РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту008103-ЧН
Назва проектуРеконструкція будівлі Хмільницького НВК за адресою: с.Хмільниця, вул.Шкільна, 1, Чернігівського району, Чернігівської області
ЗаявникВідділ освіти Чернігівської районної державної адміністрації
Технічне завданняПідвищення якості та рівного доступу населення до загальної середньої освіти
Тематичний напрям реалізації проектуПроекти 2015 ріку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону1.4.1. Підвищення якості та рівного доступу населення до загальної середньої освіти.
Період реалізації проектуЗ 11.2015 по 12.2015
ОбластьЧернігівська
РайонЧернігівський
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Проект спрямований на приведення теплового опору вікон та вхідних дверей до вимог ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель», зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів та створення комфортних умов для перебування дітей. 

Проект має важливу соціальну спрямованість. Хмільницький НВК є загальноосвітнім закладом І-ІІІст. В закладі навчаються 134 дитини шкільного віку із семи навколишніх сіл, в тому числі 20 підопічних Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей облдержадміністрації та 24 дитини навчаються в дитячому садку.

Приміщення закладу побудовано у 1996 році. Заміна вікон та дверей не проводилась. Стан вікон та вхідних дверей на сьогоднішній день порушує будівельні норми унеможливлює ефективну експлуатацію приміщення, надання якісних освітніх послуг. Проектом передбачено повну заміну вікон та вхідних дверей в закладі зі встановленням сучасних енергозберігаючих металопластикових склопакетів.

Протягом 2014-2015 років в Хмільницькому НВК в рамках реалізації проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» збудовано нову твердопаливну котельню на сучасних піролізних котлах, в поточному році проведено гідрохімічне очищення внутрішніх систем теплопостачання.

Вжиті заходи дозволили відмовитись від послуг централізованого теплопостачання ПАТ «Облтеплокомуненерго» та вже покращили температурний режим в закладі.

Проект розрахований на жителів с.Хмільниця та семи прилеглих територіальних громад з яких здійснюється підвіз учнів та дошкільнят в заклад.

Обсяг коштів на реалізацію проекту становить 970,619 тис.грн., в тому числі: 873,519 тис.грн. – кошти державного фонду регіонального розвитку, 97,1 тис.грн. – кошти районного бюджету.

Організації партнери – комунальне підприємство Чернігівської районної ради «Архітектурно-будівельний центр».

Співвиконавці проекту – Хмільницька сільська рада Чернігівського району, Чернігівської області.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

С. Хмільниця розташоване відстані 20 км до м.Чернігова. В громаді проживає 1550 жителів. Село має розвинену соціальну інфраструктуру: навчалньо-виховний комплекс, будинок культури, амбулаторію, відділення пошти, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей облдержадміністрації тощо.

Хмільницький НВК є загальноосвітнім закладом І-ІІІст. В закладі навчаються 134 дитини шкільного віку із семи навколишніх сіл, в тому числі 20 підопічних Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей облдержадміністрації та 24 дитини навчаються в дитячому садку.

В закладі працюють 9 гуртків позакласного навчання. Учні займають призові місця в олімпіадах та змаганнях різного рівня. Протягом 2014 року учні закладу займали призові місця на обласних олімпіадах з біології та географії. спортивні команди закладу зайняли з місце в районних змаганнях з баскетболу та волейболу. Учні з гуртка технічної творчості отримали перше місце на виставці виробів, зроблених своїми руками в м.Київ. Учениця школи зайняла третє місце в республіканській олімпіаді з біології.

Даний проект покликаний на вирішення проблем формування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів району, приведення її у відповідність до потреб населення. Проект спрямований на підвищення ефективності діяльності шкіл, удосконалення системи функціонування освітніх округів.

Проект розроблено у відповідності до програми економічного і соціального розвитку Чернігівського району на 2015 рік. Проект включено в програму економічного і соціального розвитку Хмільницької територіальної громади на 2015 рік. Вказані програми розміщено на сайті Чернігівської районної державної адміністрації за адресою chadm.cg.gov.ua

Реалізація проекту в загальноосвітньому закладі на території с.Хмільниця Чернігівського району безпосередньо впливає на жителів с.Хмільниця та семи прилеглих територіальних громад з яких здійснюється підвіз учнів та дошкільнят в заклад. Окрім того реалізація проекту має значний соціальний вплив на Чернігівську область, оскільки в школі навчаються підопічні Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей облдержадміністрації та 24 дитини навчаються в дитячому садку

Реалізація проекту підвищує соціальну значимість закладу для територіальної громади та прилеглих громад, стимулює жителів до навчання їх дітей в даному закладі.

Мета та завдання проекту

Мета  проекту – підвищення якості та рівного доступу населення до загальної середньої освіти, зміцнення матеріальної бази освітнього закладу в с.Хмільниця. 

