РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту002249-ПЛ
Назва проектуБудівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с.Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області
ЗаявникОмельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області
Технічне завдання1.3.5 Поліпшення якості питної води та водо забезпечення споживачів
Тематичний напрям реалізації проектуПроект добровільно об’єднаних територіальних громад
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону
Період реалізації проектуЗ 01.2015 по 12.2015
ОбластьПолтавська
РайонКременчуцький
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ
Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

 Існуюча система водопостачання і водовідведення протяжністю 2,6 км  якою користуються 428 осіб  із – за аварійного стану не задовольняє потреби населення с. Омельник за обслуговуванням і якістю. 

- Зношеність мережі водопостачання, водогін перебуває в аварійному стані, труби пошкоджено корозією, вони часто виходять з ладу, що призводить до втрат води;

- На мережу водопостачання  відсутні правоустанавлюючі документи, що спричиняє певні труднощі в обслуговуванні та подальшому збереженні водогону.

- Виникає необхідність забезпечення  водою 1803 особи жителів с. Омельник, так як поряд розпочинається будівництво Біланівського ГЗК.

- Недостатність фінансових ресурсів районного та сільського бюджетів для вирішення проблеми.

Якщо проблема не буде розв’язана, існує загроза для мешканців громади залишитись без води, а також зростання захворюваності дітей й соціально вразливих груп населення.

      Сьогодні потерпає від існування зазначеної проблеми 1803 особи, що становить 100 % від загальної кількості населення. З них 47 % складають соціально вразливі групи (пенсіонери, інваліди, безробітні).

     Сподіваємося,  що ефективна робота по втіленню даного проекту буде хорошим стимулом для подальшої співпраці.

Мета та завдання проекту

Покращення соціально – побутових умов жителів села Омельник шляхом надання комунальних послуг, зокрема організація мереж водопостачання для мешканців територіальної громади через їх активну участь.

1.Соціальна мобілізація жителів для покращення якості життя в с. Омельник шляхом об’єднання їх в обслуговуючий сільськогосподарський кооператив “Мрія» по водопостачанню та водовідведенню (правонаступник Об’єднання власників квартир багатоквартирних житлових будинків «Мрія»).

2. Розробити, узгодити та затвердити проектно-кошторисну  документацію.

3. Провести тендер на виконання робіт, передбачених заходами Проекту.

4. Реконструкція  та здача  системи водопостачання та водовідведення    - 8,0 км.;  встановлення електротехнічного обладнання, лічильників обліку води, введення  новозбудованого водопроводу в експлуатацію, урочисте відкриття.

5.Інформаційна кампанія.

Опис діяльності у рамках проекту

Для того, щоб виконати будівельно – монтажні роботи з будівництва мережі водопостачання с. Омельник необхідно виконати:

1.  Соціальна мобілізація жителів для покращення якості життя в с. Омельник шляхом об’днання їх в обслуговуючий сільськогосподарський кооператив “Мрія» по водопостачанню та водовідведенню:

- провести збори громади з презентації проекту та створення робочої групи по реалізації проекту;

- скласти графік виконання робіт за участі членів громади;

- збір коштів населення волонтерами ОВКБЖБ «Мрія»  з одночасним документальним оформленням.

2. Розробити, узгодити та затвердити проектно-кошторисну  документацію:

- замовити проектно – кошторисну документацію;

- одержати експертний звіт за робочим проектом в ДП «Укрдержбудекспертиза»;

- затвердити проектно – кошторисну документацію на сесії сільської ради;

- провести розрахунки з організаціями виконавцями цих заходів.

3.  Провести тендер на виконання робіт, передбачених заходами Проекту.

- створення комітету по відбору виконавця робіт ( тендерний комітет);

- підготовка тендерної документації;

- проведення тендеру;

-  визначення виконавця робіт;

- заключення договору на виконання робіт.

4.    Реконструкція  та здача  системи водопостачання та водовідведення    - 8,0 км.;  встановлення електротехнічного обладнання, лічильників обліку води, введення  новозбудованого водопроводу в експлуатацію, урочисте відкриття.

-  одержати декларацію на початок виконання робіт;

- виконання будівельно – монтажних робіт;

- одержати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації;

- провести розрахунки з організаціями виконавцями робіт по даному завданню проекту;

- взяття на баланс сільської ради системи водопостачання;

- визначити оператора системи водопостачання;

- передати оператору систему водопостачання в оперативне управління;

- отримати дозвільні документи  з надання послуг по водопостачанню;

- визначення тарифу на послугу водопостачання;

- оформлення договорів із споживачами.

