РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту020446-ПЛ
Назва проектуКапітальний ремонт будівлі опорного закладу "Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області" в смт Шишаки Полтавської області
ЗаявникУправління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації
Технічне завдання1.2.2.Підвищення якості та забезпечення рівного доступу населення до загальної середньої освіти. Покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів
Тематичний напрям реалізації проектуПроект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону3.3.2. Модернізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів та створення освітніх округів
Період реалізації проектуЗ 01.2019 по 12.2019
ОбластьПолтавська
Районм.Полтава
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Назва проекту: «Капітальний ремонт будівель опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» в смт. Шишаки Полтавської області»

 

               Актуальність проекту:

 

Освіта є визначальним чинником не тільки в процесі формування та розвитку кожної, окремо взятої особистості, а й держави в цілому. Від того, наскільки якісною буде освіта на будь – якому її етапі – чи то дошкільне навчання, чи здобуття вищої освіти – залежить геополітичне положення країни у світі: буде вона приймати участь у формуванні світового устрою або стане державою, долю якої будуть вирішувати інші подібні суб’єкти.

Особливої уваги заслуговують проблеми функціонування освітянської інфраструктури села, оскільки тут функціонує понад 14 тис. загальноосвітніх  навчальних закладів (близько 65 % їх загальної кількості), в яких навчається більше третини всіх учнів України.

Однією з головних проблем у сільських школах є підвищення якості освіти,  яка залишає бажати кращого, хоча є й винятки. Серед причин цього є застаріла матеріально-технічна база; брак сучасного інформаційного супроводу; зниження рівня підготовки кадрового потенціалу та низький соціально-економічний захист сільських вчителів. Особливо невирішеність побутових питань призводить до щорічного зниження кількості молодих фахівців, які готові розподілитися, після закінчення вищих навчальних закладів, у сільські школи.

Також великою проблемою для місцевого бюджету є високий рівень затрат на одного учня, що частково зумовлено високими затратами на енергоносії. Така ситуація зумовлена високими втратами тепла приміщеннями школи, що довгі роки капітально не ремонтувалися.

З огляду на це в Шишацькій громаді гостро стало питання про створення сучасного опорного закладу освіти, що буде не лише надавати високий рівень освітніх послуг, а й заклад, що буде ефективно використовувати бюджетні кошти на своє утримання.

В рамка реалізації проекту заплановано здійснити ремонтні роботи по робочому проекту «Капітальний ремонт будівель опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» в смт. Шишаки Полтавської області».

Цільовими групами проекту є 394 учні, 78 працівників школи.

Для реалізації проекту «Капітальний ремонт будівель опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» в смт. Шишаки Полтавської області» необхідно залучити 5981,795 тис. грн., в тому числі заплановано залучити 2990,898 тис. грн. коштів селищного бюджету та 2990,897 тис. грн. коштів ДФРР.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

13 серпня 2015 року Полтавська обласна рада прийняла рішення «Про утворення Шишацької об’єднаної селищної територіальної громади». До громади увійшло 12 3 14 сільських рад Шишацького району та Шишацька селищна рада, що стала центральною садибою. Шишацька об’єднана територіальна громада включає до себе 62 населених пункти, що розташовані в 12 старостатах. Станом на 01.07.2016 р. в громаді проживає 15233 мешканці, що складає 75% від загальної кількості населення району.

Загалом на території Шишацької ОТГ знаходиться 12 загальноосвітніх закладів, з яких: 1 опорна школа з 3 філіями, 4 навчально-виховні комплекси та 4 загальноосвітні школи. В школах навчається 1354 дітей. Загалом охоплення шкільною освітою в громаді складає 100%. Діти, що проживають у відділених населених пунктах, забезпечені автобусним підвезенням.

       Статус опорної школи в громаді має Шишацька спеціалізована школа ім. В.І.Вернадського.   Школа в Шишаках виникла ще наприкінці 19 ст. У 1988 році їй присвоєно ім’я академіка В.І.Вернадського. У 1997 році вона отримала статус спеціалізованої школи екологічно-українознавчого профілю. Сьогодні у школі навчається 394 учні та працює 78 працівників. До школи підвозяться 122 учні з 16 населених пунктів громади. Школа має три філії в Баранівському, Великоперевізькому та Ковердинобалківському старостинських округах.

