РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту018137-ВН
Назва проектуРеставрація пам'ятки архітектури та містобудування місцевого значення 1912 р. ох. №213-М по вул. Грушевського, 2 в м.Вінниці
ЗаявникДепартамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації
Технічне завданняРеставрація пам'ятки архітектури та містобудування місцевого значення 1912 р. ох. №213-М по вул. Грушевського, 2 в м.Вінниці
Тематичний напрям реалізації проектуПроект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіонуСтратегічна ціль 6: Розвиток місцевого самоврядування. Децентралізація влади та міжбюджетних відносин 6.1 забезпечення розвитку інфраструктури територіальних громад області 5.5.11 здійснення комплексу заходів щодо збереження пам'яток історико-архітектурно
Період реалізації проектуЗ 03.2018 по 11.2019
ОбластьВінницька
Районм.Вінниця
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

У 2018 році розпочата реалізація проекту за рахунок ДФРР. Проект є перехідним на 2019 рік, відповідно до пункту 8 Порядку
підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, затвердженого постановою КМУ від 18.03.2015 №196,  має фінансуватись у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку до завершення його реалізації відповідно до календарного плану.

Метою даного проекту є збереження пам’ятки архітектури місцевого значення 1912 р. (охор.№213-М) – "Фельдшерсько-акушерська школа»  з наступним використанням для потреб розміщеного в пам’ятці освітнього закладу.

Пам’ятка архітектури місцевого значення 1912р.  (охор.№ 213-М) "Фельдшерсько-акушерська школа» представляє Г-подібну прямокутну  триповерхову будівлю з шатровим дахом.

Будинок належить до опорних будівель міста, є формоутворюючим об’єктом у забудові вулиць та кварталів. На даний час будівля пам'ятки архітектури місцевого значення використовується за первісним призначенням, в ній розміщений учбовий корпус медичного коледжу ім. академіка Д.К.Заболотного.

В результаті проведеного технічного обстеження будівлі визначено, що технічний стан конструктивних елементів горищного  перекриття та елементів кроквяної системи незадовільний, та потребує підсилення. Фасади  потребують  комплексної реставрації. Технічний стан мостіння, покриття карнизів, виступаючих елементів фасадного декору і труб водовідведення визначений також незадовільним.

З метою приведення будівлі у стан, придатний до нормальної експлуатації,  в 2017 році розроблена ПКД та необхідно провести комплекс ремонтно-реставраційних робіт.

Проект реалізується в історичному центрі м.Вінниці по вул..Грушевського, 2.

Строк реалізації проекту – з 03.2018 до 11.2019 р.р.

В 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 297 тис.грн. розроблено проектно-кошторисну документацію, проводиться експертиза проекту.

Загальна кошторисна вартість згідно із розробленою ПКД становить 12306,3 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 року витрачено 297 тис. грн. (ПКД).

Вартість реалізації інвестиційної програми (проекту) на 01.01.2018 р. 12009,3 тис. гривень.

Планується, що джерелами фінансування будуть кошти ДФРР – 10900,0 тис. грн. (90%) та обласного бюджету – 1109,3 тис. грн. (10%).

Вартість робіт, які планується виконати  у 2018 році  - 2200 тис. грн.

Прогнозні джерела фінансування у 2018 році:

 • державний фонд регіонального розвитку – 2000 тис. грн.;
 • обласний бюджет – 200 тис. грн.

Вартість робіт, які планується виконати  у 2019 році  - 9809,3 тис. грн.

Прогнозні джерела фінансування у 2019 році:

 • державний фонд регіонального розвитку – 8900,0 тис. грн.;
 • обласний бюджет – 909,3 тис. грн.

Інвестиційний проект відповідає пріоритетним напрямам Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року: Операційна ціль 5.5.11 здійснення комплексу заходів щодо збереження пам'яток історико-архітектурної спадщини.

