Придбання техніки та обладнання для збору та вивезення твердих побутових відходів комунальному підприємству "ЖЕК" Канівської міської ради

Анотація проекту

Канів місто обласного значення, не входить до об’єднаної територіальної громади (ОТГ). На даний час знаходиться в процесі створення ОТГ, проводяться перемовини та агітаційна робота по об’єднанню в територіальну громаду з навколишніми сільськими громадами. В місті проживає 25032 мешканців на території площею 1742 га.

До Бобрицької сільської ради, крім адміністративного центру села Бобриця, входить село Студенець. Сільська рада не входить до об’єднаної територіальної громади і знаходиться в процесі об’єднання.  Загальна чисельність населення, яке проживає на території цих сіл  1311 чоловік.  

Місто Канів - центр історичних подій, пов’язаних з козацтвом та історією України. Тисячі туристів щорічно відвідують  місто, Чернечу гору, де покоїться прах великого кобзаря, Тараса Шевченка.

На території Бобрицької сільської ради знаходиться урочище Тальберова дача, колиска козацтва, згадується як центр створення козацтва.

Громади Канева та Бобрицької сільської ради мають проблеми, характерні для більшості територіальних громад.

І місто Канів і село Бобриця мають давню славну історію і перспективу розвитку туризму. Одною з суттєвих проблем для розвитку цієї галузі є не вирішена проблема вивозу, сортування та утилізації ТПВ, яка об’єднує громади міста Канева та Бобрицької сільської ради. Для Канева є проблема перенавантаження полігону і певні наслідки його використання без сортування та не використання ТПВ, як вторинної сировини. Для Бобрицької сільської ради - сморід від полігону та пожежна небезпека від загоряння сміттєзвалища. Тобто існує проблема, яка тільки накопичується і для її вирішення не достатньо власних находжень місцевого самоврядування. .  

Актуальність Проекту полягає у запровадженні нових стосунків у сфері роздільного сортування та поводження з ТПВ з громадами та владою. Адже протягом останніх років проблема вирішувалася суто поверхневими методами: збір і вивіз відходів. Такий підхід потребує щоразу більших фінансових ресурсів та збільшення території захоронення, збільшення ризиків для здоров’я людей та охорони довкілля.

Вихід для вирішення спільної проблеми - реалізація спільного проекту в сфері поводження з твердими побутовими відходами згідно договору про співробітництво територіальних громад міста Канева та Бобрицької сільської ради на умовах співфінансування з ДФРР.          

Орієнтовна вартість та потенційні джерела фінансування проекту Бюджет проекту

Джерела фінансування проекту:

Бюджет Канівської міської ради - 800,0 тисяч гривень.

Бюджет Бобрицької сільської ради – 46,0 тисяч гривень.

Державний фонд регіонального розвитку – 5630,0 тисяч гривень.

Приватні інвестори («Клуб сиру», «Ергопак», «Пономар», «Урожай») – 370,0 тисяч гривень.

Разом бюджет проекту: 6846,0 тисяч гривень.

У відсотках:

Бюджет ДФРР – 82,2 %

Місцевий бюджет – 12,4  %

Кошти партнерів – 5,4 %