РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОГРАМИ І ПРОЕКТУ
Номер проекту014900-ХМ
Назва проектуКапітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул. Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області
ЗаявникСатанівська селищна рада
Технічне завдання
Тематичний напрям реалізації проектуПроект добровільно об’єднаних територіальних громад
Номер і назва завдання зі Стратегії розвитку регіонуСтратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 рр., Стратегічна ціль 3: Розвиток сільських територій та територій навколо міст регіону 3.3 Підвищення життєздатності сіл і малих міст. Стратегічна ціль 4. Забезпечення росту регіонального
Період реалізації проектуЗ 04.2018 по 09.2018
ОбластьХмельницька
РайонГородоцький
АННОТАЦІЯ ПРОЕКТУ

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт Сатанова є комунальною власністю Сатанівської селищної ради та складається з трьох будівель.  Будівля школи №3 збудована в 1947 році, земельна ділянка, яка належить школі має площу 2,0 га. В школі працює 42 педагогічних працівника та 9 працівників з числа обслуговуючого персоналу. В 18 класах навчається 380 учнів.

Селищною радою вже зроблені певні кроки у напрямку енергозбереження в школі. Так, у 2010 році проведено: заміну 100% вікон та частково вхідних дверей. У грудні 2016 року за кошти освітньої субвенції замінено опалювальну систему у будівлях №1-3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області.

Рішенням сесії Сатанівської селищної ради від 30.06.2017 року №13/19-2017 школі надано статус опорного навчального закладу.

Основна проблема, яку вирішує проект – моральне та фізичне  зношення  покрілі, підлоги, деревяних конструкцій дверей будівлі школи, не утепленні зовнішні стіни, що призводить до високих тепловтрат. Рівень  витрат на енергоносії при доведених лімітах, не забезпечує тепловий режим в приміщеннях.  Все це призводить   до  незадовільних  умов перебування громадян в цих закладах, а також до   непердбачених    фінансових витрат  бюджетних коштів, які могли  би  бути спрямовані на покращення навчального процесу.  

Вирішення проблеми можливе шляхом впровадження ряду енергоефективних заходів, а саме – капітальний ремонт покрівлі, улаштування підлоги, зовнішнє і внутрішнє опорядження стін з утепленням фасадів, заміна застарілої електромережі.

Метою проекту є покращення середовища перебування учнів/педагогів та умов  ведення навчально-виховного процесу в опорній школі, запровадження енергозберігаючих технологій і обладнання, економія витрат на енергоносії.

Завданням проекту є здійснення капітального ремонту з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області.

Для забезпечення  досягнення мети  та виконання завдання проекту на замовлення Сатанівської селищної  ради в 2017 році ТОВ «Хмельницькагропроект» м.Хмельницький розроблено проект «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області». Вартість проекту згідно проектно-кошторисної документації становить 1712,397 тис. грн., даний проект отримав позитивний експертний звіт ДП «Укрдержбудекспертиза» від 12.10.2017 №23-00431-17 та затверджений (проект і кошторис) двадцять другою сесією Сатанівської селищної ради від 02.11.2017 №2/20-2017 «Про затвердження проектів».

Перелік заході проекту. Реалізація проекту передбачає здійснення наступних заходів:

І Етап «Підготовчий»  

1.                 Проведення інформаційної компанії про початок реалізації проекту.

2.                 Підписання угод з виконавцями робіт по проекту.

ІІ Етап «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області»

