РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту023434-ІФ
Назва проекту«Придбання сучасного рентгенодіагностичного комплексу на три робочі місця для Богородчанської центральної районної лікарні»
ЗаявникБогородчанська районна державна адміністрація
Технічне завданняПокращення доступності лікарської допомоги до населених пунктів, яким це найбільше необхідно
Тематичний напрям реалізації проектуПроект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону4. РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ Оперативна ціль 4.2. Підвищення обізнаності та соціальної активності жителів краю
Період реалізації проектуЗ 01.2019 по 12.2019
ОбластьІвано-Франківська
РайонБогородчанський
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ
 1. Анотація проекту.

Незадовільний стан системи охорони здоров’я є найбільш гострою соціальною проблемою в Україні. Однією з причин такого стану є якраз погане забезпечення закладів охорони здоров’я медичною технікою, виробами медичного призначення відповідними транспортними засобами спеціального призначення.

Медичну допомогу населенню Богородчанського району надають Богородчанська центральна районна лікарня, в якій функціонують 280 стаціонарних ліжок та денний стаціонар на 40 ліжок.

Протягом року в Богородчанській ЦРЛ проводяться флюорографічні та рентгенологічні обстеження населення, яке охоплює близько 50% дорослого населення.

Рентгендіагностичне обстеження має важливе значення в лікувально-діагностичному процесі на всіх рівнях надання медичної допомоги населенню. В умовах лікарні, це перш за все обстеження хворих пацієнтів, а також скринінгове обстеження здорових людей.

Навантаження на даний апарат з кожним роком збільшується, у зв’язку з чим апаратура довготривало не може працювати, що призводить до технічних поломок. Щомісячні поточні ремонти не вирішують проблему. Тому є необхідність замінити апарат на сучасний, шляхом придбання телекерованого рентгенодіагностичного комплексу на 3 робочі місця, що забезпечить проведення масових флюорографічних обстежень органів грудної клітки пацієнтів, дозволить виявляти тонкі структури легеневої тканини, мікрозапалень, а також інших новоутворень, які вимагають рентгенівського зображення високої якості.

Метою проекту є покращення якості надання медичних послуг населенню Богородчанського району, шляхом придбання телекерованого рентгенодіагностикчного комплексу на 3 робочі місця  для Богородчанської ЦРЛ.

Завдання проекту.

 • зміцнення матеріально-технічної бази Богородчанської ЦРЛ шляхом придбання сучасного рентгенодіагностичного обладнання OPERA – T – 90 esx;
 • застосування сучасних підходів до діагностики захворювань, що забезпечить проведення масових флюорографічних обстежень органів грудної клітки пацієнтів, дозволить виявляти тонкі структури легеневої тканини, мікрозапалень, а також інших новоутворень, які вимагають рентгенівського зображення високої якості.
 • підвищення рівня медичного обслуговування населення Богородчанського району;
 • покращення умов праці медичних працівників Богородчанської ЦРЛ.

Основні заходи проекту.

Захід 1 Проведення процедури  закупівель відповідно до чинного законодавства;

Захід 2 Придбання рентгенодіагностичного обладнання - телекерованого рентгено-діагностикчного комплексу на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx;

Захід 3 Прийняття рентгенодіагностичного обладнання на баланс Богородчанської центральної районної лікарні. 

Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту.

Якісні  та кількісні результати:

 1. Придбано рентгенодіагностичне обладнання - телекерований рентгенодіаг-ностичнй комплекс на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx.
 2. Підвищено якість надання медичних послуг мешканцям району.
 3. Досягнуто мінімальний рівень променевого навантаження на пацієнтів та співробітників при профілактичному обстеженні населення та проведення опису знімків на моніторі одразу після обстеження;
 4. Підвищено рівень вилікуваності та не допущено розповсюдження хвороби серед здорового населення, а особливо дітей;
 5. Покращено умови праці медичних працівників.

Загальний кошторис проекту – 6600,00 тис. грн.

Кошти Державного фонду регіонального розвитку – 5940,00 тис. грн.

Кошти місцевого бюджету – 660,00 тис. грн.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект
 1. Детальний опис проекту.
  1. Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проект.

Богородчанський район утворений в 1939 році. Розташований у передгір’ї  українських Карпат, на південний захід від обласного центру - м. Івано-Франківська.

Адміністративним центром є селище міського типу Богородчани, яке знаходиться у 18-ти кілометрах від Івано-Франківська.

Медичну допомогу населенню Богородчанського району надають Богородчанська центральна районна лікарня, в якій функціонують 280 стаціонарних ліжок та денний стаціонар на 40 ліжок; Солотвинська районна лікарня з ліжковим фондом 105 ліжок та денним стаціонаром 23 ліжка. 

Богородчанська ЦРЛ почала функціонувати з 1945 року, а в 1987 році перейшла в нове сучасне приміщення, тому відповідно більшість обладнання було встановлено тоді.

