарства, проблем з розрахунками за електроенергію і ремонтом мережі не існувало. При припиненні діяльності  підприємства, водогінна мережа прийшла в непридатний експлуатаційний стан, артсвердловини господарством не використовувались та були законсервовані. Після розподілу майна сільгосппідприємства  артезіанські свердловини та водонапірні вежі було передано на баланс сільської ради.

В зв’язку з катастрофічною ситуацією яка склалася в селі із забезпеченням питною водою , враховуючи те, що село Дерганівка розташоване на горбистій місцевості з частковим виходом на поверхню гранітів, сільською радою було прийнято рішення про відновлення існуючих мереж водопостачання, артезіанських свердловин  та  будівництво  нових вуличних водопровідних мереж з забезпеченням всієї території населеного пункту питним водопостачанням. 

Проект «Будівництво водогінних мереж водопостачання в селі  Дерганівка   Ружинського району Житомирської області»  розроблений  генеральним проектувальником «ФОП Розквасов Ю.А.» на замовлення Дерганівської  сільської ради.

 Кошторисна вартість проекту відповідно до експертного звіту щодо розгляду кошторисної частини проектної документації від 18.03.2016 року № 06-0094-16 виданого філією «Укрдержбудекспертиза» у Житомирській області складає 2116,786 тис.грн.

Проектом передбачається будівництво вуличних мереж водопостачання  загальною протяжністю 9,03 км.

Проектом передбаченно охоплення мережею водопроводів всю територію с. Дерганівка.

  З метою реалізації проекту  Дерганівська сільська рада в 2016 році приймала участь в проекті « Програма розвитку Організації Обєднаних  Націй орієнтованих на громаду» (надалі ПРООН) який виграла, та отримала кошти в сумі 140,8 тис. грн.

Активною громадськістю села було створено громадську організацію «Джерело».

 Для реалізації мікропроектної пропозиції по даному проекту, що включала в себе відновлення артезіанських свердловин та водонапірних веж, ремонт існуючого водогону та часткове будівництво нової водопровідної мережі (0,85 км.)  було витрачено кошти в сумі  598,990 тис. грн. із них:

- кошти ПРООН- 140,8 тис. грн.

- кошти бюджету Дерганівської сільської ради – 121,500 тис. грн. 

- кошти населення ( ГО «Джерело») -                    336,690 тис. грн.

На даний час для завершення будівництва водогінної мережі с. Дерганівка  необхідні кошти в сумі  1517,796 тис.грн., в тому числі:

  • кошти Державного фонду регіонального розвитку -1365,796  тис.грн.;
  • кошти Дерганівської  сільської ради – 152,000 тис.грн.
Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

. Опис проблеми, на розв'язання якої спрямований проект.

До складу Дерганівської сільська рада  Ружинського району Житомирської області  входить три населених пункти - с.Дерганівка, Мар’янівка та Кордонівка.   

Населення  с. Дерганівка складає 796 чоловік.

Висока вартість завершення  реалізації проекту не дає змоги Дерганівській сільській раді самостійно реалізувати даний проект.

Реалізація проекту дасть можливість підвищити рівень якості послуг, що надаються населенню з питного водопостачання, поліпшити санітарно-епідемічну ситуацію щодо забезпечення питною водою та зниження на цій основі захворюваності населення, забезпечення населення с. Дерганівка,  безперервним наданням комунальних послуг  з питного водопостачання, можливість підключення до мереж  централізованого водопостачання об’єктів соціальної інфраструктури населеного пункту, зменшить соціальну напругу серед населення.

Даний проект відповідає Державній стратегії регіонального розвитку, та п. 3.3.3. Забезпечення якісною питною водою населених пунктів, що мають найгостріші проблеми з водопостачанням та якістю питної води Пріоритетним напрямам та завданням Житомирської області, узгодженим з Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затверджених Рішенням 30 сесії VI скликання № 1403 від 19.03.2015 року «Про затвердження Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року» http://zt.gov.ua/index.php/2015-03-20-09-45-17/рішення-30-сесії.html.

         Реалізація проекту дасть змогу забезпечити якісною водою все населення с. Дерганівка в кількості 796 чоловік.

  Додатки