         З 2016 року розпочато комплекс заходів по створенню сучасного освітнього простору в громаді, а саме: капітальні ремонти в опорному закладі та філіях з застосуванням енергозберігаючих технологій, придбання та встановлення сучасних кабінетів.

         За роки експлуатації корпусів школи покрівельний шар з азбесто-циментових хвилястих листів пошкоджений, протікає. Відсутні водовідвідні труби. Окремі крокви пошкоджено гниллю, жучком. За оцінками експертів покрівельний матеріал знаходиться в незадовільному стані.

Реалізація проекту «Капітальний ремонт будівель опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» в смт. Шишаки Полтавської області» дозволить продовжити розпочатий в 2016 році процес якісних змін в сільській шкільній освіті. На сьогодні за кошти селищної ради виготовляється проектна документація на проведення капітального ремонту всього приміщення опорного закладу.

В рамках проекту «Капітальний ремонт будівель опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» в смт. Шишаки Полтавської області» заплановано здійснити капітальний ремонт покрівлі учбового корпусу школи та завершити утеплення фасадів будівлі з відновленням вимощення.

 В 2018 році  в рамках даного проекту передбачено капітальний ремонт покрівлі загальною площею 2188 м2 з заміною матеріалу покриття на метало черепицю та профнастил та застосуванням енергозберігаючих технологій.

Мета та завдання проекту

Мета проекту - створення сучасного освітнього простору на базі Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського Шишацького району, залучення до процесів визначення і вирішення регіональних проблем, жителів громади, керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, залучення широких верств населення.

Для досягнення мети поставлено такі завдання:.

- Здійснити капітальний ремонт будівель опорного закладу.

Опис діяльності у рамках проекту

Для реалізації проекту заплановано виконати наступні заходи:

 • Проведення тендерної процедури по відбору підрядної організації;
 • Ремонт будівель опорного закладу, а саме:
 • капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища учбового корпусу старших класів;
 • капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища переходу між учбовими корпусами;
 • капітальний ремонт водостічної системи;
 • капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища блоку їдальні з спортзалом;
 • капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища блоку молодших класів;
 • блискавкозахист;
 • електропідігрів водостічних труб;
 • утеплення стін підвалу корпусу старших класів з відновленням вимощення;
 • утепленн та опорядження фасадів блоку молодших класів, блоку їдальні з спортзалом та переходом між корпусами з відновленням вимощення;
 • капітальний ремонт ганків
Очікувані результати

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

Поліпшення умов для навчання і виховання учнів та умов праці працівників (поліпшення рівня теплового комфорту в примішенні школи), t°C

17°C

19-20°C

-

-

19-20°C

19-20°C

19-20°C

Дані дирекції

Зменшення обсягів споживання газу (м3/рік)

42 м3/рік

29,4-30 м3/рік

-

-

29,4-30 м3/рік

29,4-30 м3/рік

29,4-30 м3/рік

Прилади обліку тепла, дані бухобліку

Фінансова сталість

Основними факторами ефективності та економічної доцільності впровадження даного проекту є:

- скорочення витрат міського бюджету на постійний капітальний ремонт  та можливість направляти їх на соціально-економічний розвиток навчальних закладів;

- поширювати та використовувати досвід реконструкції фасадів на інші об’єкти міської інфраструктури. 

Фінансова сталість досягається за рахунок виділення коштів на утримання навчального закладу та додаткових коштів місцевого бюджету. Крім того, на добровільній основі залучаються кошти батьків, підприємств та підприємців. Кількість дітей в навчальному закладі постійно зростає.

Інстуційна сталість

Інституційна сталість – впровадження проекту надасть можливість забезпечити постійний тепловий режим в школі, безперебійну роботу, та значно знизиться захворюваність учнів. Також зменшаться витрати міського бюджету на постійні капітальні ремонти  та зберегти даний комплекс в структурі соціальних закладів комунальної інфраструктури. А це, в свою чергу,  висвітлить діяльність органів місцевої влади та відповідальних структур і підвищить рівень їх авторитету та довіри в громаді.  