Завдяки чіткій та цілеспрямованій роботі   заклад має  повну забезпеченість кадрами високопрофесійних медичних  спеціалістів по всіх напрямках надання медичної допомоги, що дає можливість забезпечувати цілодобову ургенцію по профілю всіх відділень лікарні. Цілодобове чергування лікарів хірургічного та терапевтичного профілю (разом з працівниками допоміжних діагностичних підрозділів) забезпечує можливість цілодобового надання невідкладної хірургічної, ортопедичної, урологічної, гінекологічної, акушерської та терапевтичної допомоги (у великому спектрі маніпуляцій та оперативних втручань). 

Щорічно в лікарні лікується більше 11,0 тисяч пацієнтів. За 9 місяців поточного року на ліжках цілодобового перебування проліковано близько 7 тис. хворих.

В Богородчанській ЦРЛ проводяться щорічні флюорографічні та рентгенологічні обстеження населення, яке охоплює близько 50% дорослого населення. Щороку в районі рентгенобстеження проходять 32 тис. осіб, з них близько 18 тис. у Богородчанській ЦРЛ. За один робочий день в середньому рентгенобстеження проходять 52 особи. Виявлення  нових випадків туберкульозу  коливається від 38 – 44 випадків в рік, онкопатології легень від 18 – 23 випадків, кількість пневмоній від 210 – 240 випадків на рік.

Рентгендіагностичне обстеження має важливе значення в лікувально-діагностичному процесі на всіх рівнях надання медичної допомоги населенню. В умовах лікарні, це перш за все обстеження хворих пацієнтів, а також скринінгове обстеження здорових людей.

В Богородчанській ЦРЛ використовується діагностичний комплекс РУМ-20М, випущений в 1984 році та введений в експлуатацію в 1986 році. На сьогодні рентгенодіагностичний апарат технічно та морально застарів, не дає чітких та якісних знімків. Через це лікарі не мають можливості правильно діагностувати захворювання.

Навантаження на даний апарат з кожним роком збільшується, у зв’язку з чим, апаратура довготривало не може працювати, що призводить до технічних поломок. Щомісячні поточні ремонти не вирішують проблему. Тому є необхідність замінити апарат на сучасний, шляхом придбання телекерованого рентгенодіагностичного комплексу на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx. Даний рентгенодіагностичний комплекс обладнаний підсилювачем зображення розміром з високоякісним телевізійними контурами, а також приладом для автоматичного контролю дози. Дистанційно-керований стіл можна конфігурувати для застосування цифрових рентгенографічних систем.

Комплектація телекерованого рентгенодіагностичного комплексу на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx

 • універсальний поворотний стіл-штатив OPERA T90cs з кутами нахилу 90°/90° та функцією томографії,
 • рентгенівська трубка,
 • діаметр ЕОП 23 см,
 • високочастотний рентгенівський генератор 50 кВт,
 • високовольтні кабелі,пульт керування,
 • CR система цифрового перетворення рентгенівських знімків (CR цифровий перетворювач, робоча станція лаборанта з програмним забезпеченням, СR-касети 35х43 - 2 шт, 24х30 - 2 шт),
 • додаткова робоча станція лікаря рентгенолога зі спеціалізованим програмним забезпеченням,
 • DS5302 медичний цифровий термопринтер сухого друку.

Дуже важливий аспект - можливість (як додаткова функція) підйому підсилювача зображення, оскільки це дозволяє позиціонувати його вхідну поверхню на тому ж рівні, що і рентгенівська плівка. Ця особливість дозволяє оптимізувати форму опромінюється при флюороскопії і цифровій флюорографії.

Реалізація даного проекту сприятиме виконанню Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року, плану заходів з її реалізації та спрямований на розвиток інфраструктури системи охорони здоров’я.

Цільовими групами проекту є:

-   жителі Богородчанського району (69,8 тис. осіб);

-   медичні працівники та обслуговуючий персонал Богородчанської ЦРЛ (649 чол.);

-   Богородчанська селищна рада, Богородчанська райдержадміністрація та районна рада.

Мета та завдання проекту
 1. Мета та завдання проекту.

Метою проекту є покращення якості надання медичних послуг населенню Богородчанського району шляхом придбання телекерованого рентгенодіагностикчного комплексу на 3 робочі місця для Богородчанської ЦРЛ.

Завдання проекту.

 • зміцнення матеріально-технічної бази Богородчанської ЦРЛ шляхом придбання сучасного рентгенодіагностичного обладнання OPERA – T – 90 esx;
 • застосування сучасних підходів до діагностики захворювань, що забезпечить проведення масових флюорографічних обстежень органів грудної клітини пацієнтів, дозволить виявляти тонкі структури легеневої тканини,  мікрозапалень, а також інших новоутворень, які вимагають високої якості рентгенівського зображення.
 • підвищення рівня медичного обслуговування населення Богородчанського району;
 • покращення умов праці медичних працівників Богородчанської ЦРЛ.
Опис діяльності у рамках проекту

2.3. Основні заходи проекту.