 1. Підготовчі роботи (демонтаж покрівлі, перекриття).
 2. Влаштування перекриття з балок по кам’яних стінах з несучою підшивкою з дошок – 206,5 м2.
 3. Улаштування пароізоляції в один шар – 206,5 м2; улаштування пароізоляції в один шар – 673,4 м2.
 4. Влаштування вітрових дошок, дошок звісу та їх вогнезахист – 58,4 м2.
 5. Вогнезахист дерев’яних конструкцій, лат під покрівлю – 673,4 м2.
 6. Улаштування двосхилих покрівель з металочерепиці – 673,4 м2.
 7. Влаштування водостічних труб, колін, відливів і воронок з готових елементів.
 8. Замінна дерев’яних дверей на металопластикові – 4 штуки.
 9. Улаштування підлоги (теплоізоляція та звукоізоляція; цементна стяжка товщиною 20 мм по бетонній основі) – 339,08 м2. Улаштування лінолеуму – 242,88 м2, керамічна плитка (одноколірна) – 96,2 м2.
 10. Внутрішнє опорядження (улаштуваня підшивки підвісних стель гіпсокартоними листами – 193,33 м2, ремонт штукатурки внутрішніх стін по каменю та ботону – 139 м2).
 11. Зовнішнє опорядження. Утеплення фасадів мінераловатними плитами товщиною: 100 мм – 316,2 м2; 40 мм – 39 м2.
 12. Штукатурка стін по сітці без улаштування каркасу – 38,12 м2.
 13. Електромонтажні роботи.
 14. Блискавозахисне заземлення.

ІII Етап «Заключний»

1.                 Введення в експлуатацію.

2.                 Проведення інформаційної компанії за результатами реалізації проекту.

3.                 Аналіз досягнення цілей проекту та узагальнення результатів.

Впровадження даного проекту вплине в першу чергу на покращення стану здоров’я учнів, вчителів, уникнення загрози травматизму учнів та перехожих, зникне загроза руйнування будівлі, та покращиться зовнішній вигляд школи.

Інноваційністю даного проекту є капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню, що стане початком впровадження енергозберігаючих технологій у закладах освіти Сатанівської об’єднаної територіальної громади.

Очікувані результати  проекту. Реалізація проекту дозволить отримати вагомі результати, що позитивно вплинуть на розвиток об’єднаної територіальної громади:

·    Проведено капітальний ремонт будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанів;

·    Покращено технічний стан будівлі;

·    Створено сприятливі умови для подальшого розвитку загальної середньої освіти;

·    Удосконалено мережу загальноосвітніх навчальних закладів;

·    Зміцнено матеріально-технічну базу ЗОШ.

·    Зменшено витрати бюджетних коштів на постійні ремонти;

·    Запроваджено новітні енергозберігаючі технології для капітального ремонту;

·    Зменшено захворюваність учасників навчально-виховного процесу;

·    Покращено температурний режим в школі у відповідності з санітарно-епідеміологічними нормами;

·    Підвищено безпеку людського життя, знижено соціальну напругу;

·    Покращено морально-психологічний клімат територіальної громади.

Цільові групи проекту: посадові особи органів місцевого самоврядування та депутати селищної ради; учні загальноосвітньої школи – 380 осіб; вчителі та обслуговуючий персонал загальноосвітньої школи – 51 особа; жителі смт Сатанова – 2250 осіб; жителі сіл, які добровільно об’єдналися в Сатанівську селищну ОТГ.

Фінансування проекту. Для реалізації проекту необхідне фінансування у 2018 році в сумі – 1681,300 тис. гривень. Очікується, що з державного фонду регіонального розвитку в 2018 році  він становитиме −  1500,000 тис. грн., що складає 89,22% вартості проекту, решта суми – 181,300 тис. грн. – 10,78% буде профінансовано Сатанівською селищною радою в 2018 році.

Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект

Сатанівська селищна об’єднана територіальна громада утворена в 2015 році шляхом добровільного об’єднання селища Сатанів та 10 навколишніх сіл. Селище Сатанів, а зараз вже й Сатанівська селещна об’єднана територіальна громада, зовні асоціюється, насамперед, з однойменним бальнеологічним курортом, розміщеним на території Національного природного парку «Подільські Товтри», що знаходиться на відстані 3 км від селища. Відстань від обласного центу м.Хмельницький – 76 кілометра. Населення Сатанівської селищної об’єднаної територіальної громади на 01.01.2017 року становить – 8227 жителів, а смт Сатанова – 2250. 