Політична сталість

Досвід, отриманий в ході впровадження проекту сприятиме якісному покращенню місцевого самоврядування, підвищенню довіри до влади і встановлення ефективної співпраці між населенням, в тому числі учнівською та студентською молоддю  та органами влади. Об'єднані спільною метою розвитку громад, місцеві жителі повинні стати активними партнерами місцевої влади та органів місцевого самоврядування, а також внести свій вклад у сталий розвиток на місцевому рівні. Члени громади, які працюють над впровадженням проектів громад здобуватимуть досвід і впевненість у власних силах, що в сувою чергу сприятиме поширенню підходу, орієнтованого на громаду, до питань місцевого врядування та сталого розвитку.

Інновація

Інновації відсутні.

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2019 Місяць 2 Капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища учбового корпусу старших класів 871.662 0 0
2019 Місяць 3 Капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища переходу між учбовими корпусами 306.839 0 0
2019 Місяць 4 Капітальний ремонт водостічної системи 101.917 0 0
2019 Місяць 5 Капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища блоку їдальні з спортзалом 479.387 0 0
2019 Місяць 6 Капітальний ремонт покрівлі та утеплення горища блоку молодших класів 428.904 0 0
2019 Місяць 7 Блискавкозахист 135.08 0 0
2019 Місяць 8 Електропідігрів водостічних труб 210.85 0 0
2019 Місяць 9 Утеплення стін підвалу корпусу старших класів з відновленням вимощення 253.89 0 0
2019 Місяць 10 Утепленн та опорядження фасадів блоку молодших класів, блоку їдальні з спортзалом та переходом між корпусами з відновленням вимощення 1767.192 0 0
2019 Місяць 11 Капітальний ремонт ганків 218.265 0 0
2019 Місяць 12 Інші витрати 11.451 1196.359 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ 5981.795 4785.436 1196.359 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 5981.795 4785.436 100 1196.359 100 0 0
ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ 5981.795 4785.436 100 1196.359 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 4785.436 80
Бюджет заявника 1196.359 20
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Партнер
Повна назва Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації
Організаційно-правова форма установи Державна організація
Поштова адреса 36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1
Контактна особа Голбан Тимофій Тимофійович
Телефон/факс (0532) 56- / (0532) 60-
Адреса електронної пошти ukbоda@adm-pl.gov.ua
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 77
Роль у підготовці проекту Керівник проекту
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Функції замовника
Партнер
Повна назва Шишацька селищна рада
Організаційно-правова форма установи Державна організація
Поштова адреса Полтавська область Шишацький район смт Шишаки вул. Корнілича, 5
Контактна особа Тутка Олександр Іванович
Телефон/факс (+38 05352 / (05352)9-1
Адреса електронної пошти shishaky_s_rada@ukr.net
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 74
Роль у підготовці проекту Розробник проекту
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту Часткове співфінансування проекту
Партнер
Повна назва Відділ освіти Шишацької селищної ради
Організаційно-правова форма установи Комунальне підприємство
Поштова адреса 38000,Полтавська обл., смт.Шишаки, вул.Небесної Сотні,2
Контактна особа Караваєва Наталія Миколаївна
Телефон/факс (+38 05352 / (05352)9-1
Адреса електронної пошти shishaki_voog@ukr.net
Кількість штатних співробітників (постійних та тимчасових) 11
Роль у підготовці проекту Співрозробник проекту
Завдання, які покладені на організацію-партнера в реалізації проекту проведення контролю виконання строків та обсягів ремонтних робіт.
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуГолбан Тимофій Тимофійович
Назва посадиДиректор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадмініст
Поштова адреса36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1
Телефон та мобільний(0532) 56-02-27
Факс(0532) 60-64-68
E-mailukbоda@adm-pl.gov.ua
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуЯковченко Наталія Миколаївна
Місце роботиДепартамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації
Назва посадиНачальник управління капітального будівництва
Звання
Адреса для листування з керівником проекту36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1
Телефон та мобільний(0532) 56-02-27
Факс(0532) 60-64-68
E-mailromanukb15@gmail.com
;