Результатом реалізації даного проекту буде:

 • збереження зовнішнього вигляду пам’ятки архітектури місцевого значення, запобігання її подальшому руйнуванню;
 • здійснення енергозберігаючих заходів шляхом утеплення горищного перекриття;
 • збільшення привабливості пам’ятки місцевого значення, як об’єкта туристичної інфраструктури;
 • пристосування пам’ятки до потреб розміщеного у ній освітнього закладу.

Виконавцем проекту і замовником будівництва виступає Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації.

 

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Споруда пам’ятки побудована на поч. XX ст. в 1912р. на замовлення Лейбиша Блайваса як «цегляний будинок», після будівництва використовувалася для «Фельдшерсько - акушерської школи» як навчальний заклад для єврейських дівчат.

Активна розбудова м. Вінниці на поч. XX ст. пов'язана з ім'ям Григорія Григоровича Артинова (1860 - 1919), випускника Петербурзького інституту цивільних інженерів, який з червня 1900 року стає першим архітектором міста. Г.Г.Артинов зосереджує свої дії не тільки щодо виконання планової забудови міста у відповідності до генплану міста 1839 року. За роки перебування на цій посаді у місті по його проектам збудовані понад 200 об'єктів різного призначення, які відповідали новітнім течіям того часу в архітектурі.

До забудови міста даного періоду відноситься і будівля пам'ятки архітектури - «Фельдшерсько-акушерська школа». Дана споруда збудована в 1912 році на розі вул. Петра Великого (сучасна Грушевського) та Ольгердовського провулку (сучасна вул. Чкалова) як медичний учбовий заклад згідно архівних документів, що зберігаються в державному архіві Вінницької області.

В повоєнні роки XX ст. будівля використовується вже як медичне училище (медичний колеж ім. академіка Д.К. Заболотного) з багатопрофільними відділеннями і відноситься до найстаріших спеціальних закладів Вінничини. У 1962-1969 роках з боку двох торців історичної будівлі по проекту архітекторів Е.З.Гуревіча та Т.І.Розенберга виконані прибудови та перепланування приміщень. 3-х поверхові прибудови з торців, фасади яких з боку вулиць Котовського (суч.Грушевського) та Чкалова виконані з дотриманням стильових рішень фасадів історичної, вже центральної частини будівлі.

Незважаючи на прибудови та втрачені автентичні елементи по фасаду (декоративне оздоблення головних фасадів, пірамідальне завершення даху над кутовим ризалітом, закладені дверні прорізи та проїзд, деталі інтер'єрів тощо), які дещо порушили рівновагу та пропорційну цілісність, архітектурне вирішення історичного об’єму автора - архітектора Г.Г.Артинова збереглося. Дана учбова споруда відноситься до зразків архітектури к. XIX - п. XX ст. у м. Вінниці - перехідного періоду від історизму до модерну, якому властиве поєднання класицистичних елементів.

Будинок належить до опорних будівель міста, є формоутворюючим об’єктом у забудові вулиць та кварталів.

На даний час будівля пам'ятки архітектури місцевого значення використовується за первісним призначенням. Сучасне використання - медичний коледж ім. академіка Д.К.Заболотного.

В 2017 році проведено технічне обстеження будівлі. В результаті обстеження будівлі визначено, що технічний стан конструктивних елементів горищного  перекриття та елементів кроквяної системи незадовільний, та потребує підсилення. Фасади  потребують  комплексної реставрації. Технічний стан мостіння, покриття карнизів, виступаючих елементів фасадного декору і труб водовідведення визначений також незадовільним.

З метою приведення будівлі у стан, придатний до нормальної експлуатації,  в 2017 році розроблена ПКД та постало питання проведення комплексу ремонтно-реставраційних робіт.

Мета та завдання проекту

Основною метою даного проекту є збереження пам’ятки архітектури місцевого значення 1912 р. (охор.№213-М) – "Фельдшерсько-акушерська школа»  з наступним використанням для потреб розміщеного в пам’ятці освітнього закладу.

   Основним завданням проекту є здійснення комплексу ремонтно-реставраційних робіт згідно із розробленою проектно-кошторисною документацією.

