"Тільки разом зробимо село привабливим"

Анотація проекту

Анотація проекту «Тільки разом зробимо село привабливим» - придбання обладнання та спеціальної техніки для утримання населених пунктів в належному санітарному стані, своєчасного вивозу твердих та рідких побутових відходів, належне утримання доріг, вулиць в усі пори року.

Загальною проблемою для населених пунктів територіальних громад Великобурлуцької селищної, Підсереднянської, Гнилицької Першої, Катеринівської, Григорівської, Хатнянської сільських рад Великобурлуцького району Харківської області є відсутність можливості утримувати населені пункти в належному санітарному стані, своєчасно вивозити тверді побутові відходи, обкошувати узбіччя доріг, здійснювати належне утримання доріг через відсутність необхідної спеціальної техніки. Лише у селищі міського типу Великий Бурлук застосовується система збору твердих побутових відходів.  В інших населених пунктах - це здебільшого прибирання стихійних звалищ навесні під час проведення місячнику «Зелена весна» та періодичний збір ТПВ безпосередньо від двору, що не є зручним для мешканців громад та не вирішує проблему. Щодо видалення рідких побутових відходів, ситуація аналогічна. Тільки в смт Великий Бурлук є система каналізації, але і в цьому населеному пункті вона охоплює лише багатоквартирні будинки. Приватний сектор, а це більша частина селища, не має системи каналізації. Послуги по збиранню твердих та рідких побутових відходів в смт Великий Бурлук надає Великобурлуцьке комунальне водопровідно-каналізаційне підприємство «Водоканал», яке має на балансі відповідну спеціальну техніку, але її недостатньо для повного задоволення потреб територіальної громади. Інші населені пункти, які обладнані централізованим водопостачанням, взагалі не мають системи каналізації і очисних споруд. Відсутня спеціальна техніка для вивезення рідких побутових відходів. Жодна з громад окремо не має фінансової можливості придбати необхідну спеціальну техніку.

Територіальні громади намагалися вирішити проблему утримання населених пунктів в належному санітарному стані шляхом використання ручної праці жителів села, залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт. Але внаслідок низької продуктивності ручної праці весь необхідний комплекс робіт своєчасно в повному обсязі не виконувався. Для утримання доріг в належному стані в зимовий період місцеві ради укладали угоди з сільськогосподарськими підприємствами та приватними підприємцями, які по об’єктивним та суб’єктивним причинам не завжди оперативно проводили очистку доріг від снігу.

Перелік заходів проекту: придбання сміттєвоза, автомобіля для викачування рідких побутових відходів, колісного трактора, відвала для трактора, піскорозкидувача, подрібнювача гілок, тракторного причепа, косарки ротаційної з обладнанням для косіння трави та обрізання гілок, щіткового пристрою для очищення дорожнього покриття, контейнерів для збору твердих побутових відходів, облаштування контейнерних майданчиків, передача майна, придбаного в результаті реалізації проекту, на баланс Великобурлуцького комунального водопровідно-каналізаційного підприємства «Водоканал»,

 

укладання договорів на вивезення твердих та рідких побутових відходів та на проведення робіт з благоустрою між комунальним підприємством, учасниками проекту та мешканцями територіальних громад.

Очікувані результати проекту: Внаслідок реалізації цього проекту та придбання спеціальної техніки і обладнання, необхідного для виконання робіт по благоустрою, населені пункти будуть утримуватися в належному санітарному стані. З’явиться можливість організованого збору побутових відходів в сільських населених пунктах. Підвищиться ефективність боротьби з бур'янами, в тому числі з амброзією полинолистою, покращиться самопочуття населення, яке страждає на алергію. Вулиці, парки та сквери набудуть більш естетичного вигляду. Буде запроваджено систему збору та утилізації відходів. Дороги комунальної власності будуть утримуватись в належному безпечному стані в усі пори року. Зміцниться матеріально-технічна база, поліпшиться фінансовий стан комунального підприємства та розшириться спектр наданих послуг.

Реалізація проекту повністю вирішить проблему утримання населених пунктів в належному санітарному стані.

Цільові групи проекту: мешканці населених пунктів шести територіальних громад - учасників партнерства (10786 осіб).

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування (тис. грн.)- Державний Фонд регіонального розвитку - 3997 тис. грн., Великобурлуцька селищна рада – 336  тис. грн.,  Підсереднянська сільська рада – 120 тис. грн., Гнилицька Перша сільська рада – 40 тис. грн., Катеринівська сільська рада – 90 тис. грн., Григорівська сільська рада – 90 тис. грн.,  Хатнянська сільська рада – 50 тис. грн., Великобурлуцька районна рада – 240 тис. грн., учасники підприємницького сектору – 44 тис. грн., учасники з громадськості – 15 тис. грн.  Загалом 5022 тис. грн.

Організації партнери, співвиконавці проекту – Великобурлуцька селищна рада, Підсереднянська, Гнилицька Перша, Катеринівська, Григорівська, Хатнянська сільські ради, Великобурлуцька районна рада Харківської області.