Забезпечення якісного виконання значно розширених і збільшених повноважень і інституційна розбудова ОТГ актуалізують створення комфортних умов для громадян при отриманні ними послуг у громаді, зокрема, освітніх.

Освітній сектор ОТГ представлений 4 дошкільними закладами та 5 загальноосвітніми навчальними закладами.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт Сатанова є комунальною власністю Сатанівської селищної ради та складається з трьох будівель.  Будівля школи №3 збудована в 1947 році, земельна ділянка, яка належить школі має площу 2,0 га. В школі працює 42 педагогічних працівника та 9 працівників з числа обслуговуючого персоналу. В 18 класах навчається 380 учнів.

 Рішенням сесії Сатанівської селищної ради від 30.06.2017 року №13/19-2017 школі надано статус опорного навчального закладу.

Сьогодні гостро є нагальною потреба привести будівлю школи в належний стан, забезпечити  тепло- та енергозбереження приміщення. Будівля школи не здатна максимально зберігати тепло. Тепловтрати відбуваються через дах, стіни, підлогу. Температурний режим нестабільний. Восени у період дощів стеля протікає, взимку відчувається зниження температури в класних кімнатах. Все це призводить до порушення навчально-виховного процесу, високим рівнем захворюваності учнів в осінньо-зимовий період. Від довгого строку експлуатації частина покрівлі потріскалась тому ще й за відсутності системи відводу дощових вод, під час дощів чи танення снігу вода тече по стінах, особливо у місцях архітектурних виступів, в результаті цього штукатурка відпадає, почала руйнуватися цегляна кладка, дерев’яна підлога пошкоджена грибком та має прогини. В деяких класах помокріння стін призводять до появи плісняви, багато учнів, особливо молодших класів, мають алергічну реакцію, що шкодить їхньому здоров’ю. Також постає проблема неефективного енергокористування.

Вирішення проблеми можливе шляхом впровадження ряду енергоефективних заходів, а саме – капітальний ремонт покрівлі, улаштування підлоги, зовнішнє і внутрішнє опорядження стін з утепленням фасадів, заміна застарілої електромережі.

Під час обстеження  приміщення виявлені дефекти та порушення:

 • покрівля із азбестоцементних листів по дерев’яній крокв'яній системі в деяких місцях протікає;
 • азбестоцементні листи почорнілі, лати на всій площині будівлі місцями деформовані і не придатні для подальшої експлуатації;
 • перекриття по дерев’яних балках і несучі елементи крокв'яної системи на 2/3 площі будівлі (в осях 3/1-6) не придатні для подальшої експлуатації: балки перекриття трухляві, місцями зволожені, вкриті гниллю; елементи даху деформовані, потріскані, почорнілі, відсутні зв’язки по стійках;
 • дерев’яна підлога пошкоджена грибком, має прогини;
 • зовнішні стіни не утеплені, що не відповідає нормам з енерго­збереження.

Основна проблема, яку вирішує проект – моральне та фізичне  зношення  покрілі, підлоги, деревяних конструкцій дверей будівлі школи, не утепленні зовнішні стіни, що призводить до високих тепловтрат. Рівень  витрат на енергоносії при доведених лімітах , не забезпечує тепловий режим в приміщеннях.  Все це призводить   до  незадовільних  умов перебування громадян в цих закладах, а також до   непердбачених    фінансових витрат  бюджетних коштів, які могли  би  бути спрямовані на покращення навчального процесу.  

Факторами, що зумовлюють проблему є:

 • Тривала відсутність модернізації елементів будівлі №3 школи. Покрівля даху, підлоги, стін вичерпали свій ресурс експлуатації,  малоефективні і не забезпечують достатній тепловий режим в  приміщенях. Він негативно впливає на стан  здоров’я людей, що перебувають в приміщеннях. Відчувається великий розрив між рівнем побутових умов в  громадських  будівлях  та  житловому секторі громадян.  Це приводить до проявів невдоволення громадян  при їх перебуванні в  школі, в яких доводиться стикатись з незадовільними побутовими умовами.
 • Відсутність коштів в місцевому бюджеті для об’ємних капіталовкладень в заклади комунальної сфери що потребують першочергових капремонтів.
 • Значні витрати на енергоносії. 

