«Дорога нас об’єднає! – капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення С140617 Любеля-Туринка, на ділянці км 5+200 – км 11+900, та С140618 Двірці-Туринка, на ділянці км 1+500 – км 3+700, Жовківського району, Львівської області»

Анотація проекту

Назва проекту

«Дорога нас об’єднає! – капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення С140617 Любеля-Туринка, на ділянці км 5+200 – км 11+900, та С140618 Двірці-Туринка, на ділянці км 1+500 – км 3+700, Жовківського району, Львівської області»

Актуальність проекту; основна проблема проекту; інноваційна, соціально-економічна спрямованість та реальна можливість його виконання

За більш ніж тридцятирічну історію експлуатації існуючого дорожнього покриття автомобільних доріг місцевого значення С140617 Любеля-Туринка та С140618 Двірці-Туринка, воно повністю зносилося і потребує негайного відновлення. Останній раз ямковий ремонт доріг державним коштом здійснювався вже близько десяти років тому. Все це призвело до того, що в 2014 році громади сіл Деревні, Куляви, Туринки пробували вирішити ситуацію власними силами, однак ефект від таких намагань був нетривалий.

Як наслідок існуючий стан доріг досить погано впливає на якість життя у цільових громадах Жовківського та Сокальського районів. Знизився рівень безпеки на дорогах. Жителі не можуть належним чином добратися до місця праці чи у справах. До сіл не можуть вчасно добратися машини швидкої допомоги чи пожежної охорони.

Поганий стан доріг активно сприяє занепаду вказаних громад. Молодь виїжджає в інші населені пункти, якнайближче до міст та великих шляхів сполучення. Хати в селах перетворюються на пустки. В громадах нерозвинене будь-яке виробництво. Інвестори просто оминають наші села.

Капітальний ремонт вказаних доріг дасть можливість кардинально покращити стан транспортного сполучення між населеними пунктами, що підвищить рівень життя в громадах та сприятиме їх розвитку в найближчі 10-20 років. Проект сприятиме безпеці людей та їх майна під час пересування і, загалом, їх безпеку проживання в громадах. Сприятиме соціально економічному розвитку цільових громад Жовківського та Сокальського районів.

Інновації проекту полягають в застосуванні передових механізмів взаємодії громад для вирішення спільних проблем. Вперше у Львівській області та одним і з перших в Україні громади уклали договір про співробітництво між собою в частині реалізації цього проекту. Залучення місцевих жителів до виконання проекту та використання механізму співробітництва громад сприятиме реформі децентралізації та формуванню об’єднаної територіальної громади.

Перелік заходів проекту:

1) підготовка реалізації проекту;

2) визначення підрядника виконання ремонтних робіт;

3) безпосереднє проведення робіт з капітального ремонту автомобільних доріг;

4) використання механізму співробітництва громад;

5) громадський моніторинг реалізації проекту;

6) висвітлення ходу реалізації проекту у засобах масової інформації.

Очікувані результати проекту:

- капітально відремонтовано дві автомобільні дороги місцевого значення на ділянках загальною протяжністю 8,9 км із влаштування асфальтобетонного покриття загальною площею більше 55 тис. м2;

- облаштовані тротуари в межах населених пунктів загальною протяжністю понад 3 км і площею понад 3,5 тис. м2;

- покращено умови та стан безпеки проживання жителів в громадах, підвищено рівень безпеки дорожнього руху;

- забезпечено можливість більш швидкого добирання служб екстреної допомоги до жителів громад-ініціаторів проекту;

- створено умови для активного економічного розвитку громад-ініціаторів проекту, а також розвитку решти супутніх інфраструктурних об’єктів;

- вперше у Львівській області апробовано на практиці механізм співробітництва кількох територіальних громад;

- створено умови для успішного просування реформи децентралізації через використання механізму співробітництва та стимулювання утворення об’єднаної громади на базі громад-ініціаторів проекту;

- залучено до вирішення проблеми жителів громади;

- забезпечено висвітлення результатів проекту у ЗМІ та в інший спосіб.

Цільові групи проекту:

Безпосередню користь від реалізації проекту зможуть отримати жителі сіл Деревні, Куляви, Любелі і Туринки (6779 осіб), між якими передбачається здійснити ремонт доріг.

Опосередковано результатами проекту зможуть відчути жителі ще й навколишніх сіл (Боянця, Замочку, Вязови), в тому числі із сіл Сокальського району (Двірці, Бутини, Пристань, Шишаки). Загалом 14482 осіб.

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування

Загальний бюджет проекту складає — 40 715,122 тис. грн.

Очікуваний обсяг фінансування від ДФРР — 34 415,122 тис. грн.

Місцеві бюджети — 6300,00 тис. грн., в тому числі: бюджети громад - 1800,00 тис. грн., районний бюджет - 1500,00 тис. грн., бюджет області - 3000,00 тис. грн. 

Організації-партнери, співвиконавці проекту:

Жовківська райдержадміністрація, Деревнянська сільська рада, Кулявська сільська рада, Любельська сільська рада, Туринківська сільська рада, ГО «Центр громадської адвокатури»