РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту019080-ХР
Назва проектуСтворення умов для всебічного розвитку вихованців дитячого ясла-садка "Лелеченя"
ЗаявникІванівська селищна рада
Технічне завдання
Тематичний напрям реалізації проектуПроект добровільно об’єднаних територіальних громад
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіону
Період реалізації проектуЗ 06.2018 по 08.2018
ОбластьХерсонська
РайонІванівський
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Будівля ясла-садка «Лелеченя»  побудована у 1985 році і розрахована на 160 вихованців. Покрівля будівлі закладу дошкільної освіти протікає у восьми місцях, відсутня система водовідведення та снігоутримувачі, стіни будівлі тонкі, вкриті цвіллю, в стінах місцями простежується руйнація цегли. Система опалення - електрична, вона не забезпечує належного рівня опалення приміщення та  належного температурного режиму. Тому діти починають хворіти і не відвідують дошкільний заклад - батьки займаються навчанням і вихованням дітей вдома, що  знижує рівень готовності дітей до школи.

У 2016 році у приміщенні ясла-садка «Лелеченя»  впроваджено заходи з енергозбереження в частині повної заміни віконних та дверних блоків за рахунок коштів державних програм, що значним чином покращило  умови навчання дітей, зменшило показники захворюваності та споживання енергоресурсів. Проте проблема енергозбереження та тепломодернізації будівлі ясла-садка «Лелеченя» залишається актуальною, оскільки Іванівський район степовий, з великою кількість вітрів та опадів, тому все тепло видувається через тонкі, вологі стіни. Незадовільний стан покрівлі та відсутність відмостки призвело до підвищення рівня вологості та сирості  у приміщеннях.

Наразі виникла нагальна потреба в тепломодернізації, реконструкції даху з встановленням системи водовідведення та снігоутримувачів, реконструкції системи опалення (в частині розрахунку тепловтрат, підбору котла, устрою нової котельні з обвязкою котла та капітального ремонту системи внутрішнього опалення) і в капітальному ремонті мощення  Іванівського ясла-садка «Лелеченя».

Цільові групи проекту: вихованці  ясла-садка «Лелеченя», вихователі(195 осіб)

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту:

3512,248 тис. грн, у тому числі у 2018 році – тис.грн.

Джерела фінансування: за рахунок державного бюджету (ДФРР) –
3161,023 тис.грн, місцеві бюджети – 351,225 тис.грн.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Утримання закладів бюджетної сфери в умовах значного здорожчення паливо-енергетичних ресурсів вимагає необхідності економії бюджетних коштів поряд із забезпеченням комфортних умов навчання дітей.

Будівля ясла-садка «Лелеченя» розрахована  на 160  вихованців, побудована у 1985 році. З моменту зведення жодного разу не проводились роботи по капітальному ремонту будівлі. Наразі будівля  знаходиться в незадовільному стані: покрівля протікає у восьми місцях, відсутня система водовідведення та снігоутримувачі, стіни будівлі тонкі, вкриті цвіллю,  у деяких місцях простежується руйнація цегли. Система опалення - електрична, не забезпечує належного рівня опалення приміщення та  дотримання норм температурного режиму.Тому діти починають хворіти і не відвідують дошкільний заклад. Батьки через вказані недоліки виховують дітей вдома, що не забезпечує належний рівень  розвитку дитини  та рівень її готовності  до школи.

Проблема енергозбереження та тепломодернізації будівлі «Лелеченя» є актуальною та нагальною потребою сьогодення, оскільки Іванівський район степовий, з великою кількість вітрів та опадів,  все тепло видувається через тонкі, вологі стіни. Незадовільний стан покрівлі та відсутність відмостки призвело до підвищення рівня вологості та сирості  у приміщеннях.

Проблемним постає і питання відповідності виховного процесу до сучасної системи освіти. Методичні розробки вихователів потребують сучасного обладнання, наявності мультимедійної дошки і проектора.

Іванівською селищною радою була розроблена проектна документація Тепломодернізація, реконструкція даху з устроєм системи водовідведення та снігоутримувачів, реконструкція системи опалення (у частині розрахунку тепловтрат, підбору котла, устрою нової котельної з обв’язкою котла та капітальний ремонт системи внутрішнього опалення), капітальний ремонт мощення у Іванівському  дитячому ясла-садку «Лелеченя» на суму
3481 тис.грн.

Враховуючи недостатність фінансового ресурсу селищного бюджету для самостійної реалізації проекту було вирішено подати проект для фінансування за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, забезпечивши при цьому співфінансування з коштів селищного бюджету у розмірі 10 % від загальної суми кошторису об’єкту ремонтних робіт.