Соціальна спрямованість полягає у врахуванні думки, пропозицій та настроїв громадян, які зумовлять зниження соціальної напруги між громадою і владою в частині надання відповідного рівня соціальних послуг в навчальних закладах громади.

Економічна спрямованість полягає в економії  бюджетних коштів на енергоносії в системі освіти.

В рамках проекту у будівля №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанова планується капітально відремонтувати покрівлю, утеплити стіни, замінити підлогу та двері із запровадженням новітніх енергозберігаючих технологій.

Впровадження даного проекту вплине в першу чергу на покращення стану здоров’я учнів, вчителів, уникнення загрози травматизму учнів та перехожих, зникне загроза руйнування будівлі, та покращиться зовнішній вигляд школи.

 

Заходи за даним проектом відповідають пріоритетним напрямам Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постановою КМУ від 6 серпня 2014 року № 385, а саме:

Стратегічна ціль 2. Територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток/ Модернізація системи освіти/ Забезпечення підвищення якості та рівного доступу населення до загальної середньої освіти, зокрема в сільській місцевості, шляхом оптимізації мережі навчальних закладів та покращення їх матеріально-технічної бази,

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/385-2014-п#n11 .

Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 рр.,

Стратегічна ціль 3: Розвиток сільських територій та територій навколо міст регіону/ 3.3 підвищення життєздатності сіл і малих міст.

Стратегічна ціль 4. Забезпечення росту регіонального потенціалу (вирішення наскрізних проблем)/ 4.2.Підвищення здатності людського потенціалу адаптуватися до потреб економіки та невиробничого сектору,

http://old.km-oblrada.gov.ua/userfiles/RD_Strategy_Khmelnytskyi_12052011_UA(1).pdf.

Визначення цільових груп: Основним фактором в визначенні цільових груп проекту є наявність на території Сатанівської селищної ради обєктів та субєктів, що перебувають в стосунках в частині  освітніх послуг. Це загальноосвітня школа І-ІІI ступенів смт Сатанова  і його жителі. 

До цільових груп по даному проекту належать:

·                     посадові особи органів місцевого самоврядування та депутати селищної ради;

·                     учні загальноосвітньої школи – 380 осіб;

·                     вчителі та обслуговуючий персонал загальноосвітньої школи – 51 особа;

·                     жителі смт Сатанова – 2250 осіб;

·                     жителі сіл, які добровільно об’єдналися в Сатанівську селищну ОТГ.

Мета та завдання проекту

Метою проекту є покращення середовища перебування учнів/педагогів та умов  ведення навчально-виховного процесу в опорній школі, запровадження енергозберігаючих технологій і обладнання, економія витрат на енергоносії.

 

Завданням проекту є здійснення капітального ремонту з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області.

Опис діяльності у рамках проекту

Селищною радою вже зроблені певні кроки у напрямку енергозбереження в школі. Так, у 2010 році проведено: заміну 100% вікон та частково вхідних дверей. У грудні 2016 року за кошти освітньої субвенції замінено опалювальну систему у будівлях №1-3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області.

У листопаді 2016 році  розпочато будівництво спортивного комплексу, за кошти селищного бюджету, на території школи по вул. Б. Хмельницького, 44, смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області між двома існуючими будівлями №1 та №2 з влаштуванням критих переходів, що забезпечить створення належних умов ведення навчального процесу в частині фізичного виховання  учням громади. 

Для забезпечення  досягнення мети  та виконання завдання проекту на замовлення Сатанівської селищної  ради в 2017 році ТОВ «Хмельницькагропроект» м.Хмельницький розроблено проект «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Проект отримав позитивний експертний висновок Філії ДП «Укрдержбудекспертиза»  затверджений  (проект і кошторис) сесією Сатанівської селищної ради.