5.   Інформаційна кампанія.

- розміщення інформації за проектом на веб – сторінці ВАССР;

- друкуємо в районній газеті «Перемога» матеріал про проект;

- подаємо на конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування».

 

 

Очікувані результати

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

Підвищено рівень життя мешканців Омельницької сільської ради 

428 осіб

896 осіб

1803 особи

2332 особи 

 

 

 

щорічний  міні - проект" Вислуховування" 

Проведення заміни зношених мереж загальною протяжністю 2,6 км

Водопровід потребує заміни зношених мереж загальною протяжністю 2,6 км

відновлено водопостачання

 

 

Відновлено водопровід, забезпечено його стале функціонування

Відновлено водопровід, забезпечено його стале функціонування

Відновлено водопровід, забезпечено його стале функціонування

Статистична інформація, звітність, громадський аудит

Будівництво нової розвідної мережі по селу Омельник загальною протяжністю 5,4 км Централізоване водопостачання відсутнє, жителі користуються водою з криниць Будівництво водопроводу     Збудовано водопровід, забезпечено його стале функціонування Збудовано водопровід, забезпечено його стале функціонування Збудовано водопровід, забезпечено його стале функціонування Статистична інформація, звітність, громадський контроль та аудит
Впроваджено ресурсозберігаюче обладнання в ході відновлення магістральної частини водопровідної мережі та будівництво розвідних мереж, в т.ч. встановлено лічильники холодної води на виході із свердловини та на вході в кожну оселю Водопостачання відсутнє Встановлення ресурсозберігаючого обладнання в ході відновлення магістральної частини водопровідної мережі та будівництво розвідних мереж, в т.ч. встановлено лічильники холодної води на виході іх свердловини та на вході в кожну оселю. Застосування пластикових труб зменьшить втрати води при її подачі споживачам.       Встановлено ресурсозберігаюче облднання, встановленно економічно обгрунтовані тарифи, ведеться ефективне використання ресурсів, облік втрат води та їх усунення, вчасне оперативне проведення ремонтних робіт.  Водопровід підтримується у належному стані, вчасне проведення ремонтних та профілактичних робіт. Водопровід підтримується у належному стані, вчасне проведення ремонтних та профілактичних робіт  Стасистична інформація, звітність, громадський контроль та аудит
Розширено співпрацю сільської ради з населенням субєктами громадянського суспільства Співпраця є, але потребує покращення Підписання меморандуму про співпрацю, формування команди громадських активістів     Поетапне вирішення проблем плану розвитку громад, Стратигічного плану сільської ради Подальша співпраця на благо розвитку територіальної громади Подальша співпраця на благо розвитку територіальної грпомади  Громадський контроль та аудит, заслуховування звіту про хід виконання стратегічного плану розвитку Омельницької сільської ради
 
 
           
Фінансова сталість

Фінансову сталість проекту забезпечено завдяки фінансуванню населенням послуг із централізованого водопостачання,  на які буде встановлено економічно обгрунтовані тарифи.  

Інстуційна сталість

Проектом передбачається подальше стале функціонування нових інституцій, які буде створено в результаті проекту, а саме обслуговуючий сільськогосподарський кооператив "Омельник", який  забезпечуватиме функціонування новоствореного водопроводу. Створення  системи співпраці органів місцевої влади, субєктів підприємництва, громадських організацій та населення з питань забезпечення сталого розвитку Омельницької сільської ради призведе до покращення умов життя  в сільській раді, підвищення якості надання житлово - комунальних послуг. 

Політична сталість

Політична сталість проекту досягається за рахунок: залучення носелення, субєктів громадянського суспільства  до вирішення завдань проекту, відкритості процесу і результатів, яке забезпечується висвітленням ходу проекту в місцевих ЗМІ, на пленарних засіданнях сільської ради та загальних зборах уповноважених осіб громадян за місцем проживання.  

Запровадження стандартів якості є надзвичайно важливим з точки зору підвищення якості надання соціально – побутових  послуг ( в тому числі – водопостачання) в сільській місцевості.  Впроваджені заходи підвищать самооцінку населення та оцінку діяльності органів влади. 

Інновація

Громада прийняла інноваційне рішення, що базується на покращенні якості та доступу населення села до послуг водопостачання та водовідведення шляхом впровадження децентралізованих механізмів надання послуг.