 

Мета та завдання проекту

Мета - забезпечення комфортних умов для організації освітнього  процесу закладу дошкільної освіти, впровадження інноваційних технологій виховання і навчання.

Завдання проекту:

  • зменшити рівень захворюваності серед здобувачів  освіти та працівників закладу дошкільної освіти;
  • забезпечити впровадження заходів енергозбереження шляхом тепломодернізації, реконструкції даху, будівництва модульної котельні, капітального ремонту мощення;
  • покращити естетичний вигляд будівлі ясла-садка «Лелеченя»;
  • встановлення мультимедійних засобів навчання для впровадження інноваційних технологій навчання та виховання дітей;
  • створити позитивний імідж органів місцевого самоврядування, як таких, що дбають про комфортні умови навчання і виховання, здоров’я підростаючого покоління, популяризації процесу децентралізації державної влади.
Опис діяльності у рамках проекту

1. Утеплення зовнішніх стін – фасадів будівлі (мінеральна кам’яна вата, шпаклівка та фарбування жовтою фарбою).

2.  Монтаж відкосів віконних та дверних прорізів у зовнішніх стінах.

3.  Капітальний ремонт вимощення по периметру будівлі.

4. Заміна покрівельного покриття з ремонтом дахового риштування 
(8-ми хвильовими   асбестоцементні покрівельні листи на фарбований профнастил ПП-35 синього кольору)

5.  Монтаж снігоутримувачів.

6.  Монтаж системи водовідведення з даху.

7.  Монтаж пожежних драбин виходу на дах.

8. Встановлення модульної котельні.

9. Капітальний ремонт системи внутрішнього опалення будівлі ясла-садка.

10. Встановлення мультимедійних засобів навчання (проектор і мультимедійна дошка).

 

Очікувані результати

Зменшення споживання енергоресурсів на 30%. Створення належних санітарно-гігієнічних умов для надання якісних освітніх послуг учасникам освітнього процесу. Зменшення рівня захворюваності серед дітей. Покращення відвідування закладу дошкільної освіти в осінньо-зимовий період. Реалізація проекту надасть можливість запровадження інноваційних технологій навчання та виховання і сприятиме всебічному розвитку дітей. Популяризація процесу децентралізації в країні.

 

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фінансова сталість

Оскільки проект стосується майна комунальної власності громади, то його подальше фінансування та утримання відбуватиметься за кошти бюджету об’єднаної громади. Прогнозована економія енергоресурсу після реалізації проекту становитиме 30%.

Інстуційна сталість

В результаті реалізації проекту власність дитячого садку та набутих матеріальних цінностей не змінюватиметься – об’єкт залишатиметься в комунальній власності об’єднаної територіальної громади.

Політична сталість

Політична сталість проекту полягає в тому, що результати реалізації проекту сприятимуть розвитку галузі освіти Іванівської селищної ради, покращать якість надання освітніх послуг , сприятимуть розвитку взаємовідносин між органом місцевого самоврядування,  комунальними підприємствами, місцевими підприємствами, які будуть залучені до адміністративно-господарської діяльності.

В цілому реалізація проекту сприятиме подальшому соціально-економічному розвитку  громади, реалізації державної політики в сфері освіти та створенню позитивного іміджу новоствореної територіальної громади.

Інновація

Проектом передбачено використання сучасних високоякісних технологій термоізоляції будинків та матеріалів з високими показниками термоізоляції, звукоізоляції, вогнестійкості, біологічної та хімічної стійкості. Також очікується впровадження нових методик виховання та використання інноваційних засобів навчання.

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2018 Місяць 3 Створення умов для всебічного розвитку вихованців дитячого ясла-садка "Лелеченя" 3161.023 351.225 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Створення умов для всебічного розвитку вихованців дятячого ясла-садка 3512.248 3161.023 351.225 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 3512.248 3161.023 100 351.225 100 0 0
Капітальний ремонт інших об'єктів 3512.248 3161.023 100 351.225 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 3161.023 90
Бюджет заявника 351.225 10
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуДебелий Віктор Олексійович
Назва посадиГолова Іванівської селищної ради
Поштова адреса75401 Херсонська область, Іванівський район, смт Іванівка, вул. Соборна,1а
Телефон та мобільний0553131456
Факс0553131152
E-mailivanivka_sel@ukr.net
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуДебелий Віктор Олексійович
Місце роботиІванівська селищна рада
Назва посадиГолова Іванівської селищної ради
Звання
Адреса для листування з керівником проекту75401 Херсонська область, Іванівський район, смт Іванівка, вул. Соборна,1а
Телефон та мобільний0553131456
Факс0553131152
E-mailivanivka_sel@ukr.net
;