Капітальний ремонт будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького,44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області, розроблено на основі завданя на проекту­вання, вихідних даних, обмірів, чинних норм та правил.

Проектом передбачено утеплення зовнішніх стін та цоколя будівлі з наступним оздоб­ленням, заміна латів та покриття даху (в осях 1-3/1), заміна дерев'яного перекриття, крокв'яної системи та покриття даху в осях 3/1-6, утеплення горищного перекриття, виконати покрівлю із сучасних полегшених конструкцій з влаштуванням зовнішнього організованого водовідводу, організацію водовідведення здійснювати за допомогою системи лотків і водостічних труб, замінити зруйновану дерев’яну підлогу, влаш­тування водостоку, заміна зовнішніх дерев'яних дверей на металопластикові, внутрішнє оздоблення приміщень.

Всі роботи проводитимуться згідно з вимогами ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення».

На період до завершення ремонту забезпечити кваліфікований постійний технічний нагляд за якістю робіт, що виключив би порушення чинних будівельних норм.

 

Реалізація проекту передбачає здійснення наступних заходів:

І Етап «Підготовчий»  

1.                 Проведення інформаційної компанії про початок реалізації проекту.

2.                 Підписання угод з виконавцями робіт по проекту.

ІІ Етап «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області»

 1. Підготовчі роботи (демонтаж покрівлі, перекриття).
 2. Влаштування перекриття з балок по кам’яних стінах з несучою підшивкою з дошок – 206,5 м2.
 3. Улаштування пароізоляції в один шар – 206,5 м2; улаштування пароізоляції в один шар – 673,4 м2.
 4. Влаштування вітрових дошок, дошок звісу та їх вогнезахист – 58,4 м2.
 5. Вогнезахист дерев’яних конструкцій, лат під покрівлю – 673,4 м2.
 6. Улаштування двосхилих покрівель з металочерепиці – 673,4 м2.
 7. Влаштування водостічних труб, колін, відливів і воронок з готових елементів.
 8. Замінна дерев’яних дверей на металопластикові – 4 штуки.
 9. Улаштування підлоги (теплоізоляція та звукоізоляція; цементна стяжка товщиною 20 мм по бетонній основі) – 339,08 м2. Улаштування лінолеуму – 242,88 м2, керамічна плитка (одноколірна) – 96,2 м2.
 10. Внутрішнє опорядження (улаштуваня підшивки підвісних стель гіпсокартоними листами – 193,33 м2, ремонт штукатурки внутрішніх стін по каменю та ботону – 139 м2).
 11. Зовнішнє опорядження. Утеплення фасадів мінераловатними плитами товщиною: 100 мм – 316,2 м2; 40 мм – 39 м2.
 12. Штукатурка стін по сітці без улаштування каркасу – 38,12 м2.
 13. Електромонтажні роботи.
 14. Блискавозахисне заземлення.

ІII Етап «Заключний»

1.                 Введення в експлуатацію

2.                 Проведення інформаційної компанії за результатами реалізації проекту.

3.                 Аналіз досягнення цілей проекту та узагальнення результатів.

 

Протягом реалізації проекту буде здійснюватися фотофіксація та оприлюднення стану реалізації проекту на сайті громади та Державного Фонду Регіонального Розвитку.

·                     Чи планується застосування механізмів громадської оцінки ефективності досягнутих результатів;

В рамках проекту не планується застосування механізмів громадської оцінки ефективності досягнутих результатів, але заплановано аналіз досягнення цілей проекту та проведення інформаційної компанії за результатами реалізації проекту.

·                     Наявність проектної документації, експертних звітів, документів про затвердження в установленому порядку;

Проектно-кошторисна документація: Замовник Сатанівська селищна рада:

·                     Робочий проект «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області»;

·                     Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області»;

·                     Експертний звіт Філія ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» щодо розгляду кошторисної частини проектної документації за робочим проектом «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області» № 23-00431-17 від 12.10.2017 року;

·                     Витяг з рішення двадцять другої сесії Сатанівської селищної ради № 2/20-2017 від 02.11.2017 року «Про затвердження проектів».