   По закінченню виконання робіт,  що направлені на побудову частини мережі, водогін буде передано на баланс сільської ради. Сільська рада в свою чергу передасть водопровід   протяжністю  8,0 км  в  оперативне управління  обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу «Омельник». Тариф за воду буде формуватися самими споживачами,   тобто обговорюватися на зборах та вноситимуться ініціативною групою свої пропозиції щодо   розміру та терміну плати за воду, на розгляд виконавчого комітету сільської ради, з подальшим його  затвердженням.  Контроль за зняттям показників лічильників та здійсненням проплати буде здійснювати ініціативна група  обслуговуючого сільськогосподарського кооперативу «Омельник», згідно графіка розробленого керівництвом ОСК «Омельник».

    При формування тарифу буде враховано:

    -витрати на електроенергію;

    -витрати на аналіз води з свердловини та мережі водогону;

    -витрати на обслуговування мережі водогону;

    -витрати на технічне навчання фахівця по експлуатації мережі і споруд водогону(по необхідності);

    -інші непередбачені витрати (ремонт системи водозабору).

    Обслуговувати водопровід буде обслуговуючий сільськогосподарський  кооператив «Омельник», оплата праці яких буде здійснюватися за рахунок  споживачів. Встановлення та заміну лічильників, необхідної сантехніки, будуть виконувати споживачі за   власний рахунок.

    Сільська рада при формуванні бюджету на  наступний  рік буде закладати певні кошти на комунальні   витрати, виходячи з потреб та можливостей.    

 

 

 

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2015 Місяць 9 Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с.Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 803.937 99.899 34.5
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с.Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 938.336 803.937 99.899 34.5
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання: 219.44 121.779 15.15 63.161 63.22 34.5 100
Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с.Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 219.44 121.779 15.15 63.161 63.22 34.5 100
2. Видатки розвитку: 718.896 682.158 84.85 36.738 36.78 0 0
Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців с.Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області 718.896 682.158 84.85 36.738 36.78 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 803.937 85.68
Бюджет заявника 99.899 10.65
Бюджет партнерів 34.5 3.68
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Партнер
Повна назва Кременчуцька районна рада
Організаційно-правова форма установи Орган виконавчої влади
Поштова адреса 39600, м. Кременчук, вул.Леніна,14/23
Контактна особа Сіора В.І.
Телефон/факс (0536) 2-2 / (0536) 2-2
Адреса електронної пошти kremrada @i.ua
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 11
Роль у підготовці проекту Організація - партнер
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Фінансує затрати по реалізації заходів за проектом в разі перемоги проекту на конкурсі в сумі 19500грн.
Партнер
Повна назва Обєднання власників квартир багатоквартирних житлових будинків
Організаційно-правова форма установи Громадська організація
Поштова адреса 39713, с. Омельник, вул.Леніна,67 Кременчуцького району Полтавської області
Контактна особа Сирбу О.І.
Телефон/факс (0536) 73- / (0536) 73-
Адреса електронної пошти omelnik.silskarada@yandex.ua
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 5
Роль у підготовці проекту Організація - партнер
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Збирає та акумулює грошові внески від населення
Партнер
Повна назва Кременчуцька Районна Громадська Організація "СПІЛЬНА ПРАЦЯ"
Організаційно-правова форма установи Громадська організація
Поштова адреса 39713 с.Омельник, вул. Леніна, 67 Кременчуцького р-ну, Полтавської обл.
Контактна особа Локтєва Л.А.
Телефон/факс (0536) 73- / (0536) 73-
Адреса електронної пошти omelnik.silskarada@yandex.ua
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 2
Роль у підготовці проекту Керівник та виконавець проекту
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Здійснює керівництво по реалізації проекту та приймає участь у реалізації проекту
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуШереметьєва Олександра Іванівна
Назва посадиСільський голова
Поштова адреса39713 с. Омельник, вулиця Леніна,66 Кременчуцького району Полтавської області
Телефон та мобільний(0536) 73-89-42 096-528-76-20
Факс(0536) 73-89-42
E-mailomelnik.silskarada@yandex.ua
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуШереметьєва Олександра Іванівна
Місце роботиОмельницька сільська рада
Назва посадиСільський голова
Звання
Адреса для листування з керівником проекту39713, с. Омельник, вул.Леніна,66 Кременчуцького району Полтавської області
Телефон та мобільний(0536) 73-89-42 096-528-76-20
Факс(0536) 73-89-42
E-mailomelnik.silskarada@yandex.ua
;