Завдання проекту – створення належних умов для навчання та комфортного перебування дітей в навчальному закладі, забезпечення якісного функціонування навчального процесу та збереження здоров’я дітей шляхом повної заміни вікон та вхідних дверей в закладі зі встановленням сучасних енергозберігаючих металопластикових склопакетів, приведення теплового опору вікон до вимог ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель», зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів та створення комфортних умов для перебування дітей.  

Опис діяльності у рамках проекту

Після отримання підтвердження щодо фінансування проекту за рахунок коштів ДФРР планується у спосіб, визначений чинним законодавством винайти підрядну організацію та укласти договір на виконання робіт, передбачених проектом. Підрядна організація виконує наступні роботи:

  • демонтаж старих дерев'яних  вікон та дверей – 121 шт;
  • монтаж метало пластикових вікон та дверей – 121 шт;
  • влаштування укосів.

Після виконання заходів проекту об’єкт здається в експлуатацію та проводяться розрахунки за виконані роботи в порядку, визначеному чинним законодавством.

Оцінка ефективності досягнутих результатів проводиться шляхом укладання договорів на авторський нагляд із автором проекту та технічний нагляд за ходом виконання робіт із організацією, що має право на проведення відповідної діяльності. Мета проекту вважається досягнутою після здачі об’єкта в експлуатацію та отримання відповідної декларації.

З метою реалізації проекту відділом освіти Чернігівської райдержадміністрації замовлено відповідну проектно-кошторисну документацію, отримано позитивний експертний звіт від 30 жовтня 2015 року №02/497/15. Проектно-кошторисна документація затверджена наказом начальника відділу освіти райдержадміністрації від 30 жовтня 2015 року № 294.

На момент подання проекту фінансування та використання коштів (виконання робіт) для реалізації проекту не проводилось.

На момент подання проекту фінансування та використання коштів (виконання робіт) для реалізації проекту не проводилось.

Прогнозний обсяг фінансування проекту становить 970,619 тис.грн., в тому числі: 873,519 тис.грн. – кошти державного фонду регіонального розвитку, 97,1 тис.грн. – співфінансування за рахунок коштів районного бюджету.

Технічні рішення, прийняті в проекті, відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних, вибухонебезпечних, протипожежних норм та правил, а також забезпечують безпечну для життя і здоров'я людей та навколишнього природного середовища експлуатацію об’єкту при виконанні передбачених проектом заходів.

Очікувані результати

В короткостроковій перспективі очікується:

  • внаслідок проведених робіт очікується зміцнення матеріальної бази Хмільницького НВК;
  • внаслідок приведення умов перебування до санітарно-гігієнічних вимог очікується покращення комфортності перебування в навчальному закладі;
  • внаслідок повної заміни вікон та вхідних дверей очікується покращення температурного режиму в закладі під час проходження опалювального сезону, зменшення теплових втрат будівлі закладу та відповідно на 15% очікується зменшення споживання енергоносіїв на опалення закладу.
  • як наслідок очікується покращення  якості надання освітніх послуг.

В довгостроковій перспективі очікується зростання соціального значення закладу в районі, його престижу серед інших навчальних закладів району, що стимулюватиме жителів села та навколишніх населених пунктів, направляти дітей на навчання в даний заклад, та сприятиме покращенню демографічної ситуації в селі та суміжних селах, обмежить виток робочої сили з району.

Реалізація проекту дозволить продовжити запровадження енергозберігаючих заходів в закладі, які на сьогодні вже дали економію бюджетних коштів на біля 350 тис.грн. Зменшення теплових втрат будівлі внаслідок заміни вікон та дверей дозволить додатково заощаджувати біля 12 тис.грн. на закупівлю дров для опалення закладу щороку. 

Фінансова сталість
Інстуційна сталість
Політична сталість
Інновація
  • встановлення сучасних енергозберігаючих металопластикових вікон та дверей, що відповідають вимогам ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель».

ckground:white'> приведення теплового опору вікон до вимог ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель», зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів та створення комфортних умов для перебування дітей.  

 

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2015 Півріччя 2 Реконструкція будівлі Хмільницького НВК за адресою: с.Хмільниця, вул.Шкільна, 1, Чернігівського району, Чернігівської області 262.056 611.463 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Реконструкція будівлі Хмільницького НВК за адресою: с.Хмільниця, вул.Шкільна, 1, Чернігівського району, Чернігівської області 970.619 873.519 97.1 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 970.619 873.519 100 97.1 100 0 0
Реконструкція та реставрація інших об’єктів 970.619 873.519 100 97.1 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 873.519 90
Бюджет заявника 97.1 10
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуМаханькова Т.М.
Назва посади
Поштова адреса
Телефон та мобільний(0462) 60-83-51
Факс
E-mailchernigivrayvo@ukr.net
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуМаханькова Т.М.
Місце роботи
Назва посади
Звання
Адреса для листування з керівником проекту
Телефон та мобільний(0462) 60-83-51
Факс
E-maildchernigivrayvo@ukr.net
;