Основні заходи проекту.

Захід 1 Проведення процедури  закупівель відповідно до чинного законодавства;

Захід 2 Придбання рентгенодіагностичного обладнання - телекерованого рентгено-діагностикчного комплексу на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx;

Захід 3 Прийняття рентгенодіагностичного обладнання на баланс Богородчанської центральної районної лікарні. 

Очікувані результати

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

Зменшення дози опромінення пацієнта

1,1 мЗв

0,11 мЗв

 

 

 

 

 

Технічні дані обладнання

Збільшення кількості пацієнтів, що пройшли рентгенодіагностичне обстеження

18219 чол./рік

19964 чол./рік

 

 

 

 

 

Аналітичні дані лікарні

Робочий стан апаратури періодичні поломки апаратури безперебійне надання медичних послуг населенню           Аналітичні дані лікарні
Вартість обслуговування і утримання коштовні ремонтні роботи та обслугову-вання зменшення витрат бюджетних коштів на поточні та капітальні ремонти обладнання в найближчі 3 років           Аналітичні дані лікарні
Фінансова сталість

Під час реалізації Проекту придбані основні засоби будуть передані на Богородчанської ЦРЛ. Використання сучасного обладнання дозволить скоротити витрати на електроенергію та ремонт морально та фізично застарілої техніки.

Інстуційна сталість

Інституційна сталість проекту полягає у тому, що він спрямований на оновлення матеріально-технічної бази уже існуючої Богородчанської ЦРЛ. Реалізація даного проекту матиме прямий вплив на розвиток  інфраструктури, а також надасть можливість покращити соціально-побутові умови та якість надання медичних послуг, що в свою чергу сприятиме зменшенню відтоку населення до міста, покращенню демографічної ситуації та підвищення рівня життя населення в сільській місцевості. Сучасне обладнання дозволить впровадити новітні технології, виявити захворювання на ранніх стадіях.

Політична сталість

Проект спрямовано виключно на регіональний розвиток, не передбачає підтримку будь-яких політичних партій та передбачає створення умов для покращення якості життя населення. Реалізація проекту підвищить рівень довіри до влади та органів місцевого самоврядування, як гарантів добробуту населення, підвищення рівня його життя. Також проект забезпечує право кожної людини на отримання якісних медичних послуг.

 

Інновація

Даний проект передбачає технологічну та організаційну інновацію, яка полягає у запровадженні сучасної діагностики, профілактики та лікування різних захворювань, підвищення рівня медичного обслуговування населення.

Рентгендіагностичне обстеження дозволить проводити масові обстеженя органів грудної клітки пацієнтів, виявляти тонкі структури легеневої тканини, мікрозапалень, а також інших новоутворень, які вимагають високої якості рентгенівського зображення. Реалізація Проекту дасть можливість застосовувати технології, що мають аналоги в Україні, але відсутні в районі та області.

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2019 Місяць 1 Проведення процедури закупівель відповідно до чинного законодавства 0 0 0
2019 Місяць 4 Придбання рентгенодіагностичного обладнання – телекерованого рентгенодіагностикчного комплексу на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx 5940 660 0
2019 Місяць 6 Прийняття рентгенодіагностичного обладнання на баланс Богородчанської ЦРЛ 0 0 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Придбання рентгенодіагностичного обладнання – телекерований рентгенодіагностичнй комплекс на 3 робочі місця OPERA – T – 90 esx 6600 5940 660 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 6600 5940 100 660 100 0 0
Придбання обладнання та предметів довгострокового користування 6600 5940 100 660 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 5940 90
Бюджет заявника 660 10
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Партнер
Повна назва Богородчанська центральна районна лікарня
Організаційно-правова форма установи
Поштова адреса 77701, смт. Богородчани, вул. Шевченка, 35 Богородчанський р-н, Івано-Франківська обл.
Контактна особа Павлушинський Юрій Миколайович
Телефон/факс роб. 03471 / 0347124197
Адреса електронної пошти bcrl.prgol@i.ua
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 649
Роль у підготовці проекту Керівник та виконавець проекту
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Реалізація проекту
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуЗагірняк Іван Романович
Назва посадиПерший заступник голови Богородчанської районної державної адміністрації
Поштова адреса77701, смт. Богородчани, вул. Шевченка, 66 Богородчанський р-н, Івано-Франківська обл.
Телефон та мобільнийроб. 0347124247 моб. 0987101751
Факс(03471) 2-42-99
E-mailmail@bogorda.if.gov.ua
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуПавлушинський Юрій Миколайович
Місце роботиБогородчанська центральна районна лікарня
Назва посадиГоловний лікар
Звання
Адреса для листування з керівником проекту77701, смт. Богородчани, вул. Шевченка, 35 Богородчанський р-н, Івано-Франківська обл.
Телефон та мобільнийроб. 0347124167 моб. 0632233278
Факс(03471) 2-41-97
E-maileconomika.rda@gmail.com
;