·                     Стан фінансування та освоєння коштів (виконання робіт) для реалізації проекту на момент подання проекту.

На поточну дату використано 26,502 тис. грн. коштів місцевого бюджету Сатанівської селищної ради на оплату робіт по розробці проектно-кошторисної документації та 4,597 тис. грн. для оплати послуг ДП «Укрдержбудекспертиза» у Хмельницькій області, що в сумі складатиме – 31,099 тис. гривень.

Станом на 10.08.2017 року фінансування проекту «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області» не здійснювалось.

·                     Ступінь будівельної готовності об'єкта;

Станом на дату подання розроблена проектно-кошторисна документація та отримано експертний звіт Філія ДП «Укрдержбудекспертиза» у Хмельницькій області по проекту «Капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів, вул.Б.Хмельницького, 44 смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області».

Будівельні роботи в рамках даного проекту не проводилися. Ступінь будівельної готовності – 0%.

·                     Прогнозні джерела фінансування; прогнозні показники співфінансування за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Для реалізації проекту необхідне фінансування у 2018 році в сумі – 1681,300 тис. гривень. Очікується, що з державного фонду регіонального розвитку в 2018 році  він становитиме −  1500,000 тис. грн., що складає 89,22% вартості проекту, решта суми – 181,300 тис. грн. – 10,78% буде профінансовано Сатанівською селищною радою в 2018 році.

Очікувані результати

Реалізація проекту дозволить отримати вагомі результати, що позитивно вплинуть на розвиток об’єднаної територіальної громади:

·    Проведено капітальний ремонт будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанів;

·    Покращено технічний стан будівлі;

·    Створено сприятливі умови для подальшого розвитку загальної середньої освіти;

·    Удосконалено мережу загальноосвітніх навчальних закладів;

·    Зміцнено матеріально-технічну базу ЗОШ.

·    Зменшено витрати бюджетних коштів на постійні ремонти;

·    Запроваджено новітні енергозберігаючі технології для капітального ремонту;

·    Зменшено захворюваність учасників навчально-виховного процесу;

·    Покращено температурний режим в школі у відповідності з санітарно-епідеміологічними нормами;

·    Підвищено безпеку людського життя, знижено соціальну напругу;

·    Покращено морально-психологічний клімат територіальної громади.

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інформації про показники

1 рік проекту

2 рік проекту (за наявності)

3 рік проекту (за наявності)

1 рік після завершення проекту

2 рік після завершення проекту

3 рік після завершення проекту

Площа опалювальних приміщень

296,0 кв.м

296,0 кв.м

 

 

296,0 кв.м

 

 

Проектна документація

Корисна площа

333,97 кв.м

333,97 кв.м

 

 

333,97 кв.м

 

 

Проектна документація

Опалювальний об'єм

828,8 куб. м

828,8 куб. м

   

828,8 куб. м

   

Проектна документація

Заміна 10,76 м2 дверей

 

10,76 кв.м

 

 

10,76 кв.м

 

 

Акти виконаних робіт

Заміна 339,08 м2 підлоги

 

339,08 кв.м

 

 

339,08 кв.м

 

 

Акти виконаних робіт

Утеплення 206,5 м2 покрівлі

 

206,5 кв.м

 

 

206,5 кв.м

 

 

Акти виконаних робіт

Утеплення 355,2 м2 фасадів

 

355,2 кв.м

 

 

355,2 кв.м

 

 

Акти виконаних робіт

Клас енергетичної ефективності

С

 

 

 

В

 

 

Проектна документація

Кількість поточних ремонтів покрівлі

1 раз на рік

через 50 років

 

 

 

 

 

Акт обстеження технічного стану будівлі

Кількість захворювань учнів

7-10%

5-7%

 

 

 

 

 

Адміністрація школи

Економія бюджетних коштів від впровадження заходів по енергозбереженню

За 2016 рік витрачено 28,876 тис. куб. газу, що склало 375,000 тис. грн.

 

 

 

Економія складе 8,663 тис.куб.газу (при середній вартості газу за друге півріччя 2018 рік – 13,0 грн за куб. Загальна економія коштів – 108,3 тис. грн

Економія складе   8,663 тис. куб.газу 

Економія складе 8,663 тис. куб.газу 

Річні звіти

З суспільно-економічної точки зору даний проект є рентабельним, бо буде зменшено  в будівлях №1-3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанова річне споживання палива на 30%, що складе 8,663 тис.м.куб  газу на суму 112,619 тис. грн. (у 2016 році спожито 28,876 тис.куб.газу.)

У ході реалізації проекту планується замінити 4 пари дверей та 339,08 м2 підлоги; провести роботи по утепленню 206,5 м2 покрівлі та 355,2 м2 фасадів будівлі №3 ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Сатанова.

■    мультиплікаційний ефект

Перейняття    набутого    досвіду    зацікавленими    органами    місцевого самоврядування та впровадження в практику.

Фінансова сталість

Ефективність даного проекту полягатиме в економії енергоресурсів та бюджетних коштів. Реалізація проекту дасть поштовх до розвитку механізмів соціально-економічної самодостатності місцевої територіальної громади та гарантуватиме її подальший розвиток.

Основними факторами ефективності та економічної доцільності впровадження даного проекту є:

- скорочення витрат селищного бюджету на постійний капітальний ремонт покрівлі та можливість направляти їх на соціально-економічний розвиток навчальних закладів;

- поширювати та використовувати досвід капітального ремонту з заходами по енергозбереженню покрівель, утеплення стін на інші об’єкти інфраструктури громади. 

Інстуційна сталість

Інстуційна сталість буде забезпечена шляхом зацікавленості територіальної громади у наданні якісних освітніх послуг.

Впровадження проекту надасть можливість забезпечити постійний тепловий режим в школі, безперебійну роботу, та значно знизиться захворюваність учнів. Також зменшаться витрати селищного бюджету на постійні капітальні ремонти  та зберегти даний комплекс в структурі соціальних закладів комунальної інфраструктури.

Очікуються наступні позитивні зрушення у житті жителів громади:

- зняття психологічного навантаження від проблеми невідповідності побутових умов (теплового режиму) в закладах соціальної сфери;

- відвернення байдужого ставлення громадян до рівня забезпечення соціальними послугами в громаді.

Політична сталість

Реалізація проекту дасть можливість зменшити розхід енергоресурсів на обігрів навчального закладу. А це, в свою чергу,  висвітлить діяльність органів місцевої влади та відповідальних структур і підвищить рівень їх авторитету та довіри в громаді.  

Покращення ставлення громадян до органів місцевої влади завдяки вирішенню проблем що стосуються  забезпечення нормального теплового режиму навчання дітей (учнів) в школі. Завдяки чому зменшується захворюваність дітей на грип в осінньо-зимовий період.

Інновація

Короткий опис (сутність інновації та сфера практичного застосування)

Сутність інновації. Інноваційністю даного проекту є капітальний ремонт з заходами по енергозбереженню, що стане початком впровадження енергозберігаючих технологій у закладах освіти Сатанівської об’єднаної територіальної громади, а саме:

архітектура та дизайн будівлі школи, з урахуванням:

сучасних енергозберігаючих технологій;

сучасних підходів до проектування, інноваційні конструктивні рішення, яскраві кольори;

відкритий простір, максимальне використання природного освітлення;

безпека та охорона;  

- впровадження новітніх енергозберігаючих технологій.

Сфера практичного застосування інновації у місцевому самоврядуванні.

Залучення громадськості до вирішення питань з енергозбереження не тільки соціальних об’єктів, а й власних домогосподарств.

Іноваційна спрямованість полягає у активізації громадян через реалізацію заходів довгострокових проектів.

Характер інновації (технічний, технологічний, організаційний, фінансовий тощо). Характер інновації – технологічна.

Основні якісні характеристики (цінність, прогнозований позитивний ефект)

В результаті реалізації проекту очікується отримати позитивний ефект:

 • відбудеться зростання  довіри громади до владних інституцій,
 • будуть створені комфортні умови перебування жителів у бюджетних установах.

Впровадження даного проекту вплине в першу чергу на покращення стану здоров’я учнів, вчителів, уникнення загрози травматизму учнів та перехожих, зникне загроза руйнування будівлі, та покращиться зовнішній вигляд школи.

Територіальний масштаб інновації: має аналоги в селищі

Проектна пропозиція розроблена на рівні найкращих існуючих аналогів в Україні та може бути поширена на інші об’єкти соціальної інфраструктури громади та регіону.

 

ПЛАН ГРАФІК
Період виконання Захід Джерела фінансування (тис. грн.)
Передбачено ДФРР Передбачено місцевим бюджетом Передбачено з партнерських коштів
2018 Місяць 4 Підготовчі роботи (демонтаж покрівлі, перекриття) 74.743 0 0
2018 Місяць 5 Улаштування перекриття 184.479 0 0
2018 Місяць 5 Покрівля з металочерепиці ( профільні вироби (снігозатримувач), коньок, єндови, фронтони, карнизик тощо) 432.877 0 0
2018 Місяць 6 Встановлення металопластикових дверей 34.956 0 0
2018 Місяць 6 Улаштування підлоги 150.12 181.3 0
2018 Місяць 7 Внутрішнє опорядження 194.428 0 0
2018 Місяць 8 Зовнішнє опорядження 313.846 0 0
2018 Місяць 9 Електромонтажні роботи 95.048 0 0
2018 Місяць 9 Блискавозахисне заземлення 19.503 0 0
БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ
Загальний бюджет проекту БЮДЖЕТНА ФОРМА 1
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
Улаштування перекриття 184.479 184.479 0 0
Покрівля з металочерепиці ( профільні вироби (снігозатримувач), коньок, єндови, фронтони, карнизик тощо) 432.877 432.877 0 0
Підготовчі роботи (демонтаж покрівлі, перекриття) 74.743 74.743 0 0
Встановлення металопластикових дверей 34.956 34.956 0 0
Улаштування підлоги 331.42 150.12 181.3 0
Внутрішнє опорядження 194.428 194.428 0 0
Зовнішнє опорядження 313.846 313.846 0 0
Електромонтажні роботи 95.048 95.048 0 0
Блискавозахисне заземлення 19.503 19.503 0 0
Розклад бюджету за статтями видатків БЮДЖЕТНА ФОРМА 2
Найменування заходу Загальна вартість Джерела фінансування (тис. грн.)
ДФРР бюджет Місцевий бюджет Кошти партнерів
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1. Видатки споживання:
2. Видатки розвитку: 1681.3 1500 100 181.3 100 0 0
Капітальний ремонт інших об'єктів 1681.3 1500 100 181.3 100 0 0
Очікувані джерела фінансування БЮДЖЕТНА ФОРМА 3
Джерела фінансування Сума (тис. грн.) % загальної вартості
Бюджет заявника 181.3 10.78
ДФРР 1500 89.22
Бюджет партнерів 0 0
ПАРТНЕРИ
Інформація про партнерські організації
Інформація про заявника
ПІБ керівника органуСобков Альберт Іванович
Назва посадиГолова селищної ради
Поштова адресавул. Бузкова, 135 Ж, смт Сатанів, Городоцький район, Хмельницька область, 32034
Телефон та мобільний(03851) 42296; (096) 425 7263
Факс(03851) 42296
E-mailsatanivgromada@gmail.com
Інформація про керівника проекту
ПІБ керівника проектуСобков Альберт Іванович
Місце роботиСатанівська селищна рада
Назва посадиГолова селищної ради
Звання
Адреса для листування з керівником проектувул. Бузкова, 135 Ж, смт Сатанів, Городоцький район, Хмельницька область, 32034
Телефон та мобільний(03851) 42296; (096) 425 7263
Факс(03851) 42296
E-mailsatanivgromada@gmail.com
;