Ремонтно-реставраційні роботи по бібліотеці для дорослих і дітей в м.Городку по вул.Мартовича, 3 Львівської області

Анотація проекту

Назва проекту: «Ремонтно-реставраційні роботи по бібліотеці для дорослих і дітей в м.Городку по вул.Мартовича, 3 Львівської області».

Сьогодні бібліотеки є одними  з важливих культурних та інформаційних центрів у місті, що виконують необхідні для територіальної громади соціальні функції – надають користувачам вільний і безкоштовний доступ до інформаційних ресурсів, досягнень світової науки і культури.

Актуальність проекту полягає у створенні безпечних, комфортних та затишних умов для надання населенню якісних інформаційних, освітніх та дозвіллєвих бібліотечних послуг, збереженні та оптимізації споживання енергоресурсів. Так у 2015 році схвалено Концепцію якісних змін бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України (до 2025 року)на основі якої міжвідомчою робочою групою було розроблено проект Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 р. «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України». Адже залишковий принцип фінансування культури, особливо бібліотек, призвів до занепаду бібліотечної галузі країни. Зрозуміло, що такий стан бібліотеки, з її «совковим» інтер’єром та обладнанням, яке не оновлювалось ще з радянських часів уже не може задовольнити сучасного користувача.

Для громади є сьогодні надзвичайно важливим питання ремонту та реставрації районної бібліотеки. Це дасть змогу об’єднати мешканців міста та району за інтересами, зацікавити їх, забезпечуючи цим підвищення їх рівня самоосвіти, культури, морального та духовного розвитку.

Цільові  групи проекту - це практично все населення міста. Серед відвідувачів бібліотеки значна кількість учнівської молоді, представники таких соціально незахищених верств населення, як пенсіонери, люди з інвалідністю, люди похилого віку, діти, переселенці із зони АТО. До бібліотеки поступає чимало звернень від користувачів про необхідність покращення умов для забезпечення інформаційних потреб користувачів та проведення ремонтних робіт приміщень бібліотеки. Проведення оновлення приміщення відділів бібліотеки дасть можливість створити сприятливі умови для організації та проведення дозвілля користувачів, забезпечення інформаційних потреб та покращення іміджу бібліотеки. 

Очікуваним результатом цього проекту є створення в місті єдиної сучасної бібліотеки, громадського приміщення, в якому можна буде розширити комплекс бібліотечно-інформаційних послуг - організовувати круглі столи, конференції, семінари, майстер класи, зустрічі з цікавими людьми, що приїжджають у Городок, а також значно зекономити бюджетні кошти в сфері комунальних послуг.

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування. Загальна вартість проекту становить 10085,428 тис. грн., з яких 2700,00 тис.грн. – кошти міського бюджету, 7385,428 тис.грн. – кошти ДФРР.

Організації-партнери, співвиконавці проекту – Городоцька міська рада та КП «Редакція міської газети «Голос ратуші».