Опис діяльності у рамках проекту

У 2017 році проведено технічне обстеження та за рахунок коштів обласного бюджету розроблено проектно-кошторисну документацію. Проводиться експертиза проекту.

Загальна кошторисна вартість згідно із розробленою ПКД  становить 12306,3 тис.грн. Станом на 01.01.2018 року витрачено 297 тис.грн. на виготовлення ПКД. Залишкова вартість реалізації проекту – 12009,3 тис.грн.

Проектом передбачається  проведення комплексу реставраційних робіт будівлі:

 • підсилення існуючих  та заміна непридатних для експлуатації балок  горищного перекриття,  підсилення  крокв;
 • влаштування утеплення горищного перекриття мінераловатними плитами  А=50кг/м3;
 • влаштування по периметру покрівлі  металевої огорожі висотою 700 мм;
 • влаштування на покрівлі  слухових вікон  розміром 1200*1500 мм;
 • комплексна реставрація фасадів із відновленням декору;
 • влаштування мощення.

Вартість робіт, які планується виконати  у 2018 році  - 2200 тис. грн.

Прогнозні джерела фінансування у 2018 році:

 • державний фонд регіонального розвитку – 2000 тис. грн.;
 • обласний бюджет – 200 тис. грн.

Вартість робіт, які планується виконати  у 2019 році  - 9809,3 тис. грн.

Прогнозні джерела фінансування у 2019 році:

 • державний фонд регіонального розвитку – 8900,0 тис. грн.;
 • обласний бюджет – 909,3 тис. грн.
Очікувані результати

Результатом реалізації даного проекту буде:

 • збереження зовнішнього вигляду пам’ятки архітектури місцевого значення, запобігання її подальшому руйнуванню;
 • здійснення енергозберігаючих заходів шляхом утеплення горищного перекриття;
 • збільшення привабливості пам’ятки місцевого значення як об’єкта туристичної інфраструктури;
 • пристосування пам’ятки до потреб розміщеного у ній освітнього закладу.

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

Збереження зовнішнього вигляду пам'ятки

ні

ні

ні

ні

так

так

так

 

Збійснення енергозберігаючих заходів

ні

ні

ні

ні

так

так

так

 

Фінансова сталість

Утримання будівлі після реконструкції здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету.

Інстуційна сталість

Збереження і відновлення автентичного вигляду будинку, який є цінною історичною та архітектурною пам’яткою.

Політична сталість

Політична сталість проекту полягає в тому, що результати реалізації проекту сприятимуть розвитку освітньої та туристичної галузі області, збільшать довіру населення до влади.

Інновація

Інновації проектом не передбачаються.

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2018 Півріччя 1 Проведення процедури конкурсних торгів, визначення переможця 0 0 0
2018 Півріччя 2 Роботи з реставрації фасадів та перекриття будівлі 2000 200 0
2019 Півріччя 1 Роботи з реставрації фасадів та перекриття будівлі 4000 400 0
2019 Півріччя 2 Роботи з реставрації фасадів та перекриття будівлі 4900 509.3 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Проведення процедури конкурсних торгів, визначення переможця 0 0 0 0
Роботи з реставрації фасадів та покрівлі будівлі 12009.3 2000 200 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 12009.3 2000 100 200 100 0 0
Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 0 0 0 0 0 0 0
Реставрація пам’яток культури, історії та архітектури 12009.3 2000 100 200 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
ДФРР 10900 90.76
Бюджет заявника 1109.3 9.24
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуРоманченко Дмитро Віталійович
Назва посадиДиректор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації
Поштова адресам.Вінниця, вул.Театральна, 14
Телефон та мобільний(0432)562611, моб.0677228951
Факс(0432)562611
E-maildbma.vn@ukr.net
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуРоманченко Дмитро Віталійович
Місце роботиДепартамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької облдержадміністрації
Назва посадиДиректор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації
Звання
Адреса для листування з керівником проектум.Вінниця, вул.Театральна, 14
Телефон та мобільний(0432)562611, моб.0677228951
Факс(0432)562611
E-maildbma.vn